מיצ מיצ לימונדה. צילום: אייל לנדסמן.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

ההצגה "מיצ מיצ לימונדה" לא תשאיר אתכם אדישים

המחזה הקווירי MilkMilkLemonade של ג'ושוע קונקל, זוכה פרס המחזה הטוב ביותר באוף-ברודוויי 2009, מגיע לארץ בעיבוד מקורי ומיוחד. זו הצגה שתדבר לכל אחד שחי, בעבר או בהווה, בסביבה שלא מתאימה לו ואינה מבינה אותו. ביקורת

"יש לך בולבול בין הרגליים – אז אתה בן. ואם אתה בן – אתה צריך לעשות דברים של בנים" אומרת סבתא של אמורי לנכדה.
"אבל למה, רק כמה בנים, לא יכולים לעשות דברים של בנות ?! " תוהה אמורי בתמימות.
"כי....לא!" משיבה הסבתא.

זו רק אחת מתוך אין ספור סצנות מרגשות בהצגה החדשה והמצוינת "מיצ מיצ לימונדה", שעולה לראשונה בישראל בבימויו של עופר עמרם (שגם משחק את הסבתא) ומבוססת על המחזה MilkMilkLemonade של ג'ושוע קונקל, זוכה פרס המחזה הטוב ביותר באוף-ברודוויי לשנת 2009.

אמורי (גיל רשף) הוא בן 11. הוא אוהב לשחק בבובות. הוא יודע שיום אחד הוא יהיה כוכב, ואז יוכל לעזוב את חוות התרנגולות שהוא גר בה. לשם כך הוא מתאמן על נאמברים לתוכנית הכישרונות הטלוויזיונית "נוגעים בכוכבים", יחד עם סטארלין, הבובה שלו, ולינדה (רון ריכטר הראוי לשבח). לינדה היא חברתו הטובה ותרנגולת דיכאונית שמשמינה מדי יום אך לא מבינה למה. הקשר שנרקם בין אמורי ולינדה מלווה את הצופים לכל אורך ההצגה ומעלה רגעי שמחה וצחוק רבים מחד אך גם רגעי עצב מאידך ובעיקר מעורר קינאה בחברות הנפש ביניהם שרובנו היינו רוצים.

סבתא של אמורי גוססת מסרטן, היא מייצגת את העולם הישן, את התפיסות ההטרו-נורמטיביות שמכתיבה החברה וההתמדה העיקשת לא לקבל את השונה, גם אם הוא האדם הקרוב אליך ביותר. וכדוגמה לכך היא ממשיכה להאכיל את התרנגולות ואחר כך לזרוק אותן למטחנה, כי זה מה שהיא תמיד עשתה.

מול אמורי גר אליוט (ולדי פסחוביץ). גם הוא בן 11, והוא אוהב לשרוף דברים. בבית הספר הוא מרביץ לאמורי, ואחר הצהריים הם משחקים באבא ואמא. טוויסט מפתיע בעלילה מזכיר לקהל הצופים שלפעמים הדברים הם לא כפי שהם נראים ממבט ראשון, שלכל אחד מאיתנו יש את שק האבנים שהוא סוחב על גבו, ומוטב שנביט פעם נוספת אל נפשו של האדם לפני שנשפוט את התנהגותו.

אי אפשר שלא לציין לשבח את שחקני המשנה האדירים שהטיימינג הקומי שלהם עושה את כל ההבדל: ארז שהרבני (בתפקיד האח הטפילי), מעיין וייסברג (בתפקיד סטארלין) וקרן אור (בתפקיד גברת בבגד גוף).

לסיכום, "מיצ מיצ לימונדה" היא הצגה מרגשת, מצחיקה, בועטת, פרובוקטיבית, לא מתנצלת ועם מסר חזק שאליו יתחבר במיוחד כל אחד שחי בסביבה שלא מתאימה לו ולא מבינה אותו.

בקיצור, רוצו לראות!

לברור תאריכים ולרכישת כרטיסים למופעים הבאים בחיפה ותל אביב ניתן להכנס לאתר התאטרון

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...