בנימין נתניהו. צילום: דף הפייסבוק הרשמי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

עצרו הכל: ביבי אמר הומואים ולסביות

זהו, גבירותיי ורבותי. המאבקים הסתיימו. אפשר לאחסן את דגל הגאווה עמוק בארון. לסגור את בית דרור, את איגי, את האגודה. לנתק את קווי התמיכה והעזרה ללהט"בים, כי אין בהם צורך יותר. לפי הליכוד, ראש ממשלתנו אמר "הומואים ולסביות", ולכן אנחנו צריכים לקפוץ לדום, לנשק את רגליו ולומר תודה, כל הדרך אל הקלפי. אבל השנה היא 2015, ונמאס להסתפק באמירות ריקות מתוכן, נבובות וחסרות משמעות. ועל הדרך להבין שה"ברכה" הידידותית של נתניהו לקהילה מעידה בעיקר על הסיכון שהמפלגה הזו משקפת ללהט"בים בישראל / דעה

זהו, גבירותיי ורבותי. המאבקים הסתיימו. אפשר לקפל את הדגל, לכבס אותו ולאפסן אותו עמוק בארון. אפשר לסגור את בית דרור, את ארגון הנוער הגאה, אפילו את האגודה. את קווי התמיכה והעזרה ללהט"בים, אין בהם צורך יותר. אפשר לפטר את העובדים הסוציאליים, להפסיק את הסשנים עם הפסיכולוג, לעצור את תהל"ה ואת חוש"ן. הגענו אל סופו המתוק של המאבק לשוויון זכויות, לנישואים גאים, להורות שווה, לפונדקאות, להכרה. הכל מאחורינו. ביבי נתניהו אמר "הומואים ולסביות". 

כך, מן הצד, מרגישה ההתרגשות המופרכת שפשטה במצביעי ליכוד גאים מקצה לקצה, ברחבי הרשת החברתית. הגאווה שמילאה אותם, כאשר מנהיגנו הנערץ, אבי האומה, מלך מלכי ישראל והעמים, הוציא מבין שפתיו החשוקות ונוטפות דבש הבחירות, את צמד מילות הקסם: הומואים ולסביות. אורגזמה לא סקסואלית אבל בהחלט קרוב לזה, מטחי מילים ופוסטים מתלקקים ברשתות החברתיות, אמירות תודה והערכה, שמחה והוקרה. 

תגידו לי, התחלקתם על השכל?

אז ראש הממשלה, עם כל הכבוד הראוי (אם עוד נשאר כזה כלפיו), אמר הומואים ולסביות. זאת אומרת, אמר, אבל בערך. לא בפומבי, לא בדף שלו בפייסבוק, חס וחלילה, שם היה נופל בשניות קורבן להפכפכות קהל המלייקקים המורגל בשטנה והאלים שלו. גם לא באיזה אתר חדשות מרכזי או מהדורה פופולרית בטלוויזיה. הוא שיגר מסר, ממש כמו טיל בליסטי ממוקד, הישר אל הקהילה. בעגה המקצועית זה נקרא "טירגוט קהלים". בעגה הפוליטית קוראים לזה "פניה למגזר מפולח". בתכלס, קוראים לזה חרטא. בריבוע. 

נסו למצוא את הוידאו הזה בדף של נתניהו. באתר הליכוד. באתר משרד ראש הממשלה. באתר הכנסת. לא תצליחו. ממש המקרה הקלאסי של כשעץ נופל ביער וגו'. ביבי, שמעדכן את נתיניו בכל מפגש אקראי, ומפרסם עדכונים תכופים בדף הפייסבוק הפעיל שלו - וד"ש לתקציב הקשר עם הבוחר - לא טרח אפילו להזכיר את המסר החשוב הזה, בכאילו, כן, שהביא אלינו בווידאו.

ה"ברכה" הידידותית ששיגר נתניהו לקהילה מעידה בעיקר על הסיכון שהליכוד משקף ללהט"בים בישראל, ועל כך שאסור לנו להתרשם ממחוות חסרות תוכן ומשמעות. זה לא פחות ממסוכן, לעצור ולהסתפק ב"המלך אמר הומואים ולסביות". קולולו וזה. מנתניהו, האיש שחולש על השלטר המרכזי לזכויות להט"ב (ובכלל), ביושבו כראש ממשלה ומגוון תפקידים נרחב שהוא ניכס לעצמו עם הזמן, אנחנו צריכים לדרוש הרבה יותר מאשר סתם אמירה ריקנית מתוכן, טרם נצא בצהלולים.

