אורי שמילוביץ. צילום: יחסי ציבור.
עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

מה זה אומר להיות הומו שמן

להיות שמן בשבילי זה להבין שיש אופי של שמן ויש אופי של רזה. יש חיים של שמן ויש חיים של רזה. זה שונה בעבודה ושונה באהבה, זה שונה באתרי הקהילה ושונה במסיבה. זה שונה במצעדים וזה שונה בכל תחום בחיים. ממשפחה ועד תפיסת החברה. זה ימשך עד המוות העניין, שכנראה יפגוש אותנו, השמנים, מוקדם בזמן / טור אישי

להיות שמן בשבילי זה להיות ילד רזה, אך עם פרוץ גיל ההתבגרות להתחיל להשמין.

להיות שמן בשבילי זה להתחיל בבולמוסים חסרי שליטה ומעצורים מגיל 13 ולהעביר את הזמן בסבבים של לאכול-להקיא-לאכול-להקיא-לאכול-להקיא. זה להקיא לשקיות ולדליים שהכנתי, תוך בחילה איומה, עד שאין לי אוויר.

להיות שמן בשבילי זה להמשיך את הבולמוסים וההקאות ברגרסיה כללית. בלהפסיק ללכת לים, בלהשאר כמעט בלי חברים, בלא לרצות בכלל לצאת מהבית. בעיקר בלפחד לצאת מהבית.

להיות שמן בשבילי זה להסתגר בבית בשנות גיל ההתבגרות, לאכול, לרבוץ ולצפות בטלוויזיה. לצאת בעיקר לבית הספר, אם אני לא מבריז ממנו. זה להשתדל להבריז מטיולים שנתיים.

להיות שמן בשבילי זה לשבת בשולחן האחורי בכיתה, זה לעשות הכל כדי להתחמק מלעשות משהו בשעורי ספורט, ולהתלבט אם זה יותר בגלל שאני שמן או יותר בגלל שאני הומו.

להיות שמן בשבילי זה להיות שלם לחלוטין עם הזהות ההומואית שלי ובעל מודעות גאה בחטיבת ביניים ובתיכון של שנות התשעים העליזות, אבל לא לדבר על זה ממש. כי זה מגוחך לדבר על משהו שקשור למין במצבי. כי מה למתבגר שמן ולמין?

להיות שמן בשבילי זה לא להתייצב לצווי הגיוס, עד שמגיעה התראה ממשטרה צבאית ואז בלשכת גיוס להשתמש לראשונה בשומן ככלי, על מנת להוריד פרופיל נפשי.

להיות שמן בשבילי זה לשבת אחרי סיום התיכון בבית ולאכול את עצמי לדעת. ואז, באמצע עוד בולמוס אכילה, לקבל טלפון מהצבא שהקדימו לי את הגיוס לעוד חודש וחצי ופשוט להפסיק לאכול מההלם. מהפחד להתגייס כחייל שמן.

להיות שמן בשבילי זה לאכול במשך חודש וחצי 500-900 קלוריות, ולסבול כל שניה שעוברת. זה לקום כל יום בארבע לפנות בוקר. לנסוע על אופניים בשכונה, עד עלות השחר בשש בבוקר, ולחזור הביתה מהר, מהבושה שיראו שמן רוכב.

להיות שמן בשבילי זה להרזות בכל שלושה ימים קילו אחד, במשך החודש וחצי האלה, ואז לקבל טלפון מהצבא שהגיוס נדחה שוב במספר חודשים ולשמור על המשקל החדש בקפדנות.

להיות שמן בשבילי זה להיות חייל לא שמן בגוף, אבל שמן מאד בראש. זה להמשיך לא ללכת לשום מצעד גאווה למרות שאני גאה, להמשיך לא ללכת לשום הפגנה למרות שיש לי מודעות פוליטית גבוה, זה להמשיך להשאר בעיקר בבית אחרי הבסיס ובסופ"שים.

להיות שמן בשבילי זה להפגש במשך שלוש שנות שירות צבאי עם המון הומואים לסטוצים בלבד, גם בתוך הצבא וגם מחוצה לו. ועדיין להיות בלי חברים הומואים, רק עם סטרייטים, קצת מהתיכון, קצת מהצבא. כששמנים בראש, המנטליות המפוחדת ההסתגרותית נשארת.

להיות שמן בשבילי זה לסיים צבא, להתחיל להשמין שוב, ודווקא אז להתחיל להשלים עם הגוף והנפש השמנים. להתחיל לחיות יותר כמו שאני רוצה, להכיר חברים הומואים ולבלות איתם, לפתוח כרטיס באטרף, ללכת לפורום החיפאי ללהט"ב, ללכת למצעדי גאווה, להתחיל להיות פעיל פוליטית וקהילתית. לצאת מהבית בלי פחד ולהתחיל לעבוד.

