מצעד הגאווה בוושינגטון הבירה (2014). צילום: S Pakhrin, Flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

רגע לפני חודש הגאווה

חודש הגאווה והמצעד במתכונתו בפתח, ואיתם, למרות המתנגדים והמצקצקים בלשונם, גם עירום, מוזיקה, גברים בלבוש נשי, נשים בלבוש גברי, גברים מתמזמזים עם גברים, נשים מתמזמזות עם נשים, טרנסג׳נדריות וטרנסג׳נדרים, הכל מהכל והרבה מהכל. במקום להתמרמר ולהתלונן, אתם יכולים פשוט לחייך - ולהצטרף

חודש יוני בפתח. חודש בסימן הגאווה, בכל העולם וגם אצלנו, בישראל. מצעדים ברחבי העולם, צבעוניים, ססגוניים, פסטיבלים של סרטים קווירים (סליחה  ממי שלא מחבק/ת את המונח), תרבות גאה ועוד. למתבונן/ת מהצד יראה הדבר מיותר ואבסורדי. מי צריך את כל זה? אתם במיינסטרים. התקבלתם.

רבים ורבות מחברי הסטרייטים, ולא מעט מחברי מהקהילה עצמה, לא ממש מבינים מדוע אנו, קהילת הלהט"ב, עדין צריכות וצריכים את המצעד ואת חודש הגאווה. ואם כבר יש מצעד, הם שואלים, למה כל העירום, ו"המוזרות" ו"התחפושות" שהוא כולל? והיו עוד כמה חמודים, שאומרים שהמצעד "לא מתאים לילדים", וכדומה.

עצם העלאת השאלה והפירוט שבא אחריה, מצדיקים את המצעד ומהווים תשובה ניצחת לשאלה - מה החשיבות של חודש הגאווה. שעדיין צריך אותו.

לפני הכל, צריך לזכור ולהזכיר: אנחנו לא חייבות וחייבים לאף אחד ואחת דין וחשבון. בא לנו לצעוד, אז אנחנו צועדים. 

אבל לצד זאת, חשבתי לנסות להבהיר למתנגדי המצעד למיניהם, עד כמה הם סרייטונומטיבים. אתם ואתן מתוך הקהילה, שמרגישים יותר "נורמליים" מההומואים, זקוקים לסיכום ביניים טרום חודש הגאווה. אתם ואתם, מחוץ לקהילה, שחושבים שהם ליברלים אבל בפועל ממש לא.

לא באמת מרגישים בנוח עם הזהות ההומואית שלנו, כשאנו מתנשקים בחתונה "הרגילה" שלכם.

אתם לא באמת מרגישים בנוח כשאנחנו ליד הילדים שלכם, שחלילה ידעו שיש גם אנשים שאינם סטרייטים, שגברים אוהבים גברים, שנשים אוהבות נשים, או רחמנא לצלן שנפש של אישה כבולה בגוף של זכר ולהיפך.  

אתם לא באמת מרגישים בנוח כשטרנסג׳נדר / ית המהלכים ברחוב לא נראים כמו דנה אינטרנשיונל במגזין לאישה ולא עונים לתכתיבי היופי ומשטרת המגדר.

אתם לא באמת מרגישים בנוח כשאנחנו מפמפמות בחדר כושר ומתסכלות על החתיך הסטרייט שלעולם לא יסתכל על גבר מעודן.

אתם לא מרגישים בנוח ״כשהנשיות״ המתפרצת של הומו המחמד מגיעה לידי ביטוי מחוץ לגבולות תל אביב.

אתם לא מרגישים בנוח עם המחשבה שפאסיביות אינה מילת גנאי, ואקטיביות אינה ברכה.

אתם לא מרגישים בנוח כשאנחנו קצת יותר מוחצנים ממה ״שהנורמליות״ שלכם מכתיבה לכם.

אתם לא מרגישים בנוח כשאמרנו הומופוב למטומטם שאמר, ״אבל זה כזה הומו״.

חודש יוני ממש בפתח.  חודש הגאווה והמצעד במתכונתו - כן, מלא עירום, מלא מוזיקה, מלא גברים בלבוש נשי, מלא נשים בלבוש גברי, גברים מתמזמזים עם גברים, נשים מתמזמזות עם נשים, טרנסג׳נדריות וטרנסג׳נדרים, הכל מהכל והרבה מהכל.

זה בלתי-נמנע. זה יפה. זה שמח. זה חגיגי. זה חלק מהזהות שלנו, חלק בלתי נפרד מההוויה הקווירית שלנו. 

אתם מוזמנים לחגוג איתנו, בדרכינו. לא מתאים, תחסכו מאיתנו את הביקורת והשיפוטיות, מזה יש לנו בלי סוף. 

מתאים? בואו להרים.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...