אז אולי מוגזם (מדוע, בעצם?) לצפות שראש ממשלתנו, הוד מעלתו, שינחה את שריו לחוקק חוק לשוויון זכויות בנישואים. למשל. זה לא יהיה לו נעים, אני מניח, לנסות ולתת לנו את הזכות ההו-כה-דרמטית ומעוררת מחלוקת להינשא. אולי גם השמים יפלו מעל כולנו, אם הומואים ולסביות יבואו בנישואים כדת משה בישראל.

תן לנו סוכריה, ביבי, שפוך עלינו דבש-בחירות

אבל מה עם איזו סוכריה קטנה, של תיקון לחוק הפרשנות, נניח? תכף בחירות, ועכשיו מתחנפים לכולם, אז למה אי-אפשר להביא לנו איזה צ'ופר קטן? משהו פיצפון, אפילו, כמו חקיקונת למניעת אפליה? או איזו תוכנית ארצית לעידוד סובלנות והבנה לקהילת הלהט"ב? כן, כזו שכוללת גם ביסקסואלים, טרנסג'נדרים, ועוד כמה שבליכוד - כך נראה - ממש מתקשים להאמין בקיומם, נניח? 

עזבו מעשים. זה אולי מוגזם לבקש מביבי. אז לפחות שתהיה זו אמירה קצת יותר משמעותית, מאשר "היי, הומואים ולסביות, תצביעו לי - כי הספינה שלי שוקעת, ורועדות לי הביצים עד כדי כך שאני צריך להגיד את צמד המילים שעד כה נחרדתי מלומר". בתור אחד שמנופף בדגל בדרך קבע בנאומיו לקהל האמריקני והאירופאי, ביבי יודע לבחור את הטרמינולוגיה המתאימה כדי לשרטט את ישראל כמדינת הקשת בענן. פאר השוויון והצדק, בכל הקשור ללהט"בים (ובכלל). אז למה עכשיו אנחנו צריכים להסתפק באיזה פירור עלוב שכזה? ועוד לחגוג אותו בקול תרועה?

ממצביעי ליכוד אי אפשר לצפות לשום דבר, יותר מאשר חגיגות גדולות. אדם טובע ייאחז בכל קרש שיזרקו לו. בהיעדר תמיכה אמיתית, הם מתהדרים בשום-כלום של נתניהו, שאמר "הומואים ולסביות" בהודעה מוקלטת מראש לקהל מוגדר ומובחן של להט"בים.

אבל לפני שאנחנו נדבקים בחגיגה המזוייפת והמפוברקת הזו, עלינו להיזכר בעובדה בסיסית וחשובה אחת. נתניהו הוא ראש הממשלה, גם שלנו. הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. וביושבו כראש הממשלה, של כולנו, הוא לא בדיוק הוכיח שהוא ידיד הקהילה או שמזיז לו שמתחת לאף שלו, בממלכה הכמעט-פרטית שלו, מתחוללת אפליה חריפה, אלימות להט"בפובית מלאת שנאה, הסתה פרועה וחוסר שוויון יסודי ובסיסי בנישואים, הורות, ועוד. 

אני מאמין שראש ממשלה צריך לעבוד בשביל כל בוחריו. גם להט"בים. בכך - כמו בדברים רבים אחרים - ביבי נתניהו נכשל. הליכוד נכשל. אני לא מוכן להסתפק בזה שהוא יאמר "הומואים ולסביות". בשלב הזה, ראש הממשלה שלנו צריך היה להסתכל מחוץ לחלון, להבין ש-2015 כבר כאן, ושהמדינה שהוא מנהל כבר הרבה יותר מדי זמן, היא פשוט לא גן העדן הפרו-להט"בי שהוא משכנע אותנו שהקים. הכישלון שלו ושל חבריו מהדהד, וההצהרה הריקנית, השטוחה והמביכה הזו רק מוכיחה עד כמה הליכוד - כמפלגת שלטון וכגוף פוליטי - הוא נטול תוכן וחסר כל משמעות אמיתית עבור הקהילה, כמו גם מגזרים רבים אחרים בציבור הישראלי. 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...