אלישע אלכסנדר. צילום: טובה שלמוני, פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הנוער הטרנסי מביא את רוחות השינוי

הנוער הטרנסי נמצא בסיכון גבוה לאלימות ולאובדנות - אבל טמונים בתוכו חוזקות נדירות ומשאבים פנימיים אדירים לשינוי. הנוער הטרנסי לא מסכן, הוא לא חלש, והוא לא יתן שידירו אותו. אם כבר הםן מלמדותים אותנו שיעור, של עוצמה קהילתית מהי

טקס יום היזכרון הטרנסי בסוף השבוע האחרון, הוכיח מעבר לכל ספק שהנוער מביא איתו משהו חדש ושונה. משהו שאנחנו, "דור המדבר" לא כל כך רגילים אליו, ולא לגמרי מכירים.

אנחנו כלכך מתורגלים לדבר בשיח ישן, על קורבנות, על הדרה, מוחלשות, שלא מקשיבים לנו, שלא מבינים אותנו. אנחנו כל כך רגילים לריב ביננו לבין עצמנו בפייסבוק, לבקר אחד את העשייה של השני, במקום לפרגן ולאהוב.

זו תחילתה של מהפיכה. הנוער הטרנסי משמיע את קולו בכל מקום, עושה חיל בקבוצות מנהיגות גאה של אירגון הנוער, עושה שירות לאומי משמעותי, מגיע לכנסת ושואל את נבחרי הציבור שלנו שאלות נוקבות. נוער מחנכים ומחנכות את הסביבה שלהםן בעצמןם, נאבק כנגד מורים הומופובים ודורש יחס הוגן. נוער יוצא מהארון בכל מקום, צעירים כותבים כתבות בשם מלא ועם פנים גלויות. מעבירים פעילות מול מתנדבות חוש"ן. מתנדבים.ות גם ב"מעברים" וגם ב"גילה" (כי אנחנו פוליאמוריים).

הן עוזרות זו לזו להתמודד עם האלימות המילולית, אלימות מינית ופיזית, מהרחוב - תומכותים אחת בשנייה כשהאלימות מגיעה גם מהבית והמשפחה, גם מהקהילה הגאה, מעודדימות זו את זה מול כל הקושי העצום. לא מוותרימות על החברות והחברים בשום מצב - עם המון המון אהבה.

חוזקות נדירות ומשאבים פנימיים אדירים לשינוי

נכון, הנוער הטרנסי נמצא בסיכון גבוה לאלימות ולאובדנות - אבל טמונים בתוכו חוזקות נדירות ומשאבים פנימיים אדירים לשינוי. הנוער הטרנסי לא מסכן, הוא לא חלש, והוא לא יתן שידירו אותו - אם כבר הםן מלמדותים אותנו שיעור, של עוצמה קהילתית מהי. של אחדות וגיוון וקבלת האחר ועמידה על שלך באומץ, מבלי לדרוך על אחרותים בדרך.

המרכז הגאה מעולם לא היה כלכך מפוצץ באנשים כמו ביום הזכרון אתמול. זה רק בזכותן ובזכותם.

הנערה טרנסית החדשה ששותקת כבר שלוש פעולות רצוף? הג'נדרקוויר הצעיר והביישן שמתקשה ליצור קשר עין? חכו בסבלנות כמה חודשים. יש להםן הרבה מה לומר. מדובר בדור הבא של המנהיגות והמנהיגים שלנו - מי שיובילו את השינוי. אז כדאי מאד שתקשיבו ותתנו להםן את הכבוד הראוי.

בשנה האחרונה אני חושב שלמדתי הרבה יותר מהחניכות והחניכים שלי ממה שהם למדו ממני. פתחנו קבוצה יעודית לטרנסג'נדרקווירים לא בגלל שהנוער הטרנסי מפחד מסיסג'נדרים (גם להם מותר להצטרף, אנחנו מקבלים את כולם והמגדר לא חשוב) אלא כי לנוער טרנסי יש ייעוד, של עשייה, של שינוי, של אופטימיות ורוח חדשה.

יש כאלה שאומרים שמקבלי ההחלטות לא סופרים טרנסים ומשאירים מאחור את הנוער הטרנסי, זה פשוט כבר לא נכון. אנשים כבר קלטו לאן נושבת הרוח, ומי שלא הבין - יבין בקרוב. אירגוני קהילה נאבקים בינהם כדי להראות מי הכי תומך בנוער טרנס (בחיי!), חברי וחברות מועצת העיר מנסים להוכיח מי הידיד הכי טוב של הקהילה הטרנסית. נוער טרנס אינו מסכן - הוא הנוער שהכי שווה להשקיע בו.

אני יכול רק לעמוד מהצד ולהשתאות, ולהודות להן על ההשראה, ועל זה שהםן קיימותים.

 

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...