להקת המחול מומיקס. צילום: max pucciariello, יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

אלכימיה על הבמה

להקת המחול מומיקס מגיע לישראל בפעם השניה עם היצירה החדשה שלה. מוזס פנדלטון מאתגר את היכולת הפיזית של הרקדנים שלו ובכך יוצר מחזה בימתי מרהיב במיוחד

מחול זו אומנות פופולארית בקרב רבים מחברי הקהילה ההומואית, בואו נאמר את האמת. כפי שאמר לי באחרונה מישהו, רובנו מעדיפים מחול על פני כדורגל. אך ישנם אנשים כמוני, אשר כדורגל ומחול נתפסים עבורם באותה הקטגוריה – משהו זר, לא מובן.

צפייה בקליפ שהכינו אנשי השיווק של להקת מומיקס על המופע החדש אלכימיה, גרמה לכל זה להשתנות לאחר דקות ספורות בלבד. גם אם לעולם לא אבין בשכלי מה בדיוק הם עושים שם על הבמה בתנועות השונות, החוויה הרב חושית עוצרת נשימה, והיא גרמה גם לי לעשות את הבלתי יאומן: לחשוב ברצינות ללכת למופע.

אם אתם מעורים בעולם המחול, אתם קרוב לוודאי כבר מכירים את הלהקה. אם לא, אז הנה כמה מילים אודותיה ואודות האיש שהקים אותה.

המנהל האמנותי והכוריאוגרף של מומיקס הוא מוזס פנדלטון, יליד 1949. הוא הקים בשנת 1971 עם מספר חברים את פילובולוס, להקה ששילבה הומור ואקרובטיקה. בשנת 1980 הוא עזב אותה והקים את מומיקס. גם בפעילות של להקה זו, פנדלטון משלב בין מחול לאקרובטיקה ומקפיד להכניס ליצירותיו אלמנטים מעולם החי והצומח.

מומיקס היתה בישראל לראשונה לפני שלוש שנים עם המופע בוטניקה, אותו הציגה במסגרת פסטיבל ישראל. פנדלטון ביסס את היצירה הזו על הקשר שבין האבולוציה, החיים וארבעת עונות השנה, תוך שילוב של משחק, אקרובטיקה, פנטומימה, מחול ומוסיקה.


צילום: max pucciariello, יחסי ציבור.

באותה הרוח, המופע החדש, אלכימיה, לוקח את הצופים לעולם התת מודע. המופע מחבר בין ארבעת היסודות של עולם הטבע – מים, אש, אדמה ואוויר - לבין ההבטים הרוחניים של אותם האלמנטים. בהתאם, ברא פנדלטון על הבמה עולם של חלום, המשלב קסם ומסתורין, חושך ואור, אש ומים, אדמה ואוויר. גם הפעם מורכב המופע משילוב של תלבושות מרהיבות, תאורה מיוחדת ותנועה מדוייקת של הרקדנים.

"תמיד השתמשתי בדימויים מעולם האלכימיה כדי לתאר את תהליך היצירה של מומיקס", אומר פנדלטון. "אנחנו נעזרים במגוון אבזרים כדי ליצור דימויים חדשים, כמו שהאלכימאים נהגו לעשות בעת העתיקה כאשר שאפו להפוך מתכת לזהב. יש לנו את האמונה שביצירה החדשה נוכל ליצור זהב, לפחות למראית עין".


צילום: max pucciariello, יחסי ציבור.

"רעיון המטמורפוזה מרתק אותי", הוא אומר, "לראות תופעות של טרנספורמציה בטבע או חיבור של תופעות אנושיות לאלמנטים מהטבע. כך נוכחתי שהמופע החדש הוא מטאפורה לחלום על היכולת לעבור שינוי, כולל שינוי פנימי. כמו רבים אחרים לפני, ניסיתי ללמוד את רזי האלכימיה, כשמעבדת הניסיונות שלי היא הסטודיו".

המופע נמשך 80 דקות והוא יוצג בסוף מאי במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, ובתחילת יוני בתיאטרון ירושלים ובחיפה.


צילום: max pucciariello, יחסי ציבור.

תגיות

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...