איגי בכל מקום. צילום: איגי.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"מורה יקרה, יש לך הומו בכיתה"

השנה חניכי ארגון הנוער הגאה (איגי) גיבשו בעצמם מסר אחיד לקראת מצעדי הגאווה, בו הם קוראים להכרה ופונים לאוכלוסיות ספציפיות בחברה הישראלית בקמפיין נרחב בסימן: "אנחנו כאן ובכל מקום". "מורה יקרה, יש לך הומו בכיתה", "רבנית יקרה, יש לך לסבית באולפנא" אלה רק חלק מהסלוגנים בהם יעשה שימוש לראשונה על ידי קבוצה מאורגנת של הנוער הגאה. כחלק מהפעילות, החלו חניכי ארגון הנוער הגאה ופעיליו בפרסום תמונות שלהם, ממקומות נבחרים, ותיוגן: #איגיבכלמקום. משתתפים בקמפיין גם מובילי דעת קהל: אסי עזר, גל אוחובסקי, אורנה בנאי, דנה אינטרנשיונל ועוד

בתקופה הקרובה יחלו מצעדי הגאווה ברחבי הארץ. השנה, הנהלת איגי, ארגון הנוער הגאה, אפשרה לחניכות ולחניכים לגבש בעצמם את המסר איתו ירצו לצעוד במצעדים הללו, ובכך נותנת לנוער את הבמה לדבר בעד עצמו במצעדי הגאווה.

המסר איתו בחרו חניכי וחניכות הארגון לצעוד הוא: "אנחנו כאן, ובכל מקום". כלומר, בני ובנות הנוער מהקהילה הגאה, נמצאים בכל מקום – הן מבחינה גיאוגרפית (מהערים ועד הכפרים בכל מקום) והן מבחינה חברתית (בציבור הדתי, הערבי, בתנועות הנוער ובבתי הספר).

בני נוער להט"בים רבים מרגישים שקופים אל מול גופים רבים בחברה הישראלית, וכתוצאה מכך נמנעות מהם חוויות נעורים שלנוער הטרוסקסואלי נראות כברורות מאליו - החוויה של דייט נעורים ראשון, החוויה של ללכת יד ביד בבית ספר, החוויה של לבוא לנשף עם בן או בת זוג לפי רצונך וכד'.

כחלק מהפעילויות להפצת המסר, החלו חניכי הארגון בפרויקט הדיגיטלי #איגיבכלמקום. במסגרת הפרויקט, קוראים חניכי הארגון המובילים את המהלך לכלל חניכי, חניכות, פעילי ופעילות הארגון, להצטלם באיזור המאפיין אותם – ליד שלט הכניסה לעירם, בבית הספר, בעבודה, עם המשפחה, בצבא וכד' - ולתייג את התמונות באינסטגרם ובפייסבוק תחת ההאשטאג "#איגיבכלמקום". בקמפיין כבר הספיקו להשתתף עשרות נערים, נערות, מדריכים ומדריכות מכל הארץ, וגם מובילי דעת קהל כמו אסי עזר, גל אוחובסקי, דנה אינרנשיונל ואורנה בנאי.

בשלב הבא, החניכים יוציאו לקראת המצעדים סטיקרים עם פניה לקהלי יעד ספציפים וחשובים בחברה הישראלית, ויתייחסו לעובדה שבכל מקום קיים נוער להט"בי, לדוגמא: "מפקדת יקרה, יש לך ביסקסואלית בפלוגה", "מורה יקרה, יש לך טרנסית בכיתה" ועוד.

ארגון נוער גאה, הידוע גם בכינוי איגי, הוא ארגון נוער התנדבותי של בני נוער הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים ו/או מתלבטים בנוגע לנטיותיהם המיניות, שהוקם לפני כ-13 שנים. ארגון הנוער הגאה מספק מסגרת חברתית למפגש ולהיכרות עם בני נוער בעלי חוויות דומות ופועל לקידום מעמד הנוער הלהט"בי. לארגון הנוער כ-50 קבוצות ב-29 ערים ויישובים ברחבי הארץ, וחברים בו יותר מ-2000 חניכים. קבוצת המנהיגות של ארגון הנוער הגאה, האחראית לקידום הפרויקט, הוקמה לצורך עשייה אקטיביסטית-חברתית של נוער גאה למען נוער גאה בפרט, ולמען הקהילה הישראלית בפרט.

גיא ארדיטי, חניך קבוצת המנהיגות של הארגון, המובילה את הפרויקט: "בתהליך הארוך של גיבוש המסר, נפגשנו נערים גאים מכל הארץ, ודברנו על מה שמפריע לנו כנוער גאה. זה הופך את המסר איתו נצעד במצעדי הגאווה למשמעותי יותר, עמוק יותר, בוער יותר. השקיפות הזו, ההתעלמות, מייחודם של בני ובנות הנוער מהקהילה פוגעת בנו מדי יום והגיע הזמן לעצור את זה – להגיד שאנחנו כאן, ובכל מקום."

רן ליבל, מנכ"ל ארגון הנוער הגאה: "בתור פעיל בארגון בשנים האחרונות ושותף לניהולו בשנה האחרונה, מרגש לראות את הנוער שלנו לוקח אחריות ומוביל מהלכים שישפיעו ויעצבו את חייהם של הדורות הבאים בחברה הישראלית. יותר מכל המאבקים החשובים שמתנהלים בקהילה הגאה- המאבק על הנוער שלנו הוא החשוב ביותר! חשוב לזכור שאלפי בני ובנות נוער גדלים למציאות לא פשוטה, והמסר הזה הוא בעיקר עבורם: אנחנו כאן ובכל מקום עבורכן ועבורכם!"

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...