מיקי זאידל. צילום: צילום אישי.
 >  > 

לצאת מהארון הרוסי

יש הומואים שמתביישים בזה שהם הומואים ומתנהגים כמו "גבר גבר" כדי להסתיר את הנטיה, אני מתבייש במוצא הברה"מי שלי. ההחלטה שלי לשנה החדשה היא לנתץ גם את הארון הזה, ולהיות גאה במי שאני עד הנובי גוד הבא

בסופה של אחת הפעילויות שעשיתי לאחרונה בחוש"ן אחד התלמידים הרים את היד ואמר "יש לי שאלה ממש לא קשורה, אבל אני חייב לשאול"... אמרתי לו שבכיף, ונשאלתי "איך אתה כ"כ לא נשמע רוסי?".

בלי לחשוב פעמיים, עניתי ש"נכון שיש הומואים שמתביישים בזה שהם הומואים ומתנהגים כמו "גבר גבר" כדי להסתיר את הנטיה, או לפחות להבדיל את עצמם מה"מוחצנים האלה" ? אז מרגיש לי הרבה פעמים שאני מתנהג כמו "ישראלי ישראלי" עם כל הגינונים הנלווים לכך כי... אני מתבייש במוצא הברה"מי שלי".

התשובה הזאת לא באה מתוך חלל ריק אלא מתוך התעסקות בסוגיה הזאת בתקופה האחרונה, בין היתר גם במסגרת טיפול. אני שואל את עצמי רבות למה קל לי כל כך לקבל את עצמי בכל מיני זהויות מיניות, ויצאתי כבר פעמים מהארון, כל פעם בזהות מינית אחרת, אבל קשה לי כ"כ לקבל את עצמי כרוסי.

וארון כמו ארון (במקרה שלי כנראה הארון לא אטום, ו"יודעים עלי" אבל זה לא עוזר להפחית את הבושה) - ארון לארון דומה. הומו מדבר עם בן הזוג שלו בלשון נקבה כדי החברים בצבא לא יבינו - אני עונה לדודה שלי בעברית כשאני ליד אנשים. כמו שהומו נתקל במישהו ברחוב ועושה את עצמו לא מכיר, ככה גם אני לא עושה את עצמי לא מבין רוסית כשסבתא רוסיה זקנה מבקשת הכוונה להגיע לאנשהו. כמו שהומו בארון לא יוצא למקומות של הקהילה, ככה אני נמנע מלהגיע למסעדות רוסיות או להודות שאני אוהב מטבח רוסי, או אפילו (שומו שמיים!) מבשל אוכל רוסי בביתי הקט.

כמובן גם בענייני חגיגות השנה החדשה זה בא לידי ביטוי. לא פוגש את המשפחה, קורא לזה סילבסטר ולא השנה החדשה, כשסביבי יש המון המון אנשים, בכלל לא רוסים, שאימצו לעצמם דווקא את הגינונים של נובי גוד, מסתובבים במסיבות עם כובע אדום עם פונפון, שותים וודקה ומקשטים עץ אשוח. לגמרי כאילו סטרייטים שבאים למצעד הגאווה לראות ולהיראות.

אז ההחלטה שלי לשנה החדשה לשבור ולנצץ גם את הארון הזה. אני מאמין שזה לא יהיה קל, כל הניסיון שלי עד כה מצביע כמה אני לא טוב בלהתמודד עם הארון המסוים הזה. מקווה שיהיו לי את הכוחות ועד הנובי גוד הבא, המציאות שלי תשתנה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...