אמיר מויאל. צילום: צילום אישי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לפיגוע הדקירה יש אשמים רבים

"היחס השלילי למשכב זכר הוא בעיניי לא מידתי ביחס לחטאים אחרים המוזכרים בתורה, שככל הנראה - חמורים הרבה יותר". אמיר מויאל, סטרייט ודתי, מדבר על הצביעות בקהילה הדתית ביחס לסוגיית משכב זכר ומקשר בינה לבין הדקירה במצעד הגאווה

אני הולך לכתוב דברים שאולי לא יהיו כל כך פופולאריים. יש לי רק בקשה אחת, תכבדו אותי בקצת מחשבה לפני תגובות רפלקסיביות.

זה נכון, שליסל מייצג רק את עצמו ולא אף אחד אחר. הדוקר לא מייצג את המגזר, העדה, העיר או החסידות שאליה הוא משתייך, אין כאן בכלל שאלה. הוא פושע נתעב עם הלך מחשבה מעוות, שצריך לשבת מאחורי סורג ובריח לאורך הרבה זמן.

שליסל לא מייצג אף אחד, אבל אי אפשר לומר שהוא פעל לבד. לא, אני לא רומז שמישהו היה שותף לתכנון הפיגוע שלו (אולי), אבל אני כן סבור שישנם אשמים, במישרין ובעקיפין, בכך שהוא בחר לכלות את טירופו דווקא בקהילה הלהט"בית, ושביל של טיפות דם סמוקות מקשר בינו לבינם.

ישנה צביעות בלתי נסבלת בעיניי בנושא. היחס השלילי למשכב זכר הוא בעיניי לא מידתי ביחס לחטאים אחרים המוזכרים בתורה, שככל הנראה - חמורים הרבה יותר.

מדוע, למשל, שמענו על רב המתנגד להשכרת דירה לזוג הומואים\לסביות, אבל לא זכור לי ששמעתי על איסור השכרת דירה לזוג סטרייטי כאשר ברור שאינם נשואים. האם משכב זכר חמור יותר מבעילת נידה? (רמז: בשניהם מוזכר כרת)

מדוע ישנם ארגונים שמפגינים באדיקות נגד מצעד הגאווה, אבל לא רואים אותם מפגינים נגד חילול שבת? האם חילול שבת חמור פחות ממשכב זכר? (רמז: ממש לא).

לפני זמן לא ארוך, נחשפתי לסיפור של אדם קרוב ומאמין ששיתף אותי בנטיותיו המיניות. כשנכנסתי קצת לעובי הקורה נחשפתי לקושי שהם עוברים, במיוחד מהצד הדתי שמוכן לחבק אוכלי חמץ, אבל לא מקבל בשום אופן אנשים בעלי נטיות שונות.

אני לא בא להתיר לא את זה ולא את זה. אינני רב. אבל קשה לי עם הצביעות ועם היחס השונה, שככל הנראה היווה רקע שאינו בטל בשישים למעשה הנתעב.

* הכותב הוא מוביל דעה בציבור הדתי, אושיית רשת וסטנדאפיסט

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...