ניב סוניס. צילום: צילום אישי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אל תגנו, אל תבואו, אל תתקשרו

"מי שקורא לקבוצת אנשים סרטן, שלא יתפלא אם קבוצת אנשים אחרת נדקרת ברחובות; מי שמארגן מצעד בהמות, שלא יתפלא שמצביעיו מארגנים הפגנות נגד אנשים; ומי שאחראי לכל המדינה הזאת, שלא יעז לומר משהו בעניין, כי הכל על ראשו". ניב סוניס כועס

אל תגנו, אל תבואו לעצרות ואל תעיזו להתקשר לנחם. ידיכם מגואלות בדם ואתם יודעים את זה. דמם של אלו שנדקרו במצעד הגאווה בירושלים ודמו של עלי הקטן מהכפר דומא ובני משפחתו. ההסתה שלכם לאורך השנים סוף סוף נותנת את אותותיה ולכם מגיעים הפרחים - הצלחתם. הצלחתם לשפוך דם במילים שלכם, הצלחתם לשרוף בית של משפחה בשנתה, הצלחתם לדקור צועדים וצועדות שחגגו אהבה ושיוויון ביום חגם.

הלכנו לישון עם פשע שנאה נוראי, בו נדקרו שישה גברים ונשים שצעדו במצעד הגאווה הירושלמי, עשר שנים אחרי אירוע הדקירה הקודם. לא מדובר בעשב שוטה, כי התגובות ברשתות השונות מראות בדיוק מהו הלך הרוח בציבור. אלפי מגיבים ומגיבות כתבו דברי שנאה וייחלו למותם של רבים אחרים, או הגנו על מעשיו של הרוצח. לא, הם לא רצחו במו ידיהם, כמו שאתם לא, אבל בעצם אתם כן.

אתם כן, כי מי שאומר שהצועדים הם בהמות מכשיר את הרצח, כי מותר האדם מהבהמה. מי שאומר שאסור לצעוד בירושלים כי היא עיר דתית, אומר שלאנשים מסויימים אסור לגור או לחיות בכל מקום ועל כן מגיע להם עונש. מי שאומר שלאנשים מסויימים אין זכויות שוות, אומר שהם פחות אנשים ולכן מותר לרדוף אותם.

הרדיפה היא לא רק במצעד בירושלים, הרדיפה היא בכל מקום. המוני ניסיונות התאבדות של בני נוער על רקע זה, מאות מקרים של אלימות על רקע להט"בופובי, ומאות דמעות של נערים ונערות שנזרקו מבתיהם כי הוריהם מקשיבים להסתה שלכם. לא תצליחו לנקות את הדם הזה.

הבוקר התעוררנו לחדשות מזוויעות המחזירות אותנו לקיץ שעבר. תינוק פלסטיני נשרף למוות בביתו ומשפחתו נפצעה, כמעט כמו לפני שנה ברצח המזעזע של מוחמד אבו-ח'דיר. גם אז לא באתם לבית משפחתו להתנצל על ההסתה שלכם, כמו שהרצח היום הוא פרי אותה ההסתה. אתם שהזהרתם מפני אזרחי ישראל הערבים שלוקחים חלק בדמוקרטיה, אתם שקראתם לנבחרי הציבור הערבים משתפי פעולה וטרוריסטים, אתם שהפצתם שנאה ליושבים מעבר לקו הירוק בכל רגע ורגע ועודדתם את ההתנחלויות האלימות, אתם שבעיניים פעורות וליקוק שפתיים ראיתם את להב"ה עושה עבורכם את החינוך האידיאולוגי ולא סילקתם אותם מהרחובות ישר לבית הכלא, אתם שהכשרתם את שריפת בית הספר הדו לשוני בירושלים - הכל שלכם, גם הדם השפוך והצעיר הזה והמשפחה ההרוסה.

עכשיו אתם מגנים? אתם משתתפים בצער? חצופים! תתביישו לכם! אף תקציב קטן לארגון להט"בי ואף סטטוס עם קצת רגש לא ינקה מכם את האשמה. מי שקורא לקבוצת אנשים סרטן, שלא יתפלא אם קבוצת אנשים אחרת נדקרת ברחובות; מי שמארגן מצעד בהמות, שלא יתפלא שמצביעיו מארגנים הפגנות נגד אנשים; ומי שאחראי לכל המדינה הזאת, שלא יעז לומר משהו בעניין, כי הכל על ראשו, כבר שלוש קדנציות.


הכותב הוא יו"ר משותף של החוג הגאה במפלגת העבודה

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...