אילוסטרציה. צילום: Andrew Butitta, Flickr.
 > 

חגיגת גאווה בטדי

קבוצת האוהדים הירושלמית "הפועל קטמון" חגגה אתמול עלייה לליגה הלאומית, וגם הפעם שיגרה מסרים ברורים נגד הומופוביה, אפליה, גזענות ואלימות במגרשים ובכלל. שחקני קבוצת הכדורגל הגאה היו שם ולקחו חלק בחגיגות

ה"רומן" של הפועל קטמון, קבוצת האוהדים הירושלמית אשר חגגה אתמול (יום שישי) עלייה לליגה הלאומית, החל בסוף ינואר כאשר השחקנים של הפועל קטמון חגגו ניצחון עם דגל הגאווה. הקטע המרגש היה, שמבחינת קטמון החגיגה עם הדגל הייתה טבעית והם לא ציפו שהדבר יעשה רעש. עד שהם לא ראו את התגובות החיוביות שבאו אחרי, הם לא הבינו שהם עשו מעשה מיוחד. ככה זה, כשקבוצת האוהדים דוגלת במלחמה בגזענות ושנאה במגרשי הכדורגל ובכלל.

לקבוצה יש דף פעיל בפייסבוק שם הם יוצאים נגד אפליה, גזענות, הומופוביה ומתנגדים לאלימות נגד נשים. בעקבות המחווה של הקבוצה, נוצר קשר בין הפועל קטמון לקבוצת הכדורגל הגאה, ריינבול תל אביב. במהלך העונה הלכנו לעודד אותם עם דגלי גאווה והופתענו לראות את החום של האוהדים וההתלהבות מהנפת דגלי הגאווה ביציעי הקבוצה האדומה. בכלל - היה מרגש ביותר לראות קבוצת אוהדים גדולה שמורכבת ממשפחות שבאות בהרכב מלא. ביציעים שלהם לא תשמעו קללות ושנאה, רק עידוד. לצערי, מראה נדיר מאוד במגרשי הכדורגל.

ב-17.4 במשחק הקבוצה בטדי נגד מעלות תרשיחא, קטמון הציבה בדגלי הקרן את דגל הגאווה. לאחר המשחק בדף הפייסבוק של הקבוצה פורסמה התמונה של דגל הקרן הצבעוני במיוחד ונכתב: "בהמשך למאמצי המועדון למאבק בהומופוביה בכדורגל ובכלל, החלפנו את דגלי הקרן בדגלי גאווה עם סמל המועדון כי אצלנו הכדורגל שייך לכולם ולכולן".

לצד הפירגון הגדול בתקשרות על המעשה של קטמון העיב ראיון מטופש בתכנית הרדיו של רדיו תל אביב. המגישים אופירה אסייג, אייל ברקוביץ ואיציק זהר העלו לשידור את יושב ראש המועדון, ירון דוויק והשאלה הראשונה שהם שאלו את היושב ראש אם הוא הומו וברקע נשמעו קולות  של צחוק וגיחוך. גם כאשר ירון דוויק סירב לענות לשאלה אייל ברקוביץ המשיך ודרש לקבל תשובה.

ה"ראיון" המוזר נשמע כמו מארב מתוכנן של חבורת בריונים שנועד להשפיל את יושב הראש, שזה עתה חגג עליה לליגה הלאומית ואירגן יחד עם קבוצתו מחווה גדולה שאומרת לא להומופוביה במגרשי הכדורגל ובכלל. במשך שתי דקות לא נתנו לו לדבר ולהסביר למה השאלה לא במקום ושוב אייל ברקוביץ בשיא החוצפה אומר "אם תענה לי על השאלה הראשונה, אני אתן לך להשלים משפט". היה מבייש לשמוע שבמקום לדבר על המעשה שבא להגיד "די להומופוביה" החבורה באולפן חיפשה את הצהוב.

ואם לא די בזה, אופירה אסייג הטיחה בירון דוויק שהתחמקותו מלתת תשובה על זהותו המינית, מעליבה את ההומואים. נזכיר רק שזה אותו יושב ראש, שדאג להזמין את ריינבול וגם את הבית הפתוח למשחקי הקבוצה ולהניף את דגלי הגאווה, והיה מגוחך לשמוע מאותה אסייג שהוא "מעליב" את הקהילה, במסגרת ראיון מביך, מעליב והומופובי.

היה מרגש לראות את הקבוצה הכל כך מיוחדת הזאת חוגגת עלייה לליגה הלאומית. הבית הפתוח ושחקני ריינבול הצטרפו לחגיגה הירושלמית וחגגנו איתם את העלייה עם עוד כמה דגלי גאווה ביציע. מה שנותר לנו זה לאחל לקבוצה הירושלמית בהצלחה בליגה הלאומית, ולעצמנו - לקוות שעוד קבוצות יקחו דוגמה ושלא נשמע עוד קללות והומופביה במגרשי הכדורגל ובכלל.

ב-26.5 יתקיים טורניר בשיתוף הקרן החדשה לישראל שייצא גם הוא נגד ההומופביה, בשיתוף הפועל קטמון, ריינבול תל אביב והבית הפתוח. אתם מוזמנים להצטרף ולתמוך בקבוצה המיוחדת הזו, ובמאבק נגד ההומופוביה בספורט.

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...