פעילות באחד הקמפוסים בארץ
פעילות באחד הקמפוסים בארץ. צילום: האחווה הסטודנטיאלית הגאה.
נסי בכר. צילום: צילום אישי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

גאווה אקדמית מצפון ועד דרום

מתחילת שנת הלימודים האקדמית, התחולל מהלך חשוב שהביא את הקהילה למרכז העשייה החברתית בקמפוסים ברחבי הארץ: מבאר-שבע בדרום ועד תל חי בצפון, לא פחות מחמישה עשר תאים גאים פועלים כיום במוסדות אקדמיים. השנה הם יציינו את אירועי הגאווה בשורת אירועים ופעילויות

בתחילת שנת הלימודים האקדמאית התרחש לו בשקט בשקט מהלך שהביא את הקהילה למרכז הבמה הסטודנטיאלית: פתיחת שורה של תאים גאים במוסדות האקדמיים השונים ברחבי הארץ.

מה שהחל כרעיון וניסוי, הפך במהרה לאחווה אחת גדולה, האחווה הסטודנטיאלית הגאה. כיום פועלים כחמישה-עשר תאים גאים ברחבי הארץ, מבאר שבע שבדרום ועד תל חי שבצפון. רובם המוחלט החלו את פעילותם השנה.

חלק מהתאים הגאים נוצרו בשיתוף פעולה של התאחדות הסטודנטים, אגודת הלהט"ב ושלושה אנשים כשרוניים וחדורי מוטיבציה – מתן בן יוסף, ארז וינר ולטם קורן. אליהם הצטרפו סטודנטים אשר רצו להיות מעורבים חברתית ולתרום מזמנם בכדי להקים את התאים הגאים ולהוות חלק פעיל בקהילה ובחיים הסטודנטיאלים.

האחווה הסטודנטיאלית הגאה

כבר מההתחלה, למרות שחלקם נתקלו בקשיים ביורקרטיים, התאים הגאים הוכיחו פעם אחר פעם כי הנוכחות שלהם בקמפוסים ובמוסדות השונים היא חשובה ורלוונטית מתמיד, גם בתל אביב הפלורליסטית והמקבלת וגם בפריפריה שלפעמים מתבררת כיותר חזקה ובועטת (באר שבע ותל חי כבר אמרנו?)

במערכת הבחירות האחרונה, התאים הגאים הראו לכולנו (טוב, בעיקר לבית היהודי) שהם לא עלה נידף ברוח ואי אפשר להתעלם מהם, והם פה בכדי לעמוד על שלנו ולדרוש את הזכויות בשביל כולנו. סחף המחאות במוסדות השונים הביאו את הרוח גם לשכבות הגיל הצעירות יותר בתיכונים.

מלבד פעולות אלו, התאים הגאים קיבצו בתוכם אנשים מחוץ לארון, בתוך הארון, פעילים חברתיים, פעילים פוליטיים ואף יצרו פלטפורמה חברתית שונה ובוגרת לחברי הקהילה.

לקראת סוף שנת הלימודים הנוכחית, ולקראת חודש הגאווה הבא עלינו לטובה התאים הגאים שוב מרימים (!!!) את הכפפה ומארגנים לנו חגיגת אירועי גאווה שלא תשאיר אף אחד אדיש.

מרכז

אוניברסיטת תל אביב – 10.6 יום רביעי

האקדמית ת"א יפו – 9.6 יום שלישי

סמינר הקיבוצים – 7-11/6

בית ברל- 11/5

צפון

מכללת תל חי –9/6

טכניון- 23/6

דרום:

אוניברסיטת בן גוריון – 3/6

מכללת ספיר – 2/6

ירושלים:

האוניברסיטה העברית (קמפוס עין כרם) – 9/6

 

לעדכונים על אירועי הגאווה בבר אילן, הר הצופים, אריאל והפתוחה, ולגבי יתרת המפגשים של התאים עד סוף הסמסטר- ניתן להתעדכן בדף הפייסבוק של ה'אחווה'- https://www.facebook.com/LgbtAchva?fref=ts

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...