לוגו האירוע. צילום: יחסי ציבור.
 > 

השבוע: הפנינג תוכן קהילתי ייחודי בדיזנגוף סנטר

אקספו הגאווה הוא הפנינג ענק וורוד של תרבות גאה, הכולל מגוון פעילויות, הרצאות והפעלות. מדובר בפלטפורמה תרבותית-קהילתית העוזרת לקידום העשייה המסחרית, הכלכלה הוורודה והחשיבה החברתית שכל כך חסרה בארץ

אקספו הגאווה הוא הפנינג ענק וורוד של תרבות גאה שיתקיים לראשונה במהלך שבוע הגאווה הקרוב (8-12 ליוני) המרכז בתוכו מגוון תחומים הנוגעים לכולנו ומופק בשיתוף פעולה של ארבעה מפעילי הלהט"ב הבולטים בעיר: גיא טצה, ענת ניר, אימרי קלמן וניר לבלוביץ'. האירוע יתקיים בדיזנגוף סנטר, בשיאם של אירועי הגאווה בתל-אביב.

האירוע השנה מתקיים תחת הסלוגן "החופש להיות מי שאני" ובא לתת ביטוי לקשת רחבה של זהויות ונראות במרחב האורבני. מטרת היריד היא להראות שמעבר למצעד, למסיבות ול FUN של שבוע הגאווה יש עוד צד לקהילה שלנו המלא בעושר תרבותי וסגנון ייחודי המאפשר נראות לכל הקבוצות השונות המרכיבות אותה.

האירוע יכלול מגוון פעילויות, הרצאות והפעלות בנושאים הפונים למגוון תחומי עניין ועיסוקים של חברי הקהילה. מטרת המארגנים בכך הייתה ליצור מרחב מזמין ככל האפשר למגזרים שונים בציבור הגאה, ולעודד שיח בין קבוצות שונות בקהילה.

אחד המתחמים המעניינים הוא "הסלון", שיערוך הרצאות, סדנאות ופאנלים בלו"ז יומי מגוון בשלל נושאים כמו: להטב"ים בגיל השלישי, הורות והתא המשפחתי הגאה, ספרות ושירה להט"בית ושיחת סלון עם עברי לידר. בנוסף יתקיימו הרצאות בנושאים חשובים שלעתים נדחקים לשוליים אך כולנו צריכים לתת עליהם את הדעת, דוגמת הומופוביה במערכת החינוך - פאנל בשיתוף עם רשת אנקורי, תופעת הזנות אצל נוער להט"ב, נשאים והסטיגמה, להט"בופוביה במסדרונות הכנסת והמאבק המתמשך על זכויותינו כאזרחים שווים.


דיזינגוף סנטר בצבעי הגאווה, לכבוד האירוע (צילום: יחסי ציבור)

מתחם "פופ אפ" לאופנה ועיצוב מטעם ה"שפגאט סטור", שחוגג עשרה אירועים ופותח באקספו מתחם המארח לא פחות מ-30 מעצבי אופנה ואקססוריז לנשים וגברים. במקום ניתן יהיה לרכוש תיקים, בגדי ים, לבוש אלטרנטיבי, אופנה ותכשיטים. המתחם ימוקם בבוטיק המעצבים בסנטר, שיהפוך למתחם אופנה ללא מגדר, למשך כל האקספו עם עיצוב ייחודי ומוזיקה. בנוסף, המבקרים יוכלו לרכוש ולאסוף כרטיסים לכל המסיבות של חיי הלילה בשבוע הגאווה.

גולת הכותרת של האירועים היא ועידת הכלכלה הוורודה הראשונה בישראל. אירוע יתקיים ביום ב׳ 9.6 בקולנוע לב ובמתחם העסקים בסנטר. האירוע, בהנחיית נסלי ברדה, פתוח לכניסה בחינם אך מומלץ להירשם מראש. מתחם העסקים יהיה פתוח למשך כל חמשת ימי האקספו.

במקום תוצב במה מרכזית בשיתוף BPM וחלילית, שתכלול עמדת די ג'יי בה יקחו חלק כל הליינים, והופעות חיות עם אמנים כמו: דודו יצחקי, צביקה פורס, חמי בן דוד, לירון בן שמעון ורוני פרי.

בנוסף לכל הפעילויות יתקיימו הקרנות של סרטים עם מוטיב להט"בי בקולנוע לב ואירוע פתיחה למוזמנים/נות עם קוקטיילים התחככות בברנז'ה מקומית ועוד.

היריד משתרע על פני 2000 מטרים רבועים בחללים הציבוריים של הסנטר ויחולק למתחמים. 8-12 ליוני, ימים א-ה, 10:00-22:00.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...