עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מדוע נגנז הקליפ הרשמי לאירועי הגאווה בתל-אביב?

הורים לילדים דתיים המופיעים בקליפ של דנה אינטרנשיונל, "ילדים זה שמחה", דרשו להוריד את הסרטון מהאוויר לאחר שלטענתם לא ידעו כי מדובר בקמפיין של אירועי הגאווה. וזו לא ההחלטה התמוהה היחידה של צוות ההפקה

נתחיל בהתחלה

בכל שנה, לקראת אירועי הגאווה בתל אביב, מופץ קליפ רשמי, אשר בהפקתו לוקחת חלק עיריית תל אביב. בשנה שעברה היה זה עומר אדם, עם השיר "תל אביב", אשר זכה ליותר ממיליון צפיות ואילו השנה גויסה למטרה דנה אינטרנשיונל, אשר ביצעה קאבר לשיר "ילדים זה שמחה", של להקת "הברירה הטבעית".

המטרה הכללית השנה היא לאפיין את המצעד כמשפחתי יותר וסליזי פחות. כך גם צביון הקליפ שונה ובמקום שלל גברים בלבוש מינימאלי, אליהם הורגלנו, קבלנו קליפ "ערכי יותר", בו מעלה דנה אינטרנשיונל את בנה לתורה, בבית כנסת. הצילומים התרחשו בבית הכנסת בשכונת הדר יוסף וכן בבית הכנסת הגדול שברחוב אלנבי.

זמן קצר לאחר פרסום הקליפ, התקבלו תגובות קשות מצד רבנים שונים, שנדהמו מה"זילות", כהגדרתם, לה בתי הכנסת זכו. חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של קריית אונו, הרב רצון ערוסי, אמר לאתר וואלה! כי "נעשה שימוש במוסד קדושה לצורך דבר שמוסד הקדושה שולל אותו. זה דבר רע מיסודו. משתמשים באביזרי ובמוסדות קדושה כדי להפגין את הגאווה? להיכנס לתוך קודש הקודשים ולצלם קליפ כזה? זה הזוי. צריך לקבוע קווים. יש גבול לכל תעלול".

מי שלקח חלק בהפקת הקליפ, יודע לספר שגם הצילומים לא עברו חלק וכי בזמן הצילום בבית הכנסת ברחוב אלנבי, התעוררה מהומה סביב נוכחותה של דנה במקום.

מעבר לביקורת, נאמר אנחנו ש... אם להיות כנים, מדובר בקליפ קצר של כשתי דקות שלא מספק את התוצאה הרצויה. הקליפ עצמו מונוטוני, מעט משעמם והמסר כי גם לאנשי הקהילה מותר להקים משפחה ולהביא ילד לעולם לא עובר בו היטב. דנה עצמה אינה נראית בקליפ במיטבה והשימוש בבית כנסת כאתר צילומים לא באמת תורם לרעיון הכללי. היה ניתן לוותר על הלוקיישן הרגיש ולחסוך הרבה כאב ראש.


דנה בפעולה. צילום מתוך הקליפ הרשמי

הסרטון הפך לפרטי

אך אם תחפשו את הקליפ ב- youtube, תגלו שהוא לא זמין עוד. לפני מספר ימים הפך הסרטון ל"פרטי" וכעת ניתן למצוא רק גרסת אודיו של הקאבר. אז מה קרה לקליפ הרשמי של אירועי הגאווה 2014? ובכן, גיא פינס מפרסם, כי מי שהכי התרגז מצפייה בקליפ, הם כמה הורים, שילדיהם לקחו בו חלק. במספר סצנות בקליפ, ניתן לראות קבוצת ילדים, כביכול חברים של בנה של דנה, העולה לתורה.

הנקודה הרגישה היא, שהכיפה שהילדים לובשים היא אינה פרופס, מרבית הילדים מגיעים מרקע דתי וחלק מההורים טוענים כי לא נאמר להם שזה סוג הקליפ שאליו יצולמו ילדיהם. ההורים מעלים כי אמרו להם שמדובר בצילומים לקליפ רשמי של עיריית תל אביב לעידוד התיירות – רק לא ציינו שמדובר בתיירות גאה – כך לטענתם. הורים דורשים לטשטש את פניהם של הילדים ועד לבירור העניין הקליפ הוסר מהרשת.

כך שבסופו של דבר, הקליפ שממילא לא היה "היסטרי" לא זמין עוד לצפייה, לא מעט רבנים כועסים ואנחנו? אנחנו מתגעגעים לקצת עור חשוף שיתנגח ב"התחסדות המדומה" שלבש השנה מצעד הגאווה (אז פארק זה פחות סליזי מחוף ים?). חג אהבה שמח.

--

פורסם במקור באתר PrimeTime

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...