הספורטאי האולימפי הקנדי, ג'ון פנל
הספורטאי האולימפי הקנדי, ג'ון פנל. צילום: http://olympic.ca/.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הספורטאי האולימפי בן ה-19 ג'ון פנל, יצא מהארון

הספורטאי הקנדי בן ה-19 שייצג את קנדה באולימפיאדה בענף מזחלות השלג, יצא רשמית מהארון. בראיון הוא חשף את הלחצים שליוו אותו כשהיה בארון וההקלה העצומה שחווה כשיצא ממנו לבסוף: "זה מאוד מתיש. זו פרנויה שאוכלת אותך מבפנים"

ג'ון פנל, הספורטאי הקנדי בן ה-19 אשר ייצג את קנדה באולימפיאדה בענף מזחלות השלג, יצא רשמית מהארון. בסיפורו האישי, שחשף פנל לראשונה בעיתון קנדי (Calgary Herald) הוא חושף את הלחצים שליוו אותו כשהיה בארון וההקלה העצומה שחווה כאשר יצא לבסוף ממנו.

בראיון אמר פנל "אין יותר סודות. אין יותר צורך לשנות שמות גוף בשיחות על יחסים. אין יותר פחדים מפרצות בסיפור הכיסוי. "זה מחניק" אומר פנל על החיים בארון, אפילו בשנת 2014. "אתה חייב לשחק את המשחק של 'מי יודע?' אתה חייב תמיד לעמוד על המשמר. אתה חייב תמיד לשחק אותה מאצ'ו. אתה חייב להיות אקסטרה-מודע להתנהגות שלך ולדאוג ששום דבר לא יסגיר אותך. זה מאוד מתיש. זאת פרנויה שאוכלת אותך מבפנים."

לדבריו, זו הסיבה בגינה החליט להפסיק להסתיר את האני האמיתי שלו בתקווה שהוא יצא מהצללים של עולם הספורט ויוכל לשמש דוגמא לאלו שעדיין סובלים בשקט. פנל נסע לאולימפיאדת סוצ'י לא רק בארון אלא גם בפחד מהמדיניות האנטי-להט"בית ברוסיה.


צילום: http://olympic.ca/.

"הספורטאית הקנדית אנסטסיה בוקסיס עלתה לכותרות בקיץ שעבר כאשר יצאה מהארון אף ספורטאי עשה זאת עד כה", אמר פנל בראיון. "הייתי מעט מוטרד מחוסר המנהיגות במשלחת לסוצ'י , " מספר פנל על ההשתפות באולימפיאדה במדינה בה ישנו איסור על "תעמולה" להט"בית כלפי קטינים. " היו כמה נשים מחוץ לארון באולימפיאדה אך לא היה שום גבר, למרות שאני יודע שהם ישנם".

"אני ספורטאי. למעשה אני לובש חליפה, מתיישב על המזחלת וגולש במורד ההר. אני לא לוח מודעות למחאות פוליטיות. אבל אנחנו זקוקים למנהיגים בקהילת הספורט המקצועי. אם מה שצריך זה בן 19 שיעשה את הצעד הראשון כדי להביא מודעות לנושא, אז אני אעשה זאת, ומכל הלב. אני מוכן להשתמש בבמה שניתנה לי על מנת להוביל את הדרך לבני הנוער בספורט."

סאם אדני, הקפטן האגדי של נבחרת המזחלות של קנדה, לאחר שפנל יצא בפניו מהארון אמר: "אני רוכש לו את מירב הכבוד. ניתן היה לראות שזה היה נושא שגזל ממנו משאבים כספורטאי. אם לי היה משהו כזה על הראש, לא הייתי יכול לתת את 110 האחוזים הדרושים כדי להיות הכי טוב בעולם, ולפנל יש כעת את היכולת לממש את מלוא הפוטנציאל שלו."

בסיום הראיון, שאל פנל "מכירים את התחושה הזאת כשאתם נרדמים ואתם מרגישים שאתם מתחילים ליפול , נופלים לאדמה ולפתע מתעוררים בבהלה? ובכן, זאת הייתה התחושה שלי. הייתי כל הזמן, בכל מקום, במודעות מלאה ובבהלה. צד שלם חדש נפתח בי היום, וזה מאוד משחרר".

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...