מונס זלמרלב
מונס זלמרלב. צילום: Frankie Fouganthin, ויקיפדיה, CC BY-SA 3.0.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

שבדיה זכתה באירוויזיון 2015

מונס זלמרלב, בשיר פופ קליט וצפוי שנקרא Heroes (גיבורים), מלווה במופע הוידאו-ארט המושקע ביותר לשנה זו, כבש את המקום הראשון בתחרות שנערכה השנה בפעם ה-60. ישראל, בהישג מרשים, הגיעה למקום ה-9 עם 97 נקודות, לאחר 5 שנים שבהן לא השתתפה כלל בגמר

בתחרות האירוויזיון ה-60 שנערכה הערב בוינה שבאוסטריה זכה הזמר השבדי מונס זלמרלב, בשיר פופ קליט וצפוי שנקרא Heroes (גיבורים), מלווה במופע הוידאו-ארט המושקע ביותר לשנה זו.

זלמרלב זכה ב-365 קולות, ובכך הוביל בהפרש ניכר על המדינות הבאות בתור - רוסיה, איטליה, בלגיה, ואוסטרליה. אוסטרליה, על אף חוסר אירופאיותה, השתתפה באירוויזיון כאורחת מיוחדת לכבוד חגיגות ה-60.

די מוקדם בשלב ההצבעות פתחו המדינות המובילות - שבדיה, רוסיה ואיטליה - פער ניכר על שאר המתחרות. לאורך רוב ההצבעה הובילה רוסיה את המערכה, והיה נראה כי היא הולכת לנצח. אך לקראת סוף ההצבעה התהפכו היוצרות, ושבדיה לקחה את ההובלה. האם לקול הלהט"בי, שמתנגד לאווירה האנטי-להט"בית ברוסיה, היתה יד בכך? 

ישראל, בהישג מרשים, הגיעה למקום ה-9 עם 97 נקודות, לאחר 5 שנים שבהן לא השתתפה כלל בגמר. רוב המדינות העניקו לישראל נקודות, כשהמובילה ביניהן היא איטליה, שהעניקה לנו 8 נקודות.

הזמר הטינאייג'ר נדב גדג', זוכה תכנית הריאליטי "הכוכב הבא", ייצג אותנו עם שיר הפופ/סואול/מזרחי (תלוי את מי שואלים) "Golden Boy", שכתב והלחין דורון מדלי (המוכר גם מהלהיט "תל אביב יא חביבי תל אביב"). בחצי הגמר זכה גדג' לתשבחות על ביצוע מצוין שהרים את הקהל על רגליו, ואף גרם לו לצעוק "Israel Israel" לקראת ההכרזה על המדינות העולות לגמר.

במופע הגמר, לעומת זאת, נרשמה הופעה צוננת ולחוצה יותר, עם זיופים קלים פה ושם, ובעיקר - קצת פחות תחושת fun מה-king of fun הישראלי. ועדיין - הישג מרשים לכל הדעות מזמר בלתי מנוסה וצעיר מאד, שנולד כחצי שנה אחרי שדנה אינטנשיונל זכתה באירוויזיון של 1998.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...