אלישע אלכסנדר. צילום: טובה שלמוני, פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מזל שכבר אי אפשר להחביא אף אחד

אם הזכייה של דנה באירווויזיון היוותה פריצת דרך ראשונה עבור הקהילה, הזכייה של קונצ'יטה וורסט מוכיחה שעלינו שלב. אי אפשר "להחביא" אף אחד. אי אפשר להחביא את אותן דראג קווינז שהן גם טרנסיות, אי אפשר להחביא טרנסיות שלא עוברות או מוחצנות, אי אפשר להחביא ג'נדרקווירים, אי אפשר להחביא קוקסינליות, ההומואים לא הצליחו להחביא את זלמן שושי ואנחנו לא נצליח להחביא את דןוג. חינוך הציבור נעשה אך ורק באמצעות ריבוי ייצוגים, לא באמצעות מריבות על ייצוג יחיד שאמור לדבר בשם כולנו

אל לקהילה הגאה להשאיר טרנסים מאחור. לפני שנים לא רבות היו הומואים שהתנגדו לבחירתה של נורה גרינברג כיושבת ראש האגודה בטענה שאינה מייצגת אותם, שאינה קשורה, היו שהתנגדו לנוכחות של הומואים מוחצנים, נשיים, היו שניסו להחביא את זלמן שושי.

רק ריבוי יצוגים בתקשורת של כלל הקשת, של הומואים ולסביות "שלא רואים עליהם", וגם של לסביות גבריות, הומואים נשיים, וטרנסג'נדרים הצליח להוביל לשינוי בתפיסה - וכיום עם בחירת מצעד הגאווה הטרנסי הוכח שבקהילה הגאה פחות חוששים "שלא יחשבו שאנחנו כאלה". זו תוצאה ישירה של ריבוי היצוגים - מניצן הורוביץ וגל אוחובסקי דרך דנה אינטרנשיונל ועד לאון מהאח הגדול.

אם הזכייה של דנה באירווויזיון היוותה פריצת דרך ראשונה עבור הקהילה, הזכייה של קונצ'יטה וורסט מוכיחה שעלינו שלב. אי אפשר "להחביא" אף אחד. אי אפשר להחביא את אותן דראג קווינז שהן גם טרנסיות, אי אפשר להחביא טרנסיות שלא עוברות או מוחצנות, אי אפשר להחביא ג'נדרקווירים, אי אפשר להחביא קוקסינליות, ההומואים לא הצליחו להחביא את זלמן שושי ואנחנו לא נצליח להחביא את דןוג.

גם אם נרצה (ואני לא רוצה) זה לא יצליח.

הדרך לשינוי היא בחינוך הציבור, שיש גם כאלה וגם כאלה.

הדרך לשינוי היא לא להגיד מה לא - אלא להראות מה כן.

כועסים שמתבלבלים? יופי, יש לתעל את הכעס הזה לא אחד כלפי השני, אלא לעשייה החוצה. לפני שנה היו מי שכעסו על כך שיום הזיכרון הוקדש לקוקסינליות ונשים ונערות טרנסיות בזנות - זה עזר להם? לא ממש. לפני כשנה, דניאל ברוש ולורן הרץ כעסו מאד על הופעתה של דןוג בקמפיין ניראות טרנסי. והדיונים שהתפתחו היו אלימים מאד. זה עזר למישהו באמת? לא חושב... אבל לקראת מצעד הגאווה 2014 הם החליטו שהם יעשו משהו יותר טוב ויותר שווה, והפיקו זוג קליפים מהממים, בהשתתפות גברים טרנסקסואלים ונשים טרנסקסואליות.

מצעד הגאווה 2015 יכול לקרוע את הקהילה לגזרים כשמתמקדים בחילוקי הדעות, ופועלים בצורה שלילית. אבל באותה מידה מצעד 2015 יכול לגרום לכך שכל קבוצת אנשים עם דעות דומות ינסו כמיטב יכולתם לפעול כראות עיניהם בדרך חיובית.

זו הבחירה שלנו. חינוך הציבור נעשה אך ורק באמצעות ריבוי ייצוגים, לא באמצעות מריבות על ייצוג יחיד שאמור לדבר בשם כולנו. הרי גם ככה לא נסכים... והויכוחים הללו רק חוזרים על עצמם.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...