חיילים מאבטחים בכותל המערבי
אילוסטרציה. צילום: Joe Goldberg, Flickr.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בגלל המצב: נדחה מצעד הגאווה בירושלים

בבית הפתוח הוחלט לדחות את מצעד הגאווה בבירה ל-14 באוגוסט, בשעות הערב. זאת על רקע העימות עם חמאס. "חברות וחברי קהילה, חניכים וחניכות, הגנו בגופם על צעירים ערבים מפני לינצ'ים, הפגינו נגד הגזענות ונגד האלימות ואמרו אמירה ברורה על היות הומופוביה וגזענות סימפטומים של אותה המחלה. העיר ירושלים שיחקה תפקיד במהלכים שהחלו את סבב האלימות הנוכחי ולפיכך ההחלמה שלה תהיה המורכבת מכולם"

נוכח המצב הביטחוני בישראל והעימות עם חמאס, הודיע הבוקר (ג') הבית הפתוח בירושלים על דחיית מצעד הגאווה בבירה. זאת, לאחר דיון סוער שהתקיים ביום ראשון האחרון ובו הוצגו הצדדים השונים של ההחלטה, ובסופו הוחלט להעביר את המצעד ל-14 באוגוסט.

בהודעה שפרסם הבית הפתוח נכתב כי "הקהילה הלהט"בית היא חלק מן העיר הזו, חלק מן המרקם האורגני שלה, ואינה ניתנת לניתוק מתוכו. בשבועות האחרונים ראינו את האלימות שפשתה בעיר ואני גאה בכל חברינו שלקחו תפקיד פעיל בהתנגדות לה. חברות וחברי קהילה, חניכים וחניכות, הגנו בגופם על צעירים ערבים מפני לינצ'ים, הפגינו נגד הגזענות ונגד האלימות ואמרו אמירה ברורה על היות הומופוביה וגזענות סימפטומים של אותה המחלה. העיר ירושלים שיחקה תפקיד במהלכים שהחלו את סבב האלימות הנוכחי ולפיכך ההחלמה שלה תהיה המורכבת מכולם. אני גאה בפעילי ופעילות ועדת מצעד על כך שראו את תהליך ההחלמה הזה נגד עיניהם ובחרו בדחיית המצעד".

עוד התייחסו בארגון לפרשת רציחתו של הנער מוחמד אבו חדיר, ולזיוף מסמך של הבית הפתוח המפיץ שקרים לפיהם הצעיר נרצח על רקע היותו הומוסקסואל, פעיל בבית הפתוח ומוכר בקהילה הירושלמית. "הודעה מטעמנו זוייפה והופצה ובה נטען כי היותו חלק מן הקהילה הלהט"בית הוא המניע לרציחתו. אני רואה בחומרה רבה את השימוש בבית הפתוח על מנת להסיט את כיוון החקירה מן המישור הלאומני אל המישור הפלילי, ומגנה את הניסיון להשתמש בנו על מנת לפגוע בחקירת השב"כ", כתבה מנכ"לית הבית הפתוח, אלינור סידי.

"יתרה מכך, מגונה היא העובדה כי בירושלים של שנת 2014 היות אדם חלק מן הקהילה הלהט"בית עדיין נתפש כסיבה קבילה ומובנת לרצח. הציבור הישראלי משליך את ההומופוביה שלו עצמו על האוכלוסיה הפלסטינית על מנת להמנע מלהתמודד עם תופעות כמו רצח לאומני וגזענות. הומופוביה כיסתה על גזענות בפרשיה הזו, והדבר אינו מפתיע. גזענות והומופוביה הן אותה האלימות".

"תושבי המדינה ותושבי רצועת עזה מתחילים היום תהליך החלמה ארוך. ירושלים תיאלץ להתמודד עם קשיים רבים בדרכה חזרה לשפיות: פורעי חוק, כנופיות אלימות של חוליגנים, הומופוביה, גזענות ורצח סדיסטי שאירע בקרבה. מצעד הגאווה יהווה נדבך חשוב וקריטי בהחלמה שלה ושל כולנו".

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים יתקיים ביום חמישי 14 באוגוסט 2014. הוא ייפתח בכינוס בשעה 17:00 בגן הפעמון ומשם יצעד דרך הרחובות קרן היסוד, המלך ג'ורג' ואגרון אל עצרת הסיום בגן העצמאות.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...