סדרת הכפר - תערוכה בהשתתפות הצלם עדי נס
מתוך "כפר", תערוכה בהשתתפות הצלם עדי נס. צילום: עדי נס.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

הדרך אל הכפר

עדי נס, מחשובי האמנים הגאים בישראל, משתתף בתערוכה קבוצתית שתוצג עד אמצע נובמבר בקיבוץ עין חרוד. הזדמנות לצאת מהעיר כדי לראות כיצד הנוף נכנס ליצירה

מרבית חברי הקהילה עושים את הדבר שרוב החריגים עושים בכל העולם: עוברים לעיר החילונית הגדולה ביותר. אין זה מקרי: העיר מאפשרת להבלע בהמון ובו זמנית היא נותנת חופש להביא לידי ביטוי את הייחודיות של כל אחד מאיתנו. לכן, למרות שישנם יוצאים מהכלל, לא תמצאו הרבה מבחרי הקהילה מתגוררים במושבים וקיבוצים אחרי שהגיעו לגיל שאפשר לבחור מקום מגורים.

אבל זה לא אומר שכולנו בהכרח אורבניים בכל רגע ורגע. לטבע ולנופים שהוא מספק יש מרכיב חשוב בחיים של רבים, גם אם מדובר במקום אליו נוסעים לטיול בלבד. זו הסיבה שהתערוכה החדשה שנפתחת במוזיאון בית שטורמן שבקיבוץ עין חרוד מעניינת כל כך. תחת השם "נוף", אצר אלדד זיו תערוכה קבוצתית בה משתתף האמן הידוע עדי נס כמו גם גל וינשטיין, אהרון גלוסקא ומרב סודאי. כל אחד מציג בתערוכה את האופן בו הנוף משתלב בעבודותיו.

סדרת הכפר - תערוכה בהשתתפות הצלם עדי נס
צילום: עדי נס.

הקיבוץ בכלל, ומוזיאון בית שטורמן בפרט, נטוע עמוק בתוך הנוף. הגלבוע והעמק נשקפים מחלונות המוזיאון והמבקרים הרבים במוזיאון לאורך השנים נחשפו, גם אם לא במתכוון, לנופים אלו. לפיכך, בחידוש פעילות המוזיאון – שהוקם בשנת 1941 - הוחלט להתמקד בסוגיה זו.

עדי נס יציג בתערוכה את "הכפר",  סדרת צילומים בהם הנוף משמש לתפאורה לבימוי המדוקדק בו נס מפורסם. הסדרה מציגה כפר מן הימים שערכי תנועת העבודה היו חלק מהחלום הציוני, שלא ברור אם זהו מושב או קיבוץ. זהו מקום המייצג את ישראל ואת התהפוכות שעברה מאז היווסדה ועד ימינו, כאשר הכפר ממוקם בנופי עמק יזרעאל.  

סדרת הכפר - תערוכה בהשתתפות הצלם עדי נס
צילום: עדי נס

בדומה לסדרות הקודמות של נס - "חיילים" (2000), "נערים" (2001) ו"סיפורי התנ"ך" (2007) - גם הפעם מתמקד נס בסוגיות של זהות ישראלית, גבריות, מיתוסים, מיליטנטיות ואנושיות.

התערוכה נפתחת ב-16 במאי, יום שבת, בשעה 13:00, והיא תוצג עד ה-14 בנובמבר. 25 שקלים כניסה. שעות פעילות: א'-ה' 9:00-15:00, שבת וחגים 11:00-15:00. ימי שישי וערבי חג בתאום מראש.

סדרת הכפר - תערוכה בהשתתפות הצלם עדי נס
צילום: עדי נס

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...