כשאת/ה מצביע/ה לבית היהודי זה נגדי
קמפיין הפייסבוק קורא לאנשים להחליף את תמונת הפרופיל שלהם. צילום: מתוך הקמפיין.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מה חושבים מתמודדי הבית היהודי על נישואים גאים?

אתר "כיפה" שאל את מתמודדי רשימת "הבית היהודי" לבחירות בכנסת מה דעתם על נישואים חד-מיניים. התשובות, כצפוי, היו שליליות והומופוביות. התגובה: קמפיין פייסבוק שמזכיר לציבור: "כשאת/ה מצביע/ה לבית היהודי זה נגדי"

נישואים גאים? "אין דבר כזה", "מתנגד לחלוטין", "יש רק משפחה אחת ביהדות וזו המשפחה הבסיסית של אמא, אבא וילדים", "מין בשאינו מינו, לא מאמין בזה, ודאי לא במדינה היהודית שלנו". אלו רק חלק מהתגובות של מתמודדית הבית היהודי, שנשאלו על ידי אתר "כיפה" מה דעתם על נישואים חד-מיניים. 

אין זה סוד שהבית היהודי - מפלגה שמרנית, שכבר הפילה לא מעט חוקים פרו-להט"ביים שנועדו לקדם את זכויות הקהילה הגאה, מתנגדת לערכים אוניברסליים של שוויון בפני החוק. גם זכויות אדם אינן חלק מהאג'נדה של המפלגה השמרנית-דתית, שמאמינה בקידום ערכים מסורתיים, יש יאמרו מיושנים ואף מסוכנים. 

מה שכן מטריד רבים בקהילה הוא הניסיון לייצר נורמליזציה של הבית היהודי ולהציגה כמפלגה שאינה מוכוונת רק לקהל הדתי. כך למשל הצטרפותו של עורך וואלה, ינון מגל, לשורות המפלגה - שנודעה, כך נראה, לקרוץ לקהל חילוני-ימני. משמעות התחזקות הבית היהודי, בהיבט הקהילתי, היא אחת: פגיעה משמעותית, ואף קשה, בהישגים שהשיגה הקהילה הגאה בשנים ארוכות של מאבקים פוליטיים ומשפטיים גם יחד. 

בציבור הלהט"בי קיים חשש כי עליית כוחה של המפלגה בבחירות הקרובות יגרור את ישראל שנים רבות לאחור בכל הקשור לזכויות מיעוטים מיניים ומגדרים. ברוח הדברים, החל היום (רביעי) קמפיין פייסבוק הקורא למשתמשים להחליף את תמונת הפרופיל שלהם בדגל גאווה ועליו הכיתוב "כשאת/ה מצביע/ה לבית היהודי זה נגדי". זאת, במטרה להזכיר לציבור - הגאה והכללי גם יחד - את משמעות ההצבעה למפלגה דתית וחשוכה כמו מפלגת הבית היהודי.

מנחם בן: "ארגון הנוער הגאה הוא לא חוקי בעליל"

בתוך כך פרסם אתמול מנחם בן הודעה על כך שלא יתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי. במאמר שכתב באתר nrg תקף בן בחריפות את הקהילה הגאה, שוב, והפעם מיקד את מאמציו בארגון הנוער הגאה.

"...אנחנו זכאים להגן עלי ילדינו בפני ההתפשטות ההומוסקסואליות, הנגרמת למשל באמצעות תנועת נוער (בלתי חוקיות בעליל לדעתי) מסוג "הנוער הגאה", שאי חוקיותה נובעת מעצם הגדרתה ושמה", כתב בן. "הרי עיסוק במין הוא עניין אסור לנוער, על פי חוק הקטינים, וכל מהות "הגאווה" היא המיניות. אז מה פתאום "תנועת הנוער הגאה"?! השתגעתם?!", הוסיף.

זהבה גלאון: "על אפכם ועל חמתכם"

ראשת מרצ, זהבה גלאון, הגיבה בחריפות לדברים. "תגידו לי, מי אתם בכלל? אין לכם בושה? הייתי מצטטת פה כל אחד ואחד מהמועמדים ההומופובים והלא-מתנצלים של הבית היהודי, ששמו את עצמם היום מול מצלמה והסבירו כל אחד בדרכו המיוחדת והמשפילה למה נישואים גאים הם לא כדרך הטבע, למה הומואים דורשים טיפול ולמה משפחה זה רק גבר ואישה - אבל קצרה היריעה", כתבה גלאון, והוסיפה ש"עדיף לראות את הסרטון הזה בו הם רומסים בלי למצמץ את כבודם הבסיסי של מאות אלפי ישראלים - ועדיף שאם אתם רואים זה יהיה על בטן ריקה. פשוט לא להאמין".

"יש לי חדשות בשביל נפתלי בנט והאוסף הנבער והחשוך שהוא מוביל אחריו בגאון לכנסת: זמנכם עבר. פג תוקפכם. לא יעזור לכם. ההיסטוריה נגדכם, העם בישראל נגדכם, ההיגיון הבריא נגדכם. נישואים גאים, נישואים אזרחיים, שפיות במדינת ישראל - כל זה נגדכם וכל זה בדרך להתממש על אפכם ועל חמתכם ועל אף השנאה היוקדת שלכם לכל מה שמריח מסובלנות וקבלת האחר. מה שנשאר לכם זה להתבייש בעצמכם ובבורות שעליה אתם מסרבים להתנצל, ולהתכונן טוב טוב לבוקר שאחרי הבחירות, שבו תקומו לשלטון חדש ולמהפך עם מרצ נגד ההומופוביה ולזכויות שוות ומלאות לקהילה בישראל. מרצ גאה לתמוך בנישואים גאים בישראל!".

 

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...