תיאטרון המחול הארלם
תיאטרון המחול הארלם. צילום: רנטה פוואם, יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

ממצוקה להגשמה - בעזרת מחול

תיאטרון המחול הארלם מגיע לישראל, והתוכנית כוללת ארבעה מופעים, סדנאות ויום מיוחד בלוד. כך מצליח הבלט הקלאסי לשנות את חייהם של בני נוער במצוקה

דמיינו רקדני מחול הנכנסים לשכונת מצוקה זו או אחרת בישראל, בשביל ללמד בני נוער לרקוד בלט. לא סתם בלט, אלא בלט קלאסי; ולא סתם ללמד, אלא לעזור להם להתקדם בחיים בדרך זו. זה עשוי להשמע בדיוני במציאות הצינית בה אנו חיים, אך זהו בדיוק הרקע להקמתו של תיאטרון מחול הארלם לפני 46 שנים.

לעולם לא נדע אם יוזמה כזו היתה מצליחה היום, אבל דבר אחד ברור: הלהקה הפכה לאחת מלהקות המחול הידועות והמצליחות בעולם, והעובדה כי היא ממשיכה להופיע כמעט 50 שנים לאחר הקמתה, מעידה רבות על הצלחת אותו רעיון חדשני.

העומדים מאחורי הפרויקט הם ארתור מיטשל, שהיה רקדן ראשי בבלט ניו יורק, וקרל שוק, שחקן ורקדן בלט. השניים החלו ללמד במרתף של כנסייה בשנת 1969, במטרה לסייע בהתפתחות של בני נוער בשכונת הארלם שבניו יורק, באמצעות בלט קלאסי כמובן. במרוצת השנים הפכה הלהקה לאחת המצליחות בתחומה, תוך שהיא משלבת את התרבות האפרו-אמריקאים בפעילות שלה.

אחרי משברים שונים שעברה הלהקה, במהלכם היא נסגרה לתקופה, עבר הניהול האומנותי של הלהקה לידי וירג'יניה ג'ונסון, חברה מייסדת בתיאטרון המחול ופרימה בלרינה בלהקה בצעירותה. יחד איתה עובד לאבין ניידו, מנהל בית הספר וכוריאוגרף לשעבר.

הלהקה מגיעה בימים אלו לישראל, לארבע הופעות, כיתות אומן וסדנאות. בארבעת המופעים, שייערכו ב-10-13 ביוני, תוצג תוכנית הכוללת ארבע עבודות שונות, עליהן חתומים הכוריאוגרפים אלווין איילי, יוליסס דאב, דארל גרנד מולטרי ורוברט גרלנד. במקביל, הרקדנים והמורים ידריכו כיתות אמן וסדנאות בחיפה, ירושלים, שפרעם, אום אל פחם, עמק יזרעאל, כפר יאסיף, קיבוץ מזרע, תל אביב, באר שבע, טייבה ועוד.

האירוע המסקרן ביותר מתקיים כבר ביום שני הקרוב, ה-8 ביוני. חברי הלהקה יקיימו היום סדנאות לבני נוער יהודיים וערבים, קבוצות נוער בסיכון, נשים ערביות ויהודיות, בני הקהילה האתיופית, להקות מחול מקומיות, אתניות ואחרות. בהיכל התרבות של העיר יתקיים באותו יום מופע של רקדני דבקה, פסנתרן ערבי, להקת מחול גיאורגית מסורתית, הזמרת רודי בינסיין ממוצא אתיופי מדה ווייס ורקדני תיאטרון מחול הארלם, שיציגו את אחת מארבע היצירות שהם מציגים בארץ.

149-299 שקלים למופע, כניסה חינם לאירוע בלוד בתיאום מראש בטל' 052-9599371.

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...