עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חדש בישראל: ניתוחים לשינוי קול

מרפאה חדשה שנפתחה בבית החולים "אסותא" תציע שיטות טיפוליות שונות לשינוי קול, המיועדות גם לטרנסקסואלים, וניתוחים להשטחת הגרוגרת

אנשים רבים אינם מרוצים מקולם, משום שהוא אינו מתאים לאופיים, תדמיתם או מבנה גופם. גם טרנסקסואלים העוברים טיפולים לשינויי מין מתמודדים עם קול גברי או נשי שאינו תואם במקרים רבים את מגדרם ומינם במהלך תהליכי השינוי או בסופם. בית החולים "אסותא" החל במתן שירותים רפואיים לאוכלוסיות אלה, במטרה לעזור לאנשים המעונינים בשינוי קולם.

בראש המרפאה לביצוע שינויי הקול עומד ד"ר משה אגלנדר, מנתח בכיר לניתוח אף, אוזן גרון, שהתמחה בחו"ל וניתח גברים ונשים שביקשו לשנות את קולם. זו הפעם הראשונה בישראל שנפתחת מרפאה מסוג זה, והיא תעמוד לרשות אלה המבקשים לשנות את קולם בשל מגבלות אסתטיות או אחרות.

"שינוי קול הוא ניתוח אסתטי מתקדם אשר מטרתו היא התאמת הקול לרצון האדם", אומר ד"ר אגלנדר, "בדומה לניתוחים קוסמטיים אחרים, גם ניתוח לשינוי קול הוא חלק מאותם ניתוחים אסתטיים שאנשים מתחילים לבצע. היום כנראה לא מספיק להיראות טוב, חשוב גם להישמע טוב. לא אחת קורה שבשיחת טלפון למשל אנחנו משוכנעים כי בן שיחנו הוא גבר, ואילו תוך כדי שיחה מסתבר כי מדובר בכלל בגברת. הדבר עובד כמובן גם בכיוון ההפוך. אוכלוסייה נוספת הם הטרנסקסואלים, גברים שעברו ניתוח לשינוי מין. אוכלוסייה זו, בנוסף לניתוח שעברו לשינוי המין, מבקשים גם הם לשנות את קולם. במקרה זה קולם עובר שינוי קיצוני ולאחר הניתוח הם נשמעים כנשים".

ביצוע השינוי
שינוי הקול מתבסס על הליך כירורגי פשוט בו נמתחים או משוחררים מיתרי הקול בדומה לכיוון מיתרי גיטרה. המנתח מבצע פתח קטן בצוואר בסחוס הנקרא "תאירואיד", ומפריד את מיתרי הקול ממקום מושבם. גובה הקול נקבע לפי מיקומם המחודש של המיתרים. על מנת להגיע לקול גבוה יותר, הרופא מותח את המיתרים. על מנת לעבות את הקול הוא משחרר אותם. לאחר הניתוח על המנותח להיות במנוחה קולית במשך מספר ימים, ולהימנע מעישון. בתום המנוחה ישנו צורך בתרגילי דיבור.

הקטנת הגרוגרת
בנוסף לשינוי קול ניתן להקטין את בליטת הגרוגרת בהליך כירורגי נוסף. המטרה, הענקת מראה מעודן יותר. את שני הניתוחים ניתן לבצע בו זמנית והוא מבוקש בקרב אלה המשנים את קולם עקב ניתוח לשינוי מין או בקרב נשים בעלות גרוגרת בולטת הנחשבת ל'גברית'. הפעולה היא אסתטית בלבד ואינה משפיעה על מיתרי הקול. בניתוח המנתח חושף ומסיר את החלק הגבוה של הסחוס הבולט. לגרוגרת אין שום תפקיד ולכן שינוי הצורה או העלמה שלה, אינה פוגעת בבריאותו של המטופל.

קיימות מספר טכניקות לניתוח שינוי קול, כאשר אורכו נע בין שעתיים לשעתיים וחצי. עלותו נאמדת בכ-20,000 שקלים, כולל שכר המנתח. הניתוח אינו כלול בסל הבריאות.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...