להיות שמן בשבילי זה להשמין עשרה קילוגרמים בשנה, וכך שנה אחר שנה אחר שנה. זה להיות כבד, זה להתעייף ולהיות מותש, זה כאבי גב לפעמים, זה שפשפת לפעמים, זה כשאין כח לזוז אחרי אוכל, זה כשאין כח לרקוד במסיבה. זה בעיקר להיות במצב של לאכול כברירת מחדל, כל הזמן, ולחיות בין ביס לביס, אלא אם מחליטים להפסיק כרגע בכח או עד שמתפוצצים.

להיות שמן בשבילי זה לדעת שבכל מקום מסתכלים על "השמן". זה שכל דבר שאומר ועושה אדם שמן, הוא "השמן". זה לדעת שלעשות משהו חריג בנוף, כמו להפגין בהפגנה לא פופולארית, או ללבוש חצאית בצבעי גאווה, או לשים פאה בלונדינית על הראש- בכל המצבים האלה יהיה הרבה יותר קשה מלאדם ה"רגיל", הרזה. כי הלעג והבוז גדולים במיוחד, נוכח השמן שבולט ומעיז. ואז לעשות בכל זאת ולדעת שאחרים לא מבינים כמה אומץ מיוחד זה דורש.

להיות שמן בשבילי זה לאהוב גבר שמשקלו חצי משלי, וכששוכבים, לפחד למחוץ ולהכאיב לו, למרות שהוא נדלק מזה. זה לחשוש מלהרגיש פאתטי בלהשתרך, ובטח מלרדוף אחר גבר שהוא חצי ממני, כי החברה לא רואה זאת בעין יפה.

להיות שמן בשבילי זה לחשוב שאולי נפגש שוב אי פעם ולהתחיל דיאטה, רק כדי להתחפש לאדם אחר, בכאילו, במחשבה. זה נותן כח נפשי לרדת עשרים קילוגרמים, ולהיות קליל בגוף, אך לא בנפש. ואז לעלות שוב עשרה קילו, ושוב לרדת, ולעלות ושוב לרדת ושוב לעלות, הפעם כמעט את הכל בחזרה. ועכשיו שוב, להתחיל דיאטה איטית. ושוב הכל חמישה אחוזים ושוב ירקות ושוב פרכיות אורז, ושוב הליכות בעליות ובירידות חיפה ושוב לדחוף חצי שקית בסלי ושורות של שוקולד ולהגיד שיט. ושוב- כל יום הוא מאבק שרזה לא יבין זאת לעולם.

להיות שמן בשבילי זה להבין שיש אופי של שמן ויש אופי של רזה. יש חיים של שמן ויש חיים של רזה. זה שונה בעבודה ושונה באהבה, זה שונה באתרי הקהילה ושונה במסיבה. זה שונה במצעדים וזה שונה בכל תחום בחיים. ממשפחה ועד תפיסת החברה. זה ימשך עד המוות העניין, שכנראה יפגוש אותנו, השמנים, מוקדם בזמן.

להיות שמן בשבילי זה לקבל פניה שאוטוטו מתחיל פרויקט מדהים של ‪#‎BodyPride‬ ולדעת שאין סיכוי שאשתתף בו. כי להיות שמן בשבילי זה שפחות איכפת לחשוף חלק תחתון, אבל אין סיכוי לחלק עליון. ועוד לא דברנו על השיער שמהגוף אינני מגלח, ובאידיאל, ההומו החלק- תמיד לוקח.

להיות שמן בשבילי זה לראות את ההומואיות המהממות מאתגרות את אידיאל היופי בקהילה. בזה אחר זה פורצים בתמונות חושפניות ובהסברים אישיים ופוליטיים מעצימים. ואז לחזות בשיח מתפתח ולהתעצבן מחלקו, כשכל מיני רזים מביעים סימפטיה, אבל לא ממש מבינים את הסיטואציה. לא באמת הבינו על מה המהומה וטוענים שהתכתיב פוגע בכל משקלי החברה.

להיות שמן בשבילי זה להשתתף בפרויקט, אבל חצי בארון. לשים תמונה שרק כילד רזה, הייתי באמת שופע בטחון. אולי בפרומיל ישפיע על הומו-דובי צעיר שלא יפול לבור, שלא יחשוב שתכתיבי החברה הם יהרג ובל יעבור.
-

השבוע נפרסם - מדי יום - כתבה העוסקת בדימוי הגוף בקהילת הלהט"ב. הצטרפו לקהילת הקוראים בדף הפייסבוק שלנו וקבלו עדכונים ומידע נוסף בנושא ובתחומים נוספים.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...