ניצן הורוביץ. צילום: משה שי, ויקיפדיה.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ניצן הורוביץ פורש מרשימת מרצ לכנסת

חבר הכנסת ניצן הורוביץ פרסם לפני כשעה קלה הודעה דרמטית בדף הפייסבוק שלו, בה הודיע על כך שהוא לא מתכוון לרוץ בבחירות הקרובות. "יש לי מחשבות ותכניות והן יתבררו בקרוב", כתב הורוביץ, שלא פירט לגבי המשך דרכו הפוליטית

"חברות וחברים יקרים שלי. אחרי התלבטות עמוקה החלטתי לא להתמודד ברשימת מרצ לכנסת הבאה. שקלתי את זה במשך חודשים רבים והתלבטתי עד הימים האחרונים. שתי קדנציות בכנסת - יותר משש שנים כחבר כנסת - ואני רוצה להמשיך לכיוונים חדשים". כך כתב לפני כשעה קלה חבר הכנסת ניצן הורוביץ בדף הפייסבוק שלו.

"זו הכרעה מאוד לא פשוטה מבחינתי. עשיתי דרך ארוכה ומרתקת בתנועה הזו ויש לי בה חברים ותומכים רבים בכל קצות הארץ", כותב הורוביץ. "אני אוהב את הארץ הזו ואני אוהב אתכם מאוד. עשינו המון דברים יחד. הובלנו מאבקים, יזמנו חקיקה מתקדמת, לחמנו על ערכי היסוד: על הדמוקרטיה, על זכויות האדם, על הצדק החברתי ועל השלום".

"בכל התפקידים שמילאתי במרצ, במערכות הבחירות השונות לכנסת ולעיריית תל-אביב, ובכל הפרוייקטים והמחוייבויות שלקחתי על עצמי, נתתי את המקסימום. מיגוון הנושאים שהובלתי נגע בהמון אנשים: מאבק בגזענות, שיתוף פעולה אזורי, מאבק בכפייה דתית, הגנה על הסביבה, פלורליזם ותרבות חזקה, עירוניות מתקדמת, וכמובן זכויות הקהילה הגאה והאהובה שלי".

הורוביץ ממשיך ומודה לאנשים שמילאו תפקידים שונים בעבודתו הפרלמנטרית והפוליטית וליוו אותו בדרכו. "אני רוצה להגיד תודה מכל הלב לחברים, לתומכים ולשותפים לדרך שלא הספקתי להודות להם באופן אישי, וגם למצביעים שנתנו בי אמון. במיוחד אני רוצה להודות לעוזרים הפרלמנטרים המסורים שלי שמרי ואורי (ולעוזרות ולעוזרים המעולים האחרים שליוו אותי במהלך השנים) ולצוות המתנדבים שלי. לא אשכח את התמיכה והעידוד המרגשים שלכם לאורך כל הדרך - בכנסת ומחוצה לה. בלעדיכם לא הייתי יכול להגיע להישגים הרבים שלנו, לחוקים שהעברנו, ולאנשים הרבים כל כך שהצלחנו לטפל בבעיות שלהם ולעזור להם. עכשיו אני מאחל בהצלחה לחבריי בסיעה בראשות חברתי זהבה גלאון, ומייחל למהפך בבחירות".

למרות שהורוביץ לא כתב במפורש את כוונותיו להמשך הדרך, הוא ציין כי "מה הלאה? לאן פניי מועדות? יש לי מחשבות ותכניות והן יתבררו בקרוב. דבר אחד בעיקר ברור לי מאוד: דעותיי וערכיי לא השתנו. מאז שעמדתי על דעתי, עוד כנער, דגלתי בערכים המשותפים שלנו. מאבק בניצול ובדיכוי, סובלנות, חופש המחשבה, הביטוי והיצירה. הצרפתים ניסחו את זה הכי טוב, כרגיל: חירות, שיוויון, אחווה".

"השנים שלי בפוליטיקה, על אף הקשיים והמכשולים וההיכרות עם כמה היבטים עוד פחות נעימים של העסק, לא ערערו את השקפת העולם שלי, אלא דווקא חיזקו והעמיקו אותה. כיום אני רואה דברים בצורה חדה וברורה יותר, מכיר את התהליכים מקרוב, ומאמין יותר מתמיד בצדקת הדרך. ואני יודע: הדרך הזו, גם אם ארוכה, גם אם קשה - הדרך הזו תנצח".

יושב ראש הפורום הגאה של מרצ, דרור מזרחי, הביע הערב צער רב על החלטתו של הורוביץ שלא להתמודד לכנסת הבאה. "זה יום עצוב לקהילה הגאה בישראל ולתומכיה, שיאבדו בכנסת הבאה פרלמנטר חרוץ ונמרץ, שפעילותו בכנסת לאורך השנים הוותה ייצוג אותנתי ומעורר השראה לציבור הגאה, ברגעי משבר וברגעי הצלחה", מסר מזרחי. 

"תרומתו למאבקה הציבורי של הקהילה ולנראות הציבור הגאה בישראל היתה חסרת תקדים ולא תסולא בפז. מחויבותם של חברי הכנסת של מרצ בכללותם לקהילה הגאה היתה לאורך השנים ותשאר גם בעתיד יצוקה בסלע. אני מאחל לניצן הצלחה רבה בהמשך דרכו."

הורוביץ (49), החל את דרכו המקצועית ככתב צבאי ועורך חדשות החוץ של גלי צה"ל. בהמשך הוא מילא במספר רב של תפקידים בכירים בתקשורת, בהם שליח עיתון "הארץ" לוושינגטון ופריז, ראש דסק חדשות החוץ של ערוץ 10, ועוד. בשנת 2013 התמודד על ראשות עיריית תל-אביב וזכה בכ-40% מהקולות בקירוב. תחת הנהגתו, זכתה סיעת מרצ בעיר לשישה מנדטים והפכה לסיעה הגדולה ביותר במועצה. 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...