עומר שטרנברג
עומר שטרנברג. צילום: צילום אישי.
 >  > 

איך זה להיות קצין הומו בקרבי?

בעבר הייתי עונה שאין שום הבדל בין קצין הומו לקצין סטרייט ושזה בדיוק אותו הדבר, אבל עם הזמן הבנתי שזה לא בדיוק ככה. לכבוד חג הגאווה, ובשביל לחסוך לכל האנשים שעוד התכוונו לשאול, הנה עיקרי התשובות לשאלה שכולם שואלים

בשנה וחצי האחרונות הרבה אנשים שואלים אותי: "אז עומר, איך זה להיות קצין הומו בקרבי?"

בהתחלה הייתי עונה שאין שום הבדל בין קצין הומו לקצין סטרייט ושזה בדיוק אותו הדבר, אבל עם הזמן הבנתי שזה לא בדיוק ככה.

אז לכבוד חג הגאווה, ובשביל לחסוך לכל האנשים שעוד התכוונו לשאול, הנה עיקרי התשובות:

זה טוב. וזה רע. וזה בעיקר נכון.

להיות קצין הומו זה לחזור לארון ולצאת מהארון בכל ארבעה חודשיים. כל מעבר של תפקיד, כל מכ שמתחלף, כל יום אתה חוזר להיות הילד ההוא שהיית בכיתה י''א.

להיות קצין הומו זה לחיות בשני עולמות. זה לרקוד עם כל החברים הדתיים שלך ביום שישי לפני הארוחה, שבוע אחרי זה לרקוד עם כל החברים ההומואים שלך במסיבה, ובין לבין לנסות להסביר להם למה הם לא צריכים לפחד אחד מהשני.

להיות קצין הומו זה להיות הומו בכל דבר שאתה עושה. זה לעקוף מישהו בריצה ולדעת שהוא חושב "שיט, ההומו עקף אותי בריצה!", או להיות מפקץ מצטיין בגפן ולדעת שכולם חושבים "וואו, ההומו מפקץ מצטיין בגפן!".

להיות קצין הומו זה לייצג קהילה שאף פעם לא בחרת להיות חלק ממנה, לשאת דגל שאף פעם לא בחרת שיהיה הדגל שלך, ועדיין לעשות את זה בלי להסס לשנייה.

להיות קצין הומו זה לישון כפיות עם מישהו שהכרת לפני שבוע, וכל הזמן לחשוב אם זה לא מפריע לו שאתה ככה צמוד אליו... שלא לדבר על מה עובר לו בראש כשאתם נכנסים ביחד להתקלח...

להיות קצין הומו זה לדעת שיש סביבך כל כך הרבה הומואים בארון, ולדעת שאין לך שום דרך לעזור להם, למרות שגם אתה היית שם.

להיות קצין הומו זה לשאול את עצמך כל היום אם החיילים יודעים עליך או לא יודעים עליך, ואם כן מה הם חושבים עליך, ואם לא אז מה זה אומר על עצמך...
להיות קצין הומו זה לדעת שיש שני דברים בעולם שאתה מוכן למות בעבורם - המדינה ומי שאתה.

להיות קצין הומו זה לאהוב את עצמך.

אז לכל מי שהלך בדרך לא דרך, לכל מי שבחרה להיות היא עצמה נגד כל הסיכויים, כל מי שבחר לאהוב את עצמה ולאהוב את בני ובנות האדם בעולם כולו, תדעו שאתם לא לבד, שאני יום יום נאבק בשביל כולכם, ובעזרת השם בשנה הבאה כבר לא נצטרך פוסטים שיחזקו אותנו בדרך שלנו.

חג גאווה שמח לכולם!

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...