תגובה למאמר על טיפולי המרה. צילום: עיבוד מחשב.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מה שאמיר אוחנה לא מבין בשאלת טיפולי ההמרה

תגובות גולשים נבחרות למאמרו של אמיר אוחנה, "מה שהשמאל לא מבין בשאלת טיפולי ההמרה"

מאמרו של אמיר אוחנה, מה שהשמאל לא מבין בשאלת טיפולי ההמרה, עורר שיח ציבורי בשאלה האם על הקהילה להחרים - או להשתתף, כפי שטען אוחנה - בכנס שנושאו טיפולי המרה. 

תגובות לדיון בדף הפייסבוק של גוגיי:

מה שאמיר אוחנה לא מבין, שזה לא קשור לימין או שמאל. פרקטיקת 'טיפולי המרה' גונתה על ידי משרד הבריאות, והאיגודים המקצועיים של הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים בישראל, שהצהירו כי זו פרקטיקה שאינה יעילה, ויותר מכך - עלולה לגרום נזק ולכן אינה אתית מקצועית. בזה אמור היה להסתיים הדיון הציבורי - כי ישנה קביעה ברורה.

אין כאן ויכוח, ואין צורך לשכנע. הדבר דומה לקיומו של מושב שכותרתו 'האם אינוס מוסלמים היא הפרקטיקה הרצויה להמרה ליהדות?'. במקום שהציבור הדתי האורתודוקסי יפנים שטיפולים מסוג זה אל להם להתקיים, ויתחיל לדון בדרכים בהן ניתן לסייע, באמת לסייע, ללהט"ב דתיים להישאר חלק מקהילת המוצא שלהם בצורה מקבלת ופתוחה - וזה הדיון המעניין והמורכב באמת - הם בוחרים להמשיך להתבוסס במימי פרקטיקות שאין שום צורך לדון עליהן.

ד"ר גיא שילה, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א.

* * *

אמיר אוחנה היקר, כדברי אחיך למחנה הלאומי, אנחנו צריכים להפסיק להתנצל. אני לא מוכן להתנצל ולהתרפס ולהסביר ולנמק מדוע ׳טיפולי׳ המרה הם תולדה של הומופוביה, אשר קצרה היריעה מלהכיל את כמות המאמרים המקצועיים המפרטים את הנזק הנפשי שהם מותירים במטופליהם כפי שציינת.

משרד הבריאות הוציא הנחיה מפורשת המבהירה נקודה זו ובחברה מתוקנת כאן צריך הדיון להסתיים. ואילו, המחנה הלאומי מבקש שנתעלם מחוויותיהם של מטופלים שנפגעו, ושנדון בסוגיה כאילו היא לגיטימית.

החרמה באה לומר שהשיח הזה הוא לא לגיטימי ושאין לו מקום בחברה הישראלית, בעוד השתתפות מכשירה את הלגיטימציה לדון בכך. אז, מפסיקים להתנצל...

רועי חזן

* * *

טיפולי המרה לא לגיטימים. נקודה. יש להפגין בחוץ או לפוצץ את הכנס, יש לכתוב כנגד בתקשורת ולהסביר מדוע זה רע ולא לגיטימי ועוד. לעומת זאת, השתתפות נותנת הכשר ולגיטימציה.

לא פלא שמי שרואה שמילה "להטב" כמסורבלת ומעדיף רק הומואים בקהילה, זה הרואה בכיבוש על מליוני פלסטינים ככזה שיכול ללכת עם דמוקרטיה וזכויות אדם, רואה בטיפולי ההמרה הסדיסטים ככשרים אך מסריחים.

אורי שמילוביץ

* * *

ויכוח ודיון נועדו לשאלות בהן יש דיעות לכאן ולכאן, שבהן אפשר לקבל חלק מטיעוני הצד השני, ולא משנה אם צד זה או הצד האחר ינצח בוויכוח או אם יגיעו לפשרה.

זה לא המצב בסוגייה הנתונה, שיש הסכמה מקיר לקיר בין העוסקים בתחום הבריאות בארץ ובעולם המערבי שאין מקום כלשהו ל"טיפולי המרה" למיניהם. הדיון ב"טיפולי המרה" שווה ערך לדיון בהכחשת שואה, כדור הארץ השטוח, או אלכימיה.

ספציפית ה"דיון" הזה בא עם כותרת שכוללת את המילים "פתרון רצוי" שאמור להציג את נושא ה"דיון" באור חיובי למרות שליוזמיו ברור שהדבר נפסל, כפי שצויין במאמר - הרב רון יוסף שהוא האדם הכי מתאים לדבר לציבור הדתי-לאומי לא הוזמן - ובכוונה - כי הצליחו להזמין את "עמית" מעצת נפש / "כמוך". זה שווה ערך לדיון שנשיא איראן מחמוד אחמדינג'ד רצה לערוך בקשר לשואה, וחבל שאדם שמתמודד לכנסת לא מבין את גבולות השיח הלגיטימי - ישנן דיעות שלא ראוי לקחת אותן כשוות ערך לדיעות מבוססות עובדות, ואי אפשר להתייחס אליהן בצורה שנועדה להכריע בין דיעות לגיטימיות.

המגיב C-cyclist, בתגובה לכתבה ב-GoGay.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...