ביקור לימור לבנת בבית דרור. צילום: דרור עינב, יחסי ציבור.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לימור לבנת ביקרה ב"בית דרור"

שרת התרבות והספורט ביקרה בבית המחסה לנוער להט"בי במצוקה, וכתבה לאחר מכן פוסט מרגש בדף הפייסבוק שלה. "אני נושאת את דמותו של כל אחד מהארבעה שפגשתי היום בליבי", כתבה לבנת. זהו הביקור הראשון של שר מכהן בבית דרור

היום (שלישי) ביקרה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת (הליכוד ביתנו) ב"בית דרור". הפוסט שהיא פירסמה לאחר מכן בפייסבוק, היה אחד המרגשים והיפים שכתב שר בישראל בכל הקשור לקהילת הלהט"ב. 

"נער בן 17 חיבק אותי, ואני חיבקתי אותו. ואז הוא חיבק אותי עוד יותר חזק, ואני חיבקתי אותו עוד יותר, ועטפתי אותו בחיבוק, והוא אמר לי: זה חיבוק של אמא.

לשנינו זלגו דמעות. גרוני נחנק. לא יכולנו להיפרד. אמרתי לו: תהיה חזק. אני יודעת שזה קשה, אבל אתה מוכשר ואני יודעת שתתגבר ותצליח.

זה היה היום אחר הצהריים בבית דרור - בית מחסה לבני נוער להט"בים, שלא יכלו להישאר בבית עם ההורים והמשפחה, מפני שלא מקבלים אותם שם - כפי שהם. חלקם - גורשו מהבית, חלקם - ברחו, וכאן בבית דרור, הם מוצאים קורת גג והעיקר: בית חם, טיפול מסור, חיבוק, אהבה, עובדת סוציאלית, מקום לגוף ולנשמה שבו מקבלים אותם. איך אמר לי אחד מהם: בבית רצו שאשתנה - אבל אני לא יכול להשתנות.


צילום: דרור עינב

התברר לי שאני השרה הראשונה שמבקרת במקום. ביקשתי לבקר בו לקראת היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה שיצוין בשבת. כמעט כל אחד מהם סיפר לי את סיפורו. סיפורים שונים שיש להם מכנה משותף אחד: אף אחד מהם לא בחר להיות שונה, אף אחד מהם לא יכול "להשתנות". הם מקסימים כל אחד בדרכו.

הם היו אבודים אלמלא היה מי שיתן להם תמיכה, ולמרבה המזל יש: עמותת "אותות" ובית דרור, והמנהלת הנהדרת, יעל.

הסיפורים שלהם ריגשו אותי מאוד. כל כך צעירים, וצער כל העולם על גופם. כל כך צעירים ונאלצים להתמודד עם כל כך הרבה קשיים, עם הומופוביה, עם להט"בופוביה, הרחקה מהמשפחה, עם בדידות, עם שאלות קשות של עצמם, לעצמם, ועל עצמם.

אמרתי להם שהכי חשוב שיאהבו את עצמם כפי שהם, ושהתרגשתי לפגוש אותם. חיבקתי כל אחד מהם לשלום, ואני נושאת את דמותו של כל אחד מהארבעה שפגשתי היום בליבי.

בשבועות הקרובים בית דרור יעבור למבנה גדול יותר ואני מאחלת להם בהצלחה רבה במקום החדש, אבל מקווה שביום מן הימים כבר לא יהיה צורך במקום כמו בית דרור".

אמיר אוחנה מ"גאווה בליכוד" מסר ל-GoGay בסיום הביקור: "השרה לבנת שהינה חברת הממשלה הראשונה שביקרה בבית דרור, היא חברת אמת של קהילת הלהט״ב כבר שנים רבות. בעת שכיהנה כשרת החינוך הכניסה את ארגוני הקהילה (איגי/חוש״ן) לבתי הספר, דאגה להעברת תקציבים לגופים השונים, והיא תומכת בעקביות בהצעות החוק הפרו-להט״ביות המגיעות לשולחן ועדת השרים לענייני חקיקה, ואף מגישה עררים כאשר הצעות כאלה אינן עוברות בסיבוב הראשון. השרה גם הייתה שרת הליכוד הראשונה שהגיעה לתמוך ולשאת דברים במצעד הגאווה".

לדברי אוחנה, "אנו, חברי גאווה בליכוד שמחנו להתלוות לביקור בבית דרור, והתרגשנו יחד עם השרה לשמוע את סיפוריהם של הנערים והנערות במקום. היה מרגש במיוחד לראות את השרה ואת אחד הנערים מתחבקים חיבוק חם ואוהב משך דקות ארוכות, וכמעט שלא נשארה עין יבשה נוכח המראה המרגש הזה".

צילום: דרור עינב

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...