יניב דגן
יניב דגן. צילום: יובל שי, הולמס פלייס.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הצד האחר של פרשת ההומופוביה בהולמס פלייס

החדירה לפרטיות והחיפוש אחר סנסציות בקהילה כבר עברו כל גבול. מה הקשר בין חייו הפרטיים של מדריך לבין עבודתו? התנהגותם של אדם אחד או שניים ממש לא משליכה על עשרות מאמנים ואנשי שירות אחרים וטובים שעובדים ברשת. זו בדיוק שיטת ההכללה והסטיגמציה שבה נלחמת הקהילה

לאחרונה כל הרשת סערה מהפרסום של תגובת מנהל הדף של הולמס פלייס, כביכול כנגד הקהילה הגאה, ומיד אחר-כך - הגיע, כצפוי, גל המחאות והקריאות לחרם. אנשים אוהבים לצאת למחאה. זה נורא כיף. זה "in". קוראים כותרת מעניינת וישר מחפשים אשמים, החרמות, מלחמות. אדרנלין.

גם את ההתנצלות הרשמית שפרסמה הרשת לאחר מכן לא הרבה ראו, מרוב שהיו עסוקים בהתלהמות. אז אני כמדריך ותיק בהולמס פלייס (כ-6 שנים) מצד אחד, וכחבר בקהילה הגאה מצד שני, החלטתי לפרסם את ההתנצלות מטעם הולמס פלייס בדפי הפייסבוק המרכזיים של הקהילה, דוגמת הקבוצה חבר מביא חבר ו-LGBT ISRAEL, התנצלות שאנשים התקשו להאמין לה. וכך מצאתי עצמי נאבק בטענות הגולשים כאילו הייתי דובר הרשת.

אז כן. למרבה הצער האיש מאחורי הדף התגלה כבעל פיוז קצר וצורת התבטאותו הייתה לא הולמת בלשון המעטה לאדם שצריך לייצג רשת מכוני כושר גדולה כמו הולמס פלייס, ועל כך הוא בודאי צריך לתת את הדין. רק מה? אני מכיר אותו אישית ותתפלאו לשמוע – אין לו דבר וחצי דבר כנגד הומואים. הוא חוטא באופי ציני ולעיתים חסר טקט באופן משווע. אבל מפה ועד הומופוביה – לא דובים ולא יער.

אז ערכתי בירור מעמיק ולהלן הדברים כפי שהגיעו לידיעתי:

הכל התחיל במנויה שהחליטה להתלונן על תגובה/פוסט הומופובי של מדריך בפייסבוק הפרטי שלו. ואני שואל: מה הקשר בין חייו הפרטיים של מדריך לבין עבודתו? אני יכול לבטא עצמי כאדם פרטי באיזו דרך שאבחר וזה לא מייצג בשום מידה את המקום שאני עובד בו. אז מדוע ולשלוח על כך תלונה לדף הראשי של הולמס פלייס? האם מדריך או כל עובד אחר צריך לחשוב פעמיים מה הוא רושם בפייס מחשש להתערבות מקום העבודה שלו?

החדירה הזו לפרטיות והחיפוש אחר סנסציות בקהילה כבר עברו כל גבול  לדעתי, ואין שום קשר להיותי הומו או למקרה המדובר שבו הגיע התלונה על הומופוביה. זה פשוט עניין עקרוני.

וזה בדיוק מה שחשב המגיב בדף של הולמס פלייס.

אז יצא ממנו הרעל והוא התפרץ בעקיצות והשמצות חסרות טאקט. אגב, דבריו הקשים לא כוונו ללהטב"ק אלא ספציפית לאלו שפנו וניסו לדרוש פיטורים של מדריך רק כי הוא כתב ׳גועל נפש׳ בשמו הפרטי. הזעם שלו נבע מהערבוב בין מקום העבודה לדעה אישית. הדברים האומללים שאמר הוצאו מהקשרם, פורשו כאילו התייחסו לקהילה כולה ופעלו כמו מלח על פצעים. חברי הקהילה שקראו את הכתבה המכילה חצאי אמיתות חשו נסערים.

עם זאת, ברור לכל שאותו דובר, בניגוד למדריך פרטי, מייצג גוף ציבורי ולא יכול להתבטא באופן פוגעני, לא משנה כלפי מי. עם זה אין ויכוח, וגם הוא עצמו הודה ומצר על כך.

לסיכום אני מציע לגולשים לעצור רגע ולחשוב. הרי גם כך בכל מקום יהיו מי שיותר תומכים בזכויות הקהילה ומי שפחות. כדאי לזכור שהתנהגותם של אדם אחד או שניים ממש לא משליכה על עשרות מאמנים ואנשי שירות אחרים וטובים שעובדים ברשת. זו בדיוק שיטת ההכללה והסטיגמציה שבה נלחמת הקהילה אז נא לא להשמיץ סתם ולעורר הולמספלייסופוביה. שיהיה לכם אימון נעים.

 

יניב דגן הוא מדריך חדר כושר ומאמן כושר אישי ברשת הולמס פלייס

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...