בצלצל סמוטריץ'. צילום: אתר הכנסת.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"ממשלת נתניהו לא תכיר בנישואים חד-מיניים"

ח"כ הנכנס בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) משגר מסר ברור ערב הרכבת הממשלה: "מדינת ישראל היא מדינה יהודית. אנחנו לא דמוקרטיה ליברלית, במובן הזה של המילה. הממשלה שאני חבר בה תקדם את ישראל כמדינה יהודית"

הממשלה החדשה טרם הורכבה, אך כבר כעת מסתמנות סוגיות מרכזיות שבעתיד הקרוב צפויות להעסיק את חברי הקהילה הגאה, ובראשן המאבק לשוויון בנישואים. סנונית ראשונה ומוקדמת לעניין שיגר היום ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), שאמר בראיון לערוץ 10 כי ממשלת ימין תחת הנהגתו של בנימין נתניהו מהליכוד, לעולם לא תכיר בנישואים חד-מיניים בישראל. 

בצלאל סמוטריץ' הסביר כי "מדינת ישראל היא מדינה יהודית, ועליה לנקוט עמדה בסוגיות שונות כאלו. אנחנו לא דמוקרטיה ליברלית, במובן הזה של המילה". 

עוד הוא אמר, "הממשלה שאני חבר בה תקדם את ישראל כמדינה יהודית, תשמור על התא המשפחתי המסורתי, היא תשמור על מעמדו של הדין הדתי בכל מה שקשור לדיני המעמד האישי, ועל הסטטוס קוו והקונצנזוס הקיים בישראל".

"אני, למי שלא רואה את הכיפה על ראשי – חבר במפלגה דתית, ואנחנו לא נכיר לעולם בנישואים של חד-מיניים", אמר סמוטריץ', שביקש להתנצל על כך שאמר בעבר "אני הומופוב גאה". עם זאת, הוא הדגיש כי הוא עדיין מחזיק בדעותיו נגד הקהילה הגאה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...