לוגו האגודה. 
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מוציאים את האפליה מהארון

קמפיין חדש של אגודת הלהט"ב פונה לציבור לפרסם את הסיפורים האישיים שלהם ולחשוף מקרים של אפליה ולהט"בפוביה בישראל. "רוב המקרים נותרים בארון", מסבירים בארגון, "אנחנו צריכים לקחת את המילים היפות על שוויון ולהפוך אותן למציאות"

מחר (חמישי) תשיק האגודה קמפיין קהילתי, תחת הסלוגן: "יש לך סיפור על אפליה? תוציא/י אותו מהארון". הקמפיין יושק במדיה החברתית, ניוזלטרים ובאתרי הקהילה השונים. במקביל, הוא יופץ על ידי כל ארגוני הסטודנטים בישראל, במוסדות האקדמיים השונים. 

הקמפיין מושק יום לפני מצעד הגאווה בתל-אביב, מתוך כוונה להעלות את המודעות להומופוביה ולהט"בפוביה בכללותה. בשנים האחרונות מתרבים הקולות התוהים על הצורך במצעד הגאווה או מאבקה של הקהילה שהרי "הקהילה במצב מצוין ואין אפליה". עם זאת, על פי דיווחים רבים, הקהילה עדיין חשופה למקרי אפליה, אלימות ולהט"בופוביה מידי יום בכל רחבי הארץ. יצויין כי רבים ממקרים אלו אינם מפורסמים ואינם מובאים לידיעת הציבור הרחב. 

באגודת הלהט"ב החליטו, לאור הדברים ונוכח הצלחתו של מרכז ניר כץ למאבק באלימות ולהט"בפוביה אשר כבר עם פרסום הדוח הראשון שלו הצליח לחלול שינוי ביחסה של המשטרה לקהילה, למקד את המסר של הארגון במסגרת אירועי גאווה 2014. זאת באמצעות פנייה לקהילה להוציא את סיפורי האפליה מארון ולשתף אותם עם הסביבה הקרובה בין אם בתקשורת, במדיה החברתית או בשיחות הסלון.

לדברי נועם הראל, מנהל הקמפיין הציבורי באגודה, שקידם את שיתוף הפעולה עם משרד הפרסום דרורי שלומי, "הקמפיין לוקח את המילים היפות על השוויון מעולם התיאוריה וקורא לחברי וחברות הקהילה הגאה לשתף סיפורים על האפליה, ומקרים להט"בופובים מהם הם והן סבלו - לקהל הרחב."

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, שי דויטש, הודה למשרד הפרסום ולאגודת הסטודנטים על שיתוף הפעולה וההתגייסות לקידום הנושא. "גורמים רבים וטובים חברו על מנת שקמפיין זה יצליח, ולכולם תודתנו. כעת נותר להראות לציבור שהאפליה ולהט"בופוביה עדיין כאן - ושיש לטפל בהן".

במקביל פורסם השבוע קמפיין חדש שמזמין סטרייטים להביע תמיכה בנישואים גאים. הקמפיין מתנהל תחת הסלוגן "תנו לגייז להתחתן" והוא מאפשר לאנשים להראות את תמיכתם בקהילת הלהט"ב באמצעות תמונה המופצת ברשת החברתית. הקמפיין מתבצע דרך אפליקציית פייסבוק, בקישור הבא.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...