סמל הקהילה הטרנסג'נדרית. 
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

גם השנה: מאות מקרי רצח של טרנסג'נדרים

יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השנאה הטרנסג'נדרית מצויין ב-20 בנובמבר ברחבי העולם. בתל-אביב ייערך טקס במרכז הגאה, בהפקת צעירים טרנסים ותחת הכותרת "הזיכרון הטרנסי שלי". בעולם דווחו מאז השנה שעברה 226 מקרי רצח של טרנסג'נדרים, רוב הקורבנות היו נשים טרנסיות

ב-20 בנובמבר מצויין ברחבי העולם - וגם בישראל - יום הזיכרון לקורבנות השנאה הטרנספובית.

ביום חשוב זה מציינים וזוכרים את חברי הקהילה הטרנסית שסובלים מטרנספוביה, שנאה ואפליה, ומתאחדים סביב זכרם של אלו שנרצחו, עונו, הושפלו, נפגעו והותקפו על רקע זהותם המגדרית והמינית. 

מאז נובמבר 2013 דווח על עוד 226 מקרי רצח של אנשים טרנסג'נדרים ברחבי העולם, ולפי הערכות מדובר רק בקצה הקרחון משום שרק חלק מהמקרים מדווחים ומתועדים. גם השנה, רוב הקורבנות היו נשים טרנסיות, שנרצחו בפשעי שנאה אלימים. למספרים אלה יש להוסיף מקרים שאינם מדווחים, או שסיבת הרצח אינה ברורה. גם השנה, נרשמה עלייה במעשי אלימות שונים, החל בתקיפות, אלימות משטרתית, הסתה בתקשורת ועוד.

בישראל יערך אירוע מרכזי באולם במרכז הגאה, גן מאיר בתל-אביב. האירוע ייפתח בשעה 19:00, והוא מופק על ידי "הדור הבא" של הקהילה הטרנסית - נערות טרנסיות, נערים טרנסים, צעירות ג'נדרקוויריות, וצעירים המתלבטים במגדרם.

יום הזיכרון נקבע לזכרה של ריטה הסטר, שרציחתה בנובמבר 1998 העלתה למודעות הבינלאומית את חשיבות זכרונם של טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות, ואת המשמעות העמוקה שיש להנצחתןם על הקהילה הלהט"בית כולה. בישראל מצויין יום הזיכרון מאז שנת 2001. 

נורה גרינברג, כתבה בעבר על חשיבות יום הזיכרון. "יום הזיכרון לטרנסג'נדרים מצוין על ידי קהילות טרנסג'נדריות בכל העולם לזכר קורבנות האלימות הטרנספובית, ולהשמעת קול נגד הדחייה, ההדרה, האפליה ושלילת צלם אנוש, שהן מנת חלקם של מרבית האנשים הטרנסג'נדרים, ולמען סובלנות ושוויון", כתבה גרינברג. "ציבור הטרנסג'נדרים מהווה מטרה קבועה לעוינות, לעג ושלילת צלם אנוש. קיפוח ממוסד, אפליה בתעסוקה, דחייה והדרה ממשיכים להתקיים ומשמשים כר פורה לאפליה והפרה של זכויות בסיסיות".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...