קובי הנדלסמן. צילום: צילום אישי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חבריי לציונות הדתית מקבלים אותי, מדוע שר החינוך שלי לא?

"מדוע כבוד הרב שאני באמת מעריך ובאמת אני יודע ומאמין בדרך שהוא מוביל, בדרך שכבר עשה להכיר בקהילה הלהט"בית בישראל, אינו יכול להיישיר מבט אל המציאות כמו שעושים חברי שאינם דתיים פחות מכבוד הרב, ולהגיד ביושר - רבותי, זוגות בני אותו המין, כן, גם הם, משפחה" / קובי הנדלסמן

הרב שי פירון, אני פונה אליך קודם כול כאל רב, כי ככה חינכו אותי בחינוך הציוני דתי. כן גם אני גדלתי בציונות הדתית, אפילו חברי זכו ללמוד בהימלפארב, התיכון בו גם אתה לימדת, חברי גם הלכו ללמוד בישיבת ההסדר בפ"ת, שגם אתה היית ממקימיה.

אני מקדים את ההקדמה הזו כדי לתאר לך עד כמה זכיתי, באמת ובתמים זכיתי, להיות חלק מבשרה של הציונות הדתית. ברבות השנים יצאתי מהארון אחרי תהליך ארוך וחיובי, זכיתי לגב תומך במיוחד מקרב אותם חברים שתיארתי לעיל. אותם חברים אגב מצפים בכליון עיניים ליום בו אעמוד בברית נישואים עם בן זוג ואקים משפחה ובית בישראל, כמו בדיוק חברי אשר נשאו אישה.

חברי אשר יודעים תורה, יודעים הלכה - יודעים גם להתייחס אלי ואל הרצון  שלי להקים משפחה עם בן זוג, כאל רצון כן, כאל רצון אנושי כמו של כל בן אנוש.
חברי ידעו להתייחס למשפחה שאקים בצורה שווה, בצורה ראויה ונורמאלית. הם יחנכו את ילדיהם שכבר נולדו ושעתידים להוולד שלחבר של אבא/אמא שלהם יש בן זוג וזו המשפחה שלו. כן, ככה הם יחנכו.

אז נכון, חברי אינם שרים או רבנים (אינשאללה עוד הם יהיו יום אחד) והאחריות על כתפיהם אינה אחריות כשל רב או כשל שר, אבל חוכמתם האנושית, הבנתם את המציאות, אינה נופלת במקרה הזה מאף רב בישראל.

למה הם יכולים לראות את המציאות כמו שהיא וכבוד הרב לא? מדוע כבוד הרב שאני באמת מעריך ובאמת אני יודע ומאמין בדרך שהוא מוביל, בדרך שכבר עשה להכיר בקהילה הלהט"בית בישראל, אינו יכול להיישיר מבט אל המציאות כמו שעושים חברי שאינם דתיים פחות מכבוד הרב, ולהגיד ביושר - רבותי, זוגות בני אותו המין, כן, גם הם, משפחה.

פגעת בהרבה אנשים. להגיד סליחה זה רק חצי הדרך, במיוחד אם הסליחה משאירה על כנה את הדירוג המגוחך בין משפחה למשפחה.


  גאווה תחת מתקפה / הסיקור המלא  

"חובת המדינה לומר לזוגות חד-מיניים שהם לא משפחה"
את הדברים החמורים אמר לא אחר מאשר שר החינוך, שי פירון (יש עתיד). בעקבות הביקורת החריפה על הדברים שאמר ניסה פירון להסביר, אך רק ליבה את האש לאחר שאמר בתגובה: "ניתן לחלוק על הניסוח של דברי, אך עם זאת הוא משקף את המציאות בישראל ואת הקשיים של הקהילה הדתית עם השינויים במבנה המשפחה"

שטבון: "לטפל בהומוסקסואליות כמו בכל מחלה אחרת"
חבר מועצת עיריית נתניה, ישראל שטבון ("הבית היהודי") נחוש לבטל את מצעד גאווה בעיר. "אף שאני רופא ואני עוסק במדע, בלי לפגוע באותם אנשים, צריך לעזור להם. במקום להגיד שיש בעיה - הפכנו את היוצרות", אמר שטבון ל"הארץ". יעל גרמן: "מזועזעת מדבריו של שטבון" אבל מתעלמת מהדברים הקשים שאמר שר החינוך, שי פירון (יש עתיד) בראיון ל"בשבע"

אשדוד: מתנגדי מצעד הגאווה משתמשים גם בילדים
קומץ ההומופובים שהפגין נגד מצעד הגאווה באשדוד, הביא איתו את הילדים כ"כוח עזר". שימוש בגופם או נפשם של ילדים הוא מעשה נבזי ונפשע: הורה בר-דעת, שרואה את טובת ילדיו, לא ייתן לבנו לשאת שלטים ובהם מילות שטנה ושנאה. הורה מאוזן, לא היה הופך את ילדיו לנושאי-דגל, בקרב על הפצת אי-סבלנות ובערות / דעה


תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...