לוגו הולמס פלייס. צילום: רונה קוגן, פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

דובר הולמס פלייס לגולשים הומואים: "אתם בושה למין האנושי כולו"

מנהלי המדיה של רשת מכוני הכושר הגיבו בחריפות לתלונות על הומופוביה של אחד המאמנים, ועוררו סערה אינטרנטית חסרת תקדים שבמרכזה נישואים חד-מיניים וחופש הביטוי "תגובות בפייסבוק הן עניין חוקי בישראל, נישואין חד מיניים עדין לא", כתבו מנהלי דף הפייסבוק של הרשת, וציינו: "המנוי הוא לבריאותכם. לא לבריאותנו. עכשיו לפחות שתהיה לכם סיבה טובה להשמיץ ולבטל מנויים". תגובת הרשת: "רואה בחומרה רבה את הדברים שפורסמו בשמה ומתנגדת לתוכנם באופן מוחלט. הדברים אינם מייצגים את דעתה ועמדתה של רשת הולמס פלייס והיא מוקיעה אותם בחריפות"

"אתם בושה למין האנושי כולו. עכשיו לפחות שתהיה לכם סיבה טובה להשמיץ ולבטל מנויים". כך הגיבו דוברי רשת מכוני הכושר "הולמס פלייס" לגולשים שפנו אליהם בעקבות סערת פייסבוק שפרצה בסוף השבוע, בעקבות דברים הומופוביים שכתב מדריך באחד מחדרי הכושר של הרשת בתגובה לכתבה שעסקה בקהילת הלהט"ב.

הגולשת רונה קוגן נתקלה בדברים שכתב המאמן, ופנתה למנהלי דף הפייסבוק הרשת. היא טענה בפניהם כי המאמן מתבטא באופן בוטה נגד קהילת הלהט"ב, וציינה כי הדבר גורם לה לאי-נחת ומטריד אותה. הדיאלוג שהתפתח עם נציג הרשת המנהל את הדף ברשת החברתית, הפך עד מהרה לוויראלי וזכה לשיתופים רבים וזעם בקהילה הגאה.

מה שהחל את הסערה היה צילום מסך שפרסמה קוגן, ובו כתבה "ממליצה לכל חבריי מהקהילה הגאה שמתאמנים בהומלס פלייס לחשוב פעמיים המאמנים שלהם מגיבים בצורה הומופובית בפייסבוק על כתבות גאות! וזו התגובה שקיבלתי מהם!". בצילום המסך מוצגות תגובות הרשת, לדבריה של קוגן לפיהם היא מסרבת להתאמן "עם מאמני כושרי שחושבים שהמתאמנים שלהם גועל נפש".

"היי רונה. לשיקולך", כתבו אנשי הרשת בתגובה. "בניגוד אלייך כנראה, אנו סומכים על לקוחותינו שיבינו כי המונח "סובלנות" כולל לא רק התייחסות סובלנית לנישואין כאלה, אלא גם התייחסות סובלנית למי שמביע דעה שונה בפייסבוק. אנו לא תומכים ב"משטרת תגובות" הבאה לפסול דעות שונות (עדיין על כל פנים, לא הצלחנו להבין מה הקשר בין המגיב לבין מקום העבודה שלו, בוודא לא תקבלי בהבנה פנייה של מישהו למנהל שלך רק כי תמכת בנישואין חד מיניים). שיהיה לך סופשבוע מדהים", נכתב (השגיאות במקור).

עד כאן, התגובה אמנם הייתה מקוממת, אבל לגיטימית למדי. אבל למרבה הצער, מנהלי הדף החליטו להוסיף טאץ' אישי לדברים, וצירפו הודעה נוספת, שהלהיטה את הרוחות. "אגב, תגובות בפייסבוק הן עניין חוקי בישראל, נישואין חד מיניים עדין לא", כתבו מנהלי הדף לקוגן. "לא תרצי שמישהו יתלונן במשטרה נגדך משום שאת תומכת במעשים לא חוקיים, נכון?". 

גולשים רבים פנו לרשת, וזכו לתגובות שונות (ויש לציין שגם משונות). אחד מהם קיבל את התשובה הבאה:

"כנראה שפאשיסטים שפוסלים תגובות ודעות יש בכל מקום. ומנויים שפוסלים רשת שלמה שאין לה קשר לתגובת עובד, מוטב שיעשו בדק בית רציני בינם לבין עצמם. אתם בושה למין האנושי כולו. עכשיו לפחות שתהיה לכם סיבה טובה להשמיץ ולבטל מנויים", כתבו הערב מנהלי דף הפייסבוק של "הולמס פלייס" לפניית גולש בנושא.

לאחר מכן, הם הוסיפו וציינו - לבקשת הפונה אליהם - כי "הגועל נפש" שוייך "לפאשיסטים". "תסתכלו בראי", הם כתבו, "המנויים ש'מבטלים מנוי' על תגובת אדם שאין קשר בינו לבין מקום העבודה שלו שאותו אתם פוסלים. על "משטרת התגובות" שאתם מפעילים. על כך - תתביישו", תגובת דובר הרשת.

 הולמס פלייס: "רואים בחומרה רבה את הדברים ומתנגדים לתוכנם"

מרשת הולמס פלייס נמסר לגוגיי בתגובה: "רשת הולמס פלייס רואה בחומרה רבה את הדברים שפורסמו בשמה ומתנגדת לתוכנם באופן מוחלט. הדברים אינם מייצגים את דעתה ועמדתה של רשת הולמס פלייס והיא מוקיעה אותם בחריפות".

"מיד לאחר שהדברים נודעו לרשת, הם מטופלים על ידה, מיידית ובכל האמצעים. רשת הולמס פלייס מונה כ-80,000 חברי מועדונים ברחבי הארץ, מכל המגזרים באוכלוסייה, ללא קשר לדת, גזע  ומין".

"רשת הולמס פלייס מתנצלת בפני מי שנפגע, ותמשיך לתמוך בשיוויון זכויות לכל אדם, כפי שניכר מפעילויות הרשת בכל המועדונים". 

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...