חתונה גאה בהפגה של מרצ מול משרדי הבית היהודי
חתונה גאה בהפגה של מרצ מול משרדי הבית היהודי. צילום: תומר שמש.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הקהילה הגאה יוצאת לשטח: הפגנות באירועי "הבית היהודי" ברחבי הארץ

תגובה אקטיבית של הקהילה הגאה לדברים של מתמודדי הבית היהודי נגד נישואים גאים. בתל-אביב הביאו מפגינים גאים להפסקת אירוע הבחירות של רונן שובל, ובראש העין התקיימה חתונת מחאה גאה של פעילי מרצ מול משרדי הבית היהודי. "הגיע הזמן לקום מהכורסאות, לצאת מפייסבוק, ולהתחיל להראות שאנחנו כאן ושגם אנחנו יודעים להחזיר מלחמה ולהיאבק על הזכויות הבסיסיות ביותר שלנו כבני-אדם ואזרחים שווים במדינה הזו", אמרו הפעילים

"הבית היהודי מבקשים למנוע מאיתנו זכויות, אנחנו לא נעבור על זה בשתיקה. הגיע הזמן לקום מהכורסאות, לצאת מפייסבוק, ולהתחיל להראות שאנחנו כאן ושגם אנחנו יודעים להחזיר מלחמה ולהיאבק על הזכויות הבסיסיות ביותר שלנו כבני-אדם ואזרחים שווים במדינה הזו". כך אמרו אמש (שני) פעילים להט"בים שהתפרצו לכנס הבחירות של רונן שובל ואנשי "הבית היהודי" בתל-אביב. המפגינים הגיעו אל אולם האירועים, קראו קריאות ולא נתנו לדוברים לדבר. הם נשאו דגלי גאווה, והתעמתו עם מצביעי הבית היהודי שנכחו במקום ודרשו לסלקם. 

שוטרים שהגיעו למקום הרחיקו את הפעילים הגאים, אך האירוע כולו התפוצץ לאחר שפעילי הדיור הציבורי ניצלו אף הם את ההזדמנות והחלו להפריע לדוברים. בעקבות ההפרעות, המארגנים ביטלו את האירוע והתפזרו מוקדם מהצפוי.

הפגנה באירוע הבחירות של רונן שובל, הבית היהודי

אנשיו של רונן שובל ותומכי הבית היהודי עמדו מול פעילי הקהילה, קראו קריאות גנאי, נופפו בדגלי ישראל וצעקו קריאות נגד נישואים גאים.

אמילי עמרוסי אמרה לערוץ 7 כי "חבורת פרובוקטורים ניסו לפוצץ את הכנס... מה שראינו כאן היה מופע טהור של הצביעות השמאלנית-קיצונית".

חתונה גאה מול משרדי הבית היהודי

מוקדם יותר הערב השתתפו עשרות פעילי הפורום הגאה במרצ במפגן גאה מול משרדי הבית היהודי בראש העין. שיא המפגן היה טקס חתונה מדומה של זוגות הומואים ולסביות. 

את הטקס הנחתה חברת הכנסת מיכל רוזין שאמרה: ״אני גאה ונרגשת להיות זו שחיתנה את הזוגות. בשבוע האחרון הזדעזענו לשמוע אמירות חשוכות והומופוביות מחברי אחת המפלגות הגדולות בישראל. ההתבטאויות הללו רק מחדדות את חשיבות המאבק למען הקהילה, שאנחנו מתכוונים להמשיך גם בכנסת הבאה. גאווה בשבילי זה להיות חברה במרצ, שרק הבוקר דורגה ראשונה בפעילות למען הלהט״ב.״

חתונה גאה בהפגה של מרצ מול משרדי הבית היהודי
חתונה גאה בהפגה של מרצ מול משרדי הבית היהודי
ההפגנה בראש העין. צילומים: תומר שמש.

יו״ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי, אמר: ״מפלגת הבית היהודי היא זאב בעור של כבש, המנסה להתחפש לחילונית ונאורה, אך בפרץ בלתי נשלט חשפו מועמדיה את ערוותה והפגינו את עמדותיהם החשוכות והמסוכנות בנוגע לדמותה של ישראל כמדינה דמוקרטית ושוויונית. המפגן שלנו נועד להראות שאנו לא זקוקים לאישור מאיש, ודאי לא ממי ששואבים דוגמה מהטאליבן, כדי לקבל לגיטימציה לאורחות חיינו.״

פעילות המחאה של הקהילה הגאה באה בעקבות דברים חמורים שאמרו מתמודדי הפריימריז בבית היהודי בשבוע שעבר, כשהביעו התנגדות לנישואים גאים בישראל. 

עוד בנושא:

מה חושבים מתמודדי הבית היהודי על נישואים גאים?
איך רדיפת הומואים הפכה לערך של הציונות הדתית
נישואים גאים הם אינטרס דתי-יהודי

למידע ועדכונים שוטפים, ודיווחים על פעילויות ספונטניות ברחבי הארץ - הצטרפו לדף הפעילים של גוגיי בפייסבוק

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...