עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

שמונה הדברות לניתוחים פלסטיים

מתכוננים לניתוח פלסטי-אסטתי? בדרך לבית החולים, ולפני שבחרתם במרכז הרפואי שיינתח אתכם, הנה שמונה עצות שכדאי לכם לקחת לתשומת הלב

ניתוחים פלסטיים ייזומים הופכים עם השנים לפופולרים יותר ויותר. אין האמור נוגע לניתוחים פלסטיים שהם הכרח, עקב ליקוי רפואי חמור הדורש תיקון. אלה הם ניתוחים "קטנים", הבאים לתקן "פגם" גופני, שהמטופל אינו מרוצה ממנו. בין הניתוחים הפופולרים ביותר בישראל, לפי המרכזים הרפואיים, הם ניתוחי אף, שדיים, שאיבת שומן, עפעפיים ושפתיים ומתיחות פנים. זאת, לצד טיפולי לייזר שונים דוגמת הסרת שיער והסרת משקפיים, שלרוב אינם נחשבים להליך ניתוחי.

לפני שאתם ממהרים לקבוע תור לניתוח, הנה כמה עצות וטיפים שיעזרו לכם להיכנס להרפתקאה האסתטית הזו בצורה קצת יותר טובה.

התייעץ. האם הניתוח באמת הכרחי? האם הוא נובע מצורך אמיתי, או שמא מדובר בתחושה אישית ובלתי מוצדקת שלך? שאל את חבריך, הוריך ובני משפחתך. הבהר להם שמדובר בצעד משמעותי, שעולה לא מעט כסף וישפיע על חייך לטובה או לרעה. בקש מהם להיות כנים, ישירים והוגנים.

אל תחמוד דשא רעך. כוכבי קולנוע, דוגמנים ושחקנים בסרטי פורנו הם לא דוגמא לאיך צריך להיראות. הם דוגמא לאיך האנשים שגורמים לך לקנות אותם, רוצים שתחשוב שאתה צריך להראות. התבונן סביבך, בחבריך ובני משפחתך. האם אתה מוכן לסלוח להם על פגמים אסתטיים שיש להם? האם אתה מוצא חלק מה"פגמים" האלה מושכים? מיוחדים? מדוע אינך מסכים לוותר לעצמך?

בחר את הרופא שלך. אל תתבייש לשאול אותו שאלות, ולבקש ממנו להציג בפניך את התעודות הרלוונטיות. בדוק עד כמה הוא מכיר את תחום הניתוחים, ומה הרקע שלו. חשוב לזכור אין דבר כזה "פלסטיקאי". ההתמחות היחידה שקיימת ברפואה היא של "כירורג פלסטי". רופא שאין ברשותו תעודת "מומחה בכירורגיה פלסטית", אינו רשאי לנתח אותך.

בחר את המרכז הרפואי. אל תתפתה למחירים כדאיים ולמודעות הצבע בעיתונים. חשוב שתבדוק את המרכז הרפואי בו אתה מתכוון לעבור את הטיפול, את חדר הניתוח שלהם. בדוק כיצד הם ערוכים לטיפול במקרי חירום, האם ציוד ההחייאה שלהם במקרה של סיבוך הוא טוב מספיק, והאם הם קרובים למרכז רפואי גדול. המומלצים ביותר הם מרכזים רפואיים של בתי החולים הגדולים בישראל. למרות שהם פחות מפוארים והרבה פחות זוהרים מכל אותן קליניקות פרטיות בד"כ נמצאים בהם המנתחים הטובים ביותר, צוות האחיות המיומן ביותר והציוד הרפואי המקיף ביותר.

כבד את אביך ואת אימך. למשפחה, לחברים ולסביבה הקרובה מאוד יש חלק חשוב ובלתי ניתן להפרדה מתהליך הריפוי שלך, ובכלל מתהליך הניתוח. שתף אותם בחוויות שלך, ובקש מהם תמיכה. לא מומלץ לעבור ניתוח פלסטי על דעת עצמך, גם אם מדובר, לכאורה, בניתוח קל.

בדוק האם אתה כשיר לניתוח. האם אתה רגיש לחומרים מסויימים? האם אתה מעשן כבד? האם יש לך אלרגיות? האם אתה סובל מקוצר נשימה בשעת מאמץ? לפני ניתוח בהרדמה מלאה או אלחוש עמוק יש לעבור צילום (שיקוף) ריאות, א.ק.ג לתפקוד הלב, בדיקות דם (כולל סוג דם וקרישה), וחייב לפגוש אותך רופא מרדים. במידה והמרכז הרפואי לא מפנה אותך לביצוע הבדיקות האלה טרם הניתוח התרחק ממנו כמו מאש.

בדוק את יכולותיך הכלכליות. ניתוח פלסטי הוא הליך יקר, אך מעבר לניתוח עצמו, תדרש להוצאות נוספות שבד"כ קל לשכוח. הוצאות אשפוז, ימי מחלה, אנטיביוטיקה (במקרה של זיהומים, או כאמצעי מניעה), ועוד. בדוק האם אתה יכול לעמוד כלכלית גם במקרה של סיבוך שיצריך אשפוז ממושך יותר, ושים לב שאשפוז פרטי עולה כסף. הרבה מאוד כסף.

צא ולמד. בכל זאת, ניתוח פלסטי זה לא משהו שעוברים בכל יום. גלוש באינטרנט, קרא ספרים, שאל חברים ומכרים על הניתוח. מה יהיה במהלכו? כיצד תרגיש אחריו? מה תופעות הלוואי? מה אסור יהיה לך לעשות לאחר הניתוח? מהו משך ההחלמה? כמה זמן ייקח עד שתחזור לתפקוד מלא? עליך לענות על שאלות רבות לפני שתכניס את עצמך להליך מהסוג הזה.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...