שבעה חיים ארבעה מתים
שבעה חיים ארבעה מתים. צילום: לואיז גרין, יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

על החיים ועל המוות: שירה אחרת

השירה הגאה עתידה לעבור מהפך, כאשר שירים של יוצרים שונים, שחלקם כבר אינם בין החיים, עתידים להיות מוצגים על הבמה בשילוב מחול, תיאטרון ומוזיקה

דמיינו לעצמכם ערב שירה. יוצרים יושבים מול הקהל ומקריאים מהשירים שלהם, או לחילופין, אנשים/יוצרים אחרים עושים זאת עבורם. יש כאלה שזה מעניין אותם, מדבר אליהם, אבל מדובר במעט מאוד אנשים.

ערב השירה הגאה שייערך בתחילת חודש יוני מנסה לשבור את הקונספט הזה, וליצור ערב שירה מיוחד שימשוך קהל אחר, נוסף. במסגרת הערב יוצגו ביצועים בימתיים המשלבים מחול, תיאטרון ומוזיקה, לשירים של משוררים להט"בים. היוצרים השונים מביימים את השירים כסצנות בימתיות, כך שהשילוב שלהם עתיד ליצור מחזה של מיטב היצירה מהספרות העולמית והמקומית הגאה. לשם כך גויסו ארבעה שחקנים ובהם רקדן וזמרת, המבצעים את השירים.

המשוררים המשתתפים בערב זה הם אופיר משרקי, תמיר להב רדלמסר, שחר מריו מרדכי, יונית נעמן, שז, יותם ראובני, עידוא דגן, מיקה בן שאול, פט פארקר, חזי לסקלי, אלן גינזברג, סאפפו וחאפיז. כפי שאפשר להבין מרשימת השמות, יש בין המשוררים כאלה שכבר אינם בין החיים. מכאן גם נבחר השם לערב - "שבעה חיים, ארבעה מתים".

ברוח אירועי הגאווה, הנערכים בסימן הטרנסג'נדרים, השחקנים הגברים מבצעים שירים של לסביות; השחקניות מבצעות שירים של הומואים; הבמאי מגיע מהטלוויזיה לביים תיאטרון; הכוריאוגרף והרקדן נהיה שחקן; השחקנית נהיית זמרת והשחקנית השנייה - התחילה להיות משוררת. "זו הקוויריות האמיתית של המופע הזה", אומר דגן, שגם מפיק את האירוע. "זו הפעם ראשונה שמביימים שירה כסצנות בימתיות בביצוע שחקנים, והתוצאה מדהימה - מגלה קאנון גאה של שירה עולמית וישראלית".

הערב יתקיים ב-6 ביוני, בשעה 21:00, במרכז הגאה בגן מאיר. 50 שקלים לכרטיס, 90 שקלים לזוג כרטיסים. לפרטים והזמנות, 03-5252896.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...