חיוך (אילוסטרציה)
חיוך (אילוסטרציה). צילום: jessicahtam, Flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בימ"ש הורה לקחת ילדה מאמה החד-הורית: "ילדים צריכים אבא ואמא"

בהישענו על טוקבקים הומופוביים והתבטאויות של חברי כנסת שמרנים, קבע השופט כי אמהות ואבות חד-הוריים לא יוכלו לגדל את ילדיהם בטענה ש"ילד צריך שני הורים", ש"זה מנוגד לדרך הטבע" ו"זה אסור בתורה". בפסק הדין, נכתב עוד כי "אם המדינה תאפשר לאמא לגדל ילדים לבד, יבוא מישהו ויחליט שבא לו שהכלב שלו יהיה אבא שלו. זה מדרון חלקלק ומסוכן שעלינו לעצור" / סאטירה

בית המשפט לענייני משפחה קבע היום פסק דין תקדימי לפיו חד-הוריים אינם רשאים לגדל לבד את ילדיהם. פסק דין זה נשען על דעה רווחת בציבור הטוקבקיסטים, לפיה הורים חד-מיניים לא צריכים להביא ילדים לעולם, משום ש"ילד צריך אבא ואמא".

הפרקליטות הודיעה היום כי האישה, שהתגרשה לאחרונה, תאלץ למסור את ילדתה לאימוץ לאחר שהגבר יצא מהתמונה ולא יהיה באותו הבית עם האם ובתה. עם זאת, כצעד הומאניטרי, קיבלה האם ארכה של שלושים ימים להיפרד מבתה שתועבר למשפחה נורמטיבית תקינה ובה אבא ואמא.

בפסק הדין, קבע השופט כי "אם ניתן לאמא לגדל ילד לבד, מי אמר לנו שלא יבוא יום ובו פדופיל ידרוש לגדל ילד לבד? זה שיש לאם מספיק זמן פנוי להתעסק בשטויות כאלו, לא אומר שזה בסדר", קבע השופט.

עוד הוא כתב כי "זו זכותה המלאה של האם להיות לא נורמלית בביתה, אבל לא להכריח את כולם לצפות זאת בטח לא את הילדה, שעלולה להידפק מזה ולהפוך להומו בעצמה".

בפסק הדין נכתב עוד כי "בהתבסס על הטוקבקים ההומופוביים שהוצגו בפנינו, ודעת הקהל השלילית בכל הקשור לזכויות להט"ב בישראל - לרבות התבטאויות של חברי כנסת ושרים מכהנים - עלינו לזכור שאנחנו במדינה יהודית. על פי היהדות, אישה צריכה להיות לצד בעלה ולגדל יחד את הילדים. זה דבר התורה, ואין עוררין על כך. החשש הוא שאם המדינה תאפשר לאמא לגדל ילדים לבד, יבוא מישהו ויחליט שבא לו שהכלב שלו יהיה אבא שלו. זהו מדרון חלקלק שעלינו לעצור, כדי שהמצב לא יחריף".

נציגת הממשלה הודיעה בתגובה כי מדובר בהחלטה חשובה שמקבעת את דפוסי המדיניות של ישראל. "נדאג לתת לאמהות חד הוריות זכויות שוות, אך עלינו לזכור שמדינת ישראל היא מדינה יהודית", נכתב מטעם משרד הפנים והוועדה לפיקוח על משפחות א-נורמטיביות. "מגיעות לאמא זכויות מלאות של אשה גרושה, אך לא הורות, המנוגדת לדרך הטבע והתורה", לשון ההודעה.

--

כפי שציינו קודם, מדובר בסאטירה. לא יעלה על הדעת, שדבר כזה יקרה בישראל: חשבו על התגובה הציבורית שדיווח חדשותי מעין זה יוצר. ארגוני זכויות הנשים היו עולים על בריקדות, התקשורת הייתה זועקת, ודעת הקהל הייתה נלחמת נגד המדיניות המפלה נשים חד-הוריות בטענה ש"ילד צריך שני הורים". אבל כשזה מגיע להורות חד-מינית, הצביעות חוגגת. מה שנראה ברור וטבעי להטרוסקסואלים, הופך פתאום ל"מוגזם" או "מופרך" אצל ההומואים והלסביות. 

מדוע אנו צריכים להיות מתחת לחוק? מדוע אנו צריכים להסתפק בתקדימים משפטיים ולא בחקיקה מסודרת וברורה? מדוע עלינו, כקהילה, להתמודד עם חוסר שוויון בפני החוק, בכל הקשור (למשל) לזכויות של אימוץ, פונדקאות ואפילו נישואים?

בפעם הבאה שמישהו אומר "ילדים צריכים אבא ואמא", שלחו לו קישור לכתבה הזו. זה אולי לא ישנה את דעתו, אבל זה בהחלט עשוי לגרום לו להבין (גם אם לא להודות בכך), עד כמה דעתו מופרכת ומשוללת כל יסוד.

--

בכתבות הקודמות:

"במה יש לכם להיות גאים?"

למה צריך לדבר "על זה"? ועוד ליד הילדים?

את צועדת עם הקהילה? אז את בעצם לסבית.

"להיות הומו זו בחירה, זה טרנד אופנתי"

אין לי בעיה עם הומואים, אבל למה המצעד הזה!

--

הצטרפו למאבק שלנו בלהט"בפוביה! שתפו את הכתבה עם חבריכם, השתמשו בתכנים בדיונים בהם נתקלתם בדוברים הומופוביים ועזרו להפיץ את המסר. יש לכם רעיונות נוספים לכתבות בנושא או בנושאים אחרים? צרו איתנו קשר או פנו באופן אנונימי לאימייל הוורוד
אתם מוזמנים גם לעשות לייק לדף של גוגיי בפייסבוק לעדכונים ומדריכים נוספים.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2022 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...