ינון מגל במפגש תלמידים בתיכון אורט גבעתיים
ינון מגל במפגש תלמידים בתיכון אורט גבעתיים. צילום: מתוך הסרטון ב-youtube.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הבעיה עם "אז איך זה להיות בן לשני אבות?"

לידיעת ינון מגל ("הבית היהודי"): הומופוביה היא לא רק לזרוק לילד "אבא ש'ך מתחנגל". הומופוביה היא גם לשאול שאלה שבבסיסה יש האשמה, בידול, התנשאות ושפיטה

במפגש מפגש פוליטי עם תלמידים בתיכון אורט גבעתיים, קם אחד הצעירים, הסיר את חולצתו וחשף טי-שירט ועליה הכיתוב "אני בן לשני אבות ואני לא מתנצל". הצעיר הפנה שאלה לינון מגל מהבית היהודי, ובה ביקש את עמדתו לגבי נישואים גאים והיעדר שוויון ללהט"בים במדינה. 

בדקה 06:23 - ינון מגל שואל את הבחור הצעיר (בפסאודו נחמדות): 'אז איך זה להיות בן לשני אבות?' what do u mean? תגיד ינון, איך זה להיות בן לסטרייטים? כמה שהשאלה הזאת הומופובית, כמה שאי אפשר להסתיר את ההומופוביה בנחמדות הזאת שלך. ניסית להתקרב ויצא לך הפוך.

כשאתה שואל את רואי את השאלה הזו, אתה עושה רדוקציה להורים שלו, כאילו שכל מה שהם זה הומואים. ואתה עושה רדוקציה לרואי, כאילו שכל מה שהוא זה להיות בן לשני אבות, ולא בן למשפחה שהיא יפה, שמחה, עצובה, אוהבת, כועסת, ככלל המשפחות. ההומופוביה שלך מגולמת במילים שאתה בוחר להשתמש. תן לנו יותר קרדיט מזה. 

אני חושב שיש מקום להסברה על משפחות גאות. אני חושב שהדרך הזאת היא לא הדרך. בגוף השאלה של ינון, יש משהו שופט ומבדל. אם הוא היה מתעניין, רגיש, אמפתי ולא שופט, במקום לשאול את רואי איך זה להיות בן לשני אבות, הוא היה שואל אותו- איך זה לחיות כרואי. לרואי יש את הזכות הבלעדית לבדל את עצמו ולהציג את עצמו ככזה או כזה, ולא לאף אחד אחר- בטח שלא לפוליטקאי, ובטח שלא לפוליטקאי כמו ינון.

עצם העובדה שינון שאל את השאלה הזו מראה כמה הדבר הזה שונה בתפיסת עולמו, מהחיים שלו. והאמת, שזה לא. המריבות של רואי עם ההורים שלו הם בדיוק אותן מריבות כמו כל ילד בן שש עשרה, והסנדויץ שמכינים לו לבית ספר הוא אותו סנדביץ. מה שכן שונה - זה היחס של החברה, ואת זה רואי קיבל היום שוב. הומופוביה היא לא רק 'אבא ש'ך מתחנגל'. הומופוביה היא גם לשאול שאלה שבבסיסה יש האשמה, בידול, התנשאות ושפיטה.

אנשים שרואים בבני אדם ששונים מהם, אנשים ככלל האנשים, בכלל לא ישאלו את השאלה הזו, כי ברור להם שהחיים של רואי שונים מכל חיים אחרים כי הוא רואי. לא כי הוא רואי שהוא בן לשני הורים גייז. ובנוסף לזה - הם מכבדים את רואי, ויודעים שלו, ורק לו, יש את הזכות להגדרה העצמית שלו כבן של שני הורים גאים, ורק אם הוא יבחר לספר על זה, הם ידברו איתו על זה. ובטח שלא למטרות פוליטיקה בזויות, אלא כדי להבין את הפסיפס הנפשי המורכב של ילד שחי בתוך חברה הטרוסקסטית. ובהסברה כזו, שבאה על ידי רואי, אני תומך.
 
 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...