צילום מתוך המחנה
צילום מתוך המחנה. צילום: Lindsay Morris, kickstarter.com.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

כיצד נראים חייהם של ילדים טרנסג'נדרים וא-מגדריים

מחנה "אתה מי שאתה" הפועל בארה"ב, מעניק לילדים בני 5-12 מרחב מוגן, בו הם יכולים להתנסות במשחקי זהות מגדר בסביבה לא שיפוטית, מכבדת ותומכת. הצלמת לינדזי מוריס תיעדה את ילדי המחנה בספר שייצא בקרוב לאור

הצלמת לינדזי מוריס בילתה שש שנים בתיעוד וצילום ילדים א-מגדריים במחנה "אתה מי שאתה". המחנה נועד לילדים בני 5-12, והוא משמש מרחב מוגן המעניק תמיכה לילדים, כך שיוכלו להתנסות במשחקי זהות מגדר בסביבה לא שיפוטית, מכבדת ותומכת.

אצל רבים מהילדים האלה, התפיסה העצמית שלהם את המגדר, לא תואמת את המבנה הגופני בו נולדו. כמה מהם יגדירו את עצמם אחר כך כהומואים-לסביות סיסג'נדרים, טרנסג'נדרים, או כל תפקיד מגדר אחר במנעד הרחב למדי של זהויות.

"בניגוד לעבר", מסבירה לינדזי, "היום כבר לא מנסים להכניס את הילדים לאחת מבין שתי קופסאות קטנות ומסודרות. אפשר להיות באמצע, אפשר לערבב, אפשר לחקור את הזהות ואת המרכיבים החיצוניים שלה, לבוש, מראה חיצוני, איפור, עזרים ועוד".


מקור הצילומים בכתבה זו: Lindsay Morris, kickstarter.com.

לדבריה, "התהליך שהחברה עוברת, ידרוש מכל אחד מאיתנו לשבור את ההרגל של לתת לכל אדם תווית של מגדר, ולהתחיל לחשוב על מגדר כמשהו שנמצא על ספקטרום רחב הרבה יותר. אני יודעת עכשיו כמה בודדים, ולפעמים טראומטיים, יכולים חייהם של ילדים להט"בים להיות. לחיות בחשש מתמיד, להסתכל מעבר לכתף ולנווט את דרכך בין חבריך לכיתה, הסקרנים, החטטנים והבריונים, יכול להיות מאוד מתיש וסוחט".

בדיוק עבור זה הוקם המחנה הייחודי והמקסים הזה. "זהו המקום שבו אין לילד צורך להסביר את עצמו, להסתיר או להתנצל. זהו מקום של חופש טהור. חופש ביטוי מוחלט הוא דבר רגיש ומרגש להיות עד לו", היא אומרת.

הצלמת תפרסם ספר באוקטובר, ובו תבקש מהמשפחות ובתי הספר לקחת חלק אקטיבי יותר בחייהם של ילדים להט"בים. בסופו של דבר המטרה הגדולה ביותר של מוריס היא שהתמונות יעודדו שינוי בתפיסה בנוגע לילדים ונוער להט"בי. הספר יוצא במסגרת פרויקט מימון המונים והוא גייס את הסכום הדרוש ואף מעבר לכך.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...