אילוסטרציה. , iStockPhoto.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אבא גילה שהילד שלו הומו, הרשת החברתית עזרה לו להתמודד

"גיליתי שבני בן ה-13 הומו, ולאחרונה הוא מראה סימני מצוקה ודיכאון. מה עלי לעשות", כתב אב יחיד באתר reddit. הוא מיד הוצף בהצעות מחממות לב, שעזרו לו לגשת לנושא הרגיש. לאחר מספר ימים הוא חזר לעדכן: "עשינו את 'השיחה', אני האב המאושר בעולם"

הורים רבים המגלים שילדיהם להט"בים, מגיבים לא פעם בהלם, אכזבה, תדהמה ואפילו כעס וביקורת. אבל יש גם לא מעט מקרים אחרים, של הורים רגישים המקבלים את זהותם המינית של ילדיהם ושחשוב להם לעשות הכל כדי לתת לילד או לילדה תחושה שהם אהובים בדיוק כפי שהם. 

דוגמה טובה לכך היא סיפורו של אב יחיד, שגילה שבנו הומו לאחר שהילד שכח למחוק את החיפושים שלו בגוגל. האב פנה לקהילת הגולשים באתר reddit וביקש עצות ודרכים להתמודדות עם הגילוי. הפניה שלו הפכה ויראלית במהירות, והוא קיבל עשרות פניות, שסיפרו לו כיצד יוכל לסייע לילד בדרך יצירתית, נעימה ואוהבת. 

"אני בן שלושים ושמונה, אב יחיד לבני בן ה-13", כתב המשתמש תחת הכינוי "HeMeYou". "לפני מספר ימים השאלתי מבני את ה-iPad שלו, ובניסיון הראשון שלי לחפש בגוגל גיליתי שהוא שכח למחוק מההיסטוריה של הדפדפן שלו את אחד החיפושים שערך - בין היתר - "אני הומו, מה עכשיו" ועוד חיפושים בסגנון".

"אני אוהב אותו ללא קשר למגדר שאליו הוא נמשך", כתב האב, "ולמעשה, כשהייתי רק מעט יותר מבוגר ממנו היו לי מספר 'קטעים' עם בחורים, והוא לא יודע על זה. כך שאני 100% תומך בו. לאחרונה הוא נראה קצת מדוכא, הוא לא שמח כפי שהוא היה בעבר, ואני ממש רוצה לספר לו שאני אוהב אותו, ושלזהותו המינית אין קשר למה שאני מרגיש כלפיו".

"מה האפשרויות שלי? האם אני צריך לחכות שהוא יספר לי, או שעלי לנסות לפזר כמה רמזים בנושא? אני חושש שאם אני לא ארמוז לו שאני יודע, הוא יהיה מוטרד ממשהו שהוא לא צריך להיות מוטרד ממנו, אם זה בכלל הגיוני", חתם האב את דבריו.

המכתב שפרסם זכה מיד לאינספור תגובות מגולשים, שפנייתו של האב נגעה לליבם. "חפש בגוגל 'איך לספר לילד שלי שאני אוהב ותומך בו בלי קשר לכלום', והשאר את זה באייפד שלו כדי שיגלה", הציע המשתמש atomicsiren. אחרים, שיתפו את החוויה האישית שלהם, וכתבו על איך הורים שלהם הגיבו כשהם יצאו בפניהם מהארון או כאשר הם גילו שהם הומואים.

המשתמש elysianism כתב "אבא שלי עשה משהו דומה שיכול לגמרי לעבוד. הוא לא הרגיש בנוח 'לדבר על זה' כשסיפרתי לו לראשונה, אבל אחרי מספר חודשים, כשהתעוררתי יום אחד והוא כבר הלך לעבודה, היה על השולחן שלי עיתון פתוח במדור הספורט, בעמוד בו התפרסם מאמר תחת הכותרת "הבן שלי הומו. זה לא משנה לי". תמיד הערכתי את הפעולה הזו שלו".

בנוסף, הציעו לאב לשוחח עם הילד, ולשתף אותו בחוויות הביסקסואליות שלו כשהיה צעיר. רבים טענו שעליו לעשות את הצעד הראשון, ולכל הפחות לרמוז לילד - או אפילו לומר לו במישרין - שהוא גילה שבנו מתלבט בזהותו המינית ותומך בו בכל מקרה. 

מספר ימים עברו - והאבא חזר ל-reddit עם עדכונים משמחים. הוא הודה לקהילת הגולשים על העצות והטיפים, וכתב כי לקח את הדברים לתשומת ליבו, והחליט לרמוז לילד שהוא יודע שהוא הומו. לאחר שיחה בין השניים, הילד יצא מהארון ואמר לו שהוא הומו, לא לפני שניסה לגשש עם האבא ולברר האם הוא בסדר עם זה. "אחרי ארוחת הערב, בה הוא סיפר לי שהוא הומו ואמר לי שהוא מאוהב בילד איתו הוא לומד, ישבנו בפיג'מה בסלון, אני צפיתי בערוץ הבישול והוא שיחק באייפד שלו", כתב האב. "היד שלי הייתה סביבו, והוא השעין את ראשו על החזה שלי, וכל מה שיכולתי לחשוב עליו באותו זמן היה שאני האבא הכי מאושר בעולם". 

דרך buzzfeed.

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...