זהורית שורק. צילום: אלעד גוטמן.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לא רוצים שיהיה חוק "עבורנו" בלבד

"תארו לכם אותנו עומדים בתור במשרד הפנים מול דלת ורודה שכתוב עליה: כאן נרשמים לנישואים לקהילה הגאה. גם זו הפליה. אני מבקשת להיות שווה בין שווים ולא שייצרו חוק צר שכולל רק אותי ושכמותי". זהורית שורק מגיבה למאמר של ניב סוניס

חידה: מי לדעתכם אמר את המילים הבאות?
"אני לא עושה את זה בשבילכם, אני עושה את זה בשבילי. כל עוד אין לקהילה הגאה את כל הזכויות שלה, זה אומר שאנחנו עדיין לא חיים במדינה שבה אני רוצה לחיות".
רמז: פוליטיקאי.
לא, זה לא ח"כ בוז'י הרצוג, גם לא שלי יחימוביץ' וגם לא זהבה גלאון.
המשפט שייך לח"כ השר יאיר לפיד, שהוסיף מיד אחר כך: "בשנה האחרונה עשינו לא מעט, אבל זה עדיין לא מספיק".

בשבוע שבו חל מצעד הגאווה בתל אביב העלתה ח"כ סתיו שפיר הצעת חוק שתאפשר לזוגות להט"בים להינשא בארץ. העלאת הצעה כזו בתזמון כזה כאשר שפיר יודעת כי רק 19 ח"כים תומכים בה, מעידה על חוסר רצינות של הח"כית שהגישה אותה - במקרה הטוב, או ברצון לתפוס כותרת זריזה על גב הקהילה, במקרה הרע. 

החוק של ח"כ שפיר הוא חוק מפלה המחזיר אותנו לחוסר שוויון. זוהי ההצעה הגרועה מכלל ההצעות שעלו בעניין (ראו למשל טור דעה בנושא ב"הארץ").

שפיר מבקשת שוב להגדיר את הקהילה הגאה כיוצאת דופן, ואנחנו לא באמת רוצים שיהיה חוק "עבורנו" בלבד. החוק, אם יעבור, יתייחס אלינו כאל יוצאי דופן, "מיוחדים" ושונים משאר האוכלוסיה. בנוסף, הצעת החוק הזו גם מדירה את שאר האוכלוסיה המופלית ע"י הממסד הרבני. לא יתכן שקהילה הדוגלת בשיוויון תיתן את ידה להפליה רק כי היא קיבלה את מבוקשה. תארו לכם אותנו עומדים בתור במשרד הפנים מול דלת ורודה שכתוב עליה: כאן נרשמים לנישואים לקהילה הגאה. גם זו הפליה. אני מבקשת להיות שווה בין שווים ולא שייצרו חוק צר שכולל רק אותי ושכמותי.

בניגוד להצעת החוק הצר והמפלה של ח"כ שפיר, יש עתיד הניחה על שולחן הכנסת את הצעת חוק "ברית הזוגיות". החוק יאפשר לכל שני בני אדם, אני אומר זאת שוב, לכל שני בני אדם לרבות בני זוג מאותו מין, למסד את הזוגיות שלהם ולקבל את כל הזכויות האזרחיות שיש היום לזוג שהתחתן ברבנות.

חברי החוג הגאה בעבודה שואלים: אז למה אתם מחכים? תגישו כבר את הצעת החוק הזו! למה הדבר דומה? לקבלן עם תוכניות בניה מזה 65 שנה וכאשר יזם נמרץ מתחיל ליישם אותם, הקבלן כבר רוצה לגור בפנטהאוס.

שנים רבות מפלגת העבודה ישבה בכנסת, ולמרות שהם בעדינו, לא זכורה לי רשימת חוקים שהם העבירו לטובת הקהילה. יש עתיד הגיעה עם מצע ברור ותוכניות קונקרטיות כיצד לפעול למען הקהילה הגאה וצריך להבין כי הדברים לוקחים זמן. יש כאן תהליך של בניה.

ואנחנו בונים: חוק הפרשנות, חוק הפונדקאות, שינוי הנהלים לנוהל לשינוי ניתוחי המין. אגב, כבר יצא מכרז הקורא להגשת מועמדות לנציגות של הקהילה הטרנסג'נדרית בוועדה, מכירים מישהו? תגישו!

אני קוראת לקהילה שלי, אנחנו יכולים לבחור, האם לחפש את השלילי או להתחבר לחיובי.

אני מזמינה אתכם להצטרף לעשייה. באנו לשנות!

הכותבת היא יו"ר המטה הגאה ביש עתיד

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...