שגריר שבדיה בישראל, קארל מאגנוס נסר. צילום: Burghard Mannhoefer, יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

שגריר שבדיה: "קהילת הלהט"ב מצאה בישראל בית"

שגריר שבדיה בישראל, קארל מאגנוס נסר, השתתף באירוע של הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה, ואמר: "במדינות רבות בעולם חברי קהילת הלהט"ב עדיין סובלים מאפליה ורדיפה, לעיתים מידי השלטון ומערכת החוק. זהו מצב שאינו מתקבל על הדעת. אבל אנחנו חיים בתקופה מלהיבה"

שגריר שבדיה בישראל, קארל מאגנוס נסר, השתתף באירוע הפתיחה של הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה המתקיים בפעם התשיעית בסינמטק תל אביב ונשא מסר לקהילת הלהט"ב הישראלית.

"במדינות רבות בעולם חברי קהילת הלהט"ב עדיין סובלים מאפליה ורדיפה, לעיתים מידי השלטון ומערכת החוק. זהו מצב שאינו מתקבל על הדעת. אבל אנחנו חיים בתקופה מלהיבה. נקודת המבט ההטרו-נורמטיבית בחברה עומדת למבחן במקומות שונים בעולם; נחקקים חוקים ההופכים את הסוגיה עם מי אנו בוחרים לחיות את חיינו ללא רלוונטית ובמידה ניכרת, מובן ומקובל כי אנשים רבים אינם הטרוסקסואלים".

מאגנוס נסר אמר עוד כי "ביום שישי, ייערך מצעד גאווה בתל אביב בו יצויין מספר שיא של משתתפים. בעולם בו מצבה של קהילת הלהט"ב הינו לעתים קרובות בעייתי, אני שמח להגיד שקהילת הלהט"ב מצאה בישראל בית".

שגרירות שבדיה בישראל נמנית עם נותני החסות לאירוע ו"משהו חייב להישבר", סרטה של הבמאית השבדית אסתר מרטין ברגסמארק יוקרן בפסטיבל ביום רביעי ה-11 ביוני, ב-20:00 ובשבת ה-14 ביוני, ב-21:00. זוהי הפעם הרביעית ששגרירות שבדיה תומכת בפסטיבל.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...