מצעד הגאווה בתל-אביב 2014. צילום: גיא שגב.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בפעם ה-16: תל-אביב צועדת בגאווה

למעלה מ-100 אלף בני-אדם לקחו חלק במצעד הגאווה המרכזי של ישראל בתל-אביב, המתקיים השנה בסימן הקריאה לשוויון. על פי הערכות, אל העיר הגיעו בשבוע האחרון לא פחות מ-25 אלף תיירים גאיםצילומים: U.S. Embassy Tel Aviv, פליקר.

אירועי הגאווה של ישראל הגיעו לשיאם היום (שישי), עם פתיחת אירוע הגאווה השנתי בתל-אביב. האירוע החל בשעה 10 בבוקר בהפנינג גאווה בגן מאיר, בהשתתפות של למעלה ממאה אלף איש. לפי הערכות, בשבועות האחרונים הגיעו לתל-אביב לא פחות מ-25 אלף תיירים גאים, שבאו לקחת חלק באירועים השונים בארץ, לרגל חגיגות הגאווה. מדובר במספר שיא של תיירות גאה נכנסת.

אחד השינויים הבולטים שעברה קהילת הלהט"ב בשנים האחרונות, ובא לידי ביטוי במצעד האחרון בת"א - הוא הריבוי במשפחות גאות. מדובר בתוצאה ישירה של התפתחות טבעית של הקהילה בישראל, ושל המאבק על שוויון זכויות בתחום הנישואים, ההורות והמשפחה.

צילום: מירון לבנון

צילום: גיא שגב

צילום: אריאל אריאב

בפעם הראשונה הוקמה השנה גם במה לילדים, כחלק מהשינוי שעוברת הקהילה והצורך ההולך וגדל בתכנים לילדים להורים להט"בים. עוד באירוע: מסיבת ענק שכוללת מופעים, הענקת פרס הסובלנות לשנת 2014 ועוד.

צילומים: אריאל אריאב

צילום: גיא שגב

צילום: מירון לבנון

צילום: מירון לבנון

צילום: מירון לבנון

במצעד השתתפו גם עובדי שגרירות ארצות-הברית בישראל, שלוקחת חלק בתמיכה וקידום של אירועי הגאווה בעיר, יחד עם שגרירויות נוספות שהצטרפו לאירועים ובהם שגרירות שבדיה שנתנה חסות לפסטיבל הקולנוע הגאה.צילומים: U.S. Embassy Tel Aviv, פליקר.

מוקדם יותר החודש: מסלול במחלוקת

מסלול המצעד: גן מאיר – בוגרשוב – הירקון – פרישמן – הרברט סמואל – צ'ארלס קלור.

המפה באדיבות עיריית תל-אביב

על מסלול המצעד הועברה בשבועות האחרונים לא מעט ביקורת, בטענה שהוא מתקיים ברחובות שאינם חשופים לציבור הרחב, ומתקיים בחלק נסתר של העיר. 

מהעיירייה מסרו בתגובה כי סיום המצעד והמסלול נקבעו על בסיס השינוי בצורכי הקהילה. "הקהילה הגאה הגדולה ביותר בישראל חיה בתל אביב-יפו ועומדת על כ-15% מכלל התושבים בעיר. בחמש השנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר הילדים החיים בקהילה, העומד כיום על עשרות רבות. עם הצטרפותן של משפחות גאות רבות, הוחלט בעיריית תל אביב-יפו להעביר את המצעד למיקום חדש – צ'ארלס קלור ליד הים – מתחם גדול יותר, בטוח יותר, נגיש יותר, עם חניה מסודרת בסמוך ושטח מותאם לעגלות ילדים".

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...