אחד הגברים שהותקפו בניו-יורק, בדיווח חדשותי בנושא
אחד הגברים שהותקפו בניו-יורק, בדיווח חדשותי בנושא. צילום: איסטגרם.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ניו-יורק: זוג הומואים הותקפו במסעדה

תקיפה אלימה ואכזרית של זוג הומואים במסעדת ברביקיו בעיר ניו-יורק צולמה בווידאו ומסעירה את הרשת. התוקפים טרם נתפסו, ובמשטרה אומרים: "כפי הנראה מדובר בפשע שנאה". בקבוצות דיון שונות הועלתה הטענה כי מדובר במריבה "רגילה" ולא בתקיפה על רקע הומופובי, שרק הוצגה ככזו על ידי הגברים שהותקפו

תקיפה אלימה ואכזרית של זוג הומואים במסעדת ברביקיו בעיר ניו-יורק נתפסה וצולמה בווידאו. הסרטון הבא צולם על ידי מבקר במסעדת ברביקיו מדאלאס במנהטן בליל יום שלישי, ועורר סערה ברשת [זהירות: תכנים אלימים].

בוידאו, תוקף בלתי-מזוהה שובר כיסא על ראשו של איתן יורק-אדמס בן ה-25. לפי דיווח באתר די.אנ.איי. אינפו, הקורבנות מסרו שהתקיפה היתה פשע שנאה על רקע זהותם המינית.

יצויין כי חלק מהפרסומים - לרבות תיעוד התקיפה באינסטגרם - הורדו בשעה האחרונה מהרשת. בקבוצות דיון שונות הועלתה הטענה כי מדובר במריבה "רגילה" ולא בתקיפה על רקע הומופובי, שרק הוצגה ככזו על ידי הגברים שהותקפו. במשטרת ניו-יורק לא התייחסו לטענות ולפי שעה כיוון החקירה העיקרי הוא שמדובר בפשע שנאה.

מוקדם יותר פורסמה גרסתם של המותקפים, שזכו לחשיפה נרחבת באתרים שונים. "האנשים האלו תקפו אותנו באופן מסויים בגלל שהם ידעו שאנחנו לא סוג האנשים שלהם", אמר ג'ונתן סנייפס בן ה-32. לדבריו, התגרה פרצה אחרי שהוא שפך בטעות משקה בשולחן אחר. "אחר כך", מסר סנייפס, "שני גברים בשולחן ההוא קראו לו וליורק-אדמס "Faggots". 

"אני לא נותן לאף אדם לקרוא לי ככה", מסר סנייפס. "הלכתי לשם ושאלתי, 'מה אמרת עלינו?', ואז הוא החל לתקוף אותנו". במהלך המריבה, ניפץ אחד התוקפים כיסא על ראשו של יורק-אדמס.

ממשטרת ניו-יורק נמסר לאתר "מאשאבל", כי החשודים נמלטו מהמקום לאחר התקיפה. האדם שהשתמש בכסא כדי להכות את השניים, תואר כגבר שחור כבן 35, בגובה כ-193 ס"מ. לא נמסר תיאור של התוקף השני. שני החשודים עדיין לא נמצאו וזהותם אינה ידועה.

היועץ העירוני, קוריי ג'ונסון, מסר שהתקרית הורכבה מ"אלימות המונעת משנאת להט"ב", לפי סי.בי.אס. ניו יורק. "העובדה שתקיפה זו התרחשה בשכנוה בצ'לסי, מקום שידוע בכל העולם בקבלה שלו לכל סוגי האנשים, מקוממת באופן מיוחד", מסר ג'ונסון. "לא צריכה להיות כל סובלנות כלפי פשעי שנאה, הפשעים החתרנים ביותר כיוון שהם מכוונים כלפי קהילות שלמות של אנשים".

תרגום ועיבוד: ליאור טולדנו. דרך הפינגטון פוסט.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...