מצעד הגאווה בחיפה 2014
מצעד הגאווה בחיפה 2014. צילום: לירן גולדשטיין.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

כאלפיים משתתפים במצעד הגאווה בחיפה

המצעד התקיים בצל ההתבטאות ההומופובית של שר החינוך, שי פירון (יש עתיד), הקריאות לביטול מצעד הגאווה בנתניה והפגנות הדתיים נגד המצעד באשדוד בשבוע שעבר. ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) נאם: "שר החינוך יודע היטב שיש רבבות של משפחות גאות בישראל, עם אלפי ילדים שהולכים לגנים וולבתי הספר שלו. אז תסתכל שי פירון על האנשים האלה היום במצעד הגאווה בחיפה - כולנו משפחה אחת גדולה ושמחה"

בצל ההתבטאות ההומופובית של שר החינוך, שי פירון (יש עתיד), הקריאות לביטול מצעד הגאווה בנתניה והפגנות הדתיים נגד המצעד באשדוד בשבוע שעבר, נערך אתמול (שישי) מצעד הגאווה בחיפה. לדברי המארגנים כאלפיים בני-אדם השתתפו באירוע, במטרה להראות נוכחות גם בעיר הצפונית וכדי להיאבק עבור זכויות הקהילה והנראות שלה.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) השתתף באירוע ונאם. בדף הפייסבוק שלו פרסם הורוביץ לאחר האירוע פוסט ובו תיאר את חוויותיו והתייחס לדבריו של שר החינוך. "אני לא מכיר את המשפחה של שי פירון. האמת, זה לא כל כך מעניין אותי. ובטח שלא אני אגיד לו עם מי ואיך לעשות משפחה.  אבל הוא, משום מה, מתיימר לקבוע מה זאת משפחה ומי ראוי להקים אותה ולקבל זכויות. המשפחה שלי, למשל, לא נחשבת בעיניו", כתב הורוביץ. 

עוד הוא הוסיף ש"אם הוא היה סתם איזה שי, אז שיגיד מה שבא לו. אבל הוא שר החינוך, והוא יודע היטב שיש רבבות של משפחות גאות בישראל, עם אלפי ילדים שהולכים לגנים וולבתי הספר שלו.  אז תסתכל שי פירון על האנשים האלה היום במצעד הגאווה בחיפה - כולנו משפחה אחת גדולה ושמחה".

צילומים: לירן גולדשטיין

לפני המצעד בחיפה התקיים דיון ציבורי בשאלת תקצוב קהילת הלהט"ב בעיר. עינת קליש רותם, אחת המתמודדות על ראשות העירייה מטעם "חיים בחיפה", פרסמה את נתוני התמיכות העירוניות בקהילה בהשוואה לזו של תל-אביב. "תקציב עיריית ת"א עומד על 4.9 מיליארד ש"ח, ומתוכו ההשקעה בקהילה עומדת על 1.76 מיליון ש"ח. כלומר, מתוך כל 10,000 שקל שיש לעיריית תל אביב בשנה, כמעט 4 שקלים הולכים לקהילה הגאה. חלק גדול מהסכום מוקצה לתפעול המרכז העירוני לקהילה הגאה בגן מאיר, שבו מתקיימות פעילויות מגוונות, החל מאירועי תרבות וכלה בייעוץ משפטי".

לעומת זאת, ציינה קליש רותם, "תקציב עיריית חיפה עומד על 2 מיליארד, וההשקעה בקהילה עומדת על 11 אלף ש"ח. כלומר, מתוך כל 10,000 שקל שיש לעירייה בחיפה בשנה, רק 5 אגורות הולכות לקהילה הגאה. הנתונים הללו לא מפיחים בנו גאווה חיפאית. אנחנו חושבים שהעירייה מסוגלת ליותר".

היא הוסיפה ואמרה כי "זה לא חייב להיות כך. חיפה יכולה וצריכה לתת לתל אביב פייט ולמשוך אוכלוסיית להט"בים להתגורר בעיר ולבקר בה. אך עם זאת, למרבה הצער, יש עוד מקום רב לשיפור ביחס של עיריית חיפה לקהילה הגאה, במיוחד ביחס לתל אביב".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...