ארי מלניק. צילום: צילום אישי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

המס של בנט ושקד

בעולם של האורתודוקסיה המוסלמית קיים מס ושמו ג'יזיה – הוא הוטל על יהודים ונוצרים כדי להזכיר להם שמותר להם לחיות, אבל בתנאים נחותים ולא שווי זכויות. מתברר שלדוקטרינות אפלות מהסוג העתיק יש תחיה מחודשת בבית היהודי, שמאפשרת ללהט"בים להתקיים, אבל רק בקיום מושפל ומדוכא

בעולם של האורתודוקסיה המוסלמית קיים מס ושמו ג'יזיה. הוא הוטל על יהודים ונוצרים שחיו בקרב ממלכות איסלאמיות, על מנת לבטא את העובדה שמותר להם לחיות – אך רק כשהם מושפלים. בעולם הנוצרי, המשנה האוגוסטינית החזיקה בעקרון איסור הריגת היהודים, תוך פיזורם בקרב אומות העולם כתזכורת לסוג הקיום שאסור לנוצרי טוב לחזור אליו. לחיות? כן, מותר. לחיות חיים מלאים? בשום אופן לא.

והנה, מתברר שלדוקטרינות אפלות מהסוג העתיק יש תחיה מחודשת בבית היהודי. אין הכוונה לביתנו הלאומי במדינת היהודים, אלא במפלגה של בנט ושקד. כמובן. לפי דוקטרינת בנט ושקד, זה בסדר גמור שנחיה פה, כל עוד קיומנו יהיה מושפל. נקבל "שוויון זכויות מלא", רק כדאי שנזכור תמיד שאנחנו לא ממש שווים. נזכה לחסדי הכוח השליט, אבל רק למען נהווה "תזכורת חינוכית" לילדים, שיראו מה קורה למי שנולדים שונים.

כך, כנראה, ידעו יהודים ויהודיות של אמת לאן אסור להם לפנות, פן יטעמו מ"שוויון הזכויות" שבישלו למענם סבתא שקד וסבא בנט בבית היהודי. כך מרגישים גם להט"בים, במדינה אליה שואפים בנט, שקד וחבריהם.

מעניין שדווקא במפלגה המתקראת "יהודית"  שואבים כל כך הרבה השראה מהשמרנות האידיאולוגית המסורתית של האיסלאם ושל הנצרות. אינני מכיר את בנט ואת שקד, אולם למתבונן מן החוץ לא יקשה לראות ששניהם מרגישים, כנראה, קצת פחות טובים מהממוצע של המפלגה שלהם. נראה ששניהם מכירים בכך שהעגלה שלהם ריקה לעומת עגלת המפלגה המלאה בכל טוב יהודי וערכי. איך אפשר להסביר, אחרת, את העובדה שבנט החזיר את הכיפה לראשו? וששקד חושבת פעמיים על הלבוש הצנוע לפני ראיונות בטלויזיה? ושלמרות שהיא נוסעת ברכב בשבת, היא נלחמת נגד תחבורה ציבורית בשבת?

ואם הם סרים מן הדרך אל מול העגלה האידיאולוגית המפלגתית ומשנים את התנהגותם, האם הם מובילים את המפלגה או, שמא, המפלגה מובילה אותם? ומה זה אומר על תפיסתם העצמית? האם הם גאים במי שהם? או שאולי, בעצם, הם, רחמנא ליצלן, מתנצלים? ואיך אפשר לצפות מאנשים שתופסים את עצמם כסוג ב', שלא ירצו שאנשים אחרים בחברה ירגישו כך? עכשיו רק נשאר להחליט מיהו סוג ב' ולייצר אפרטהייד פנימי.

לעומת התפיסה העצמית היהודית הנמוכה של בנט ושקד, עומדים אנשי הקהילה ופשוט גאים במי שהם. ולא מתנצלים. ודורשים שוויון מלא, לא כזה שקורא לעצמו "שוויון" במסווה של שלילת זכויות. אני מסיר את הכובע בפני התאים הגאים המדהימים שמגיעים ומתעמתים עם נציגי הבית היהודי בקמפוסים ומחוצה להם. כשאני רואה את הסרטונים אני מתמלא גאווה להיות חלק מהקהילה הלא מתנצלת והנפלאה שלנו. רק כך ננצח.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...