אילוסטרציה. 
עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

שמונה דברים שהומואים צריכים להתחיל לומר אחד לשני יותר

הזמינו את הבחור שעומד לבד במסיבה להצטרף אליכם. שאלו איך אתם יכולים להיות חברים טובים יותר. אמרו לחברים שלכם שאתם גאים במי שהם. הודו בכך שקשה לכם, אל תסתירו שאתם עצובים. הניחו את הטלפון הסלולרי בצד ותנו לאנשים תשומת לב. רשימת הדברים שנוכל לעשות כדי להפוך להיות קהילה טובה יותר ומזמינה יותר

מגיע לנו טוב יותר. מגיע לנו להתייחס לעצמנו ולזולתנו ביותר אדיבות, ביותר אהבה. יש הרבה גברים הומואים שמתייחסים לגברים הומואים אחרים באהבה ובכבוד, אבל יש גם כאלו שמתנהגים לגמרי אחרת, בצורה פוגענית ומעליבה. הגיע הזמן לשנות את השיח התוך-קהילתי הזה, בינינו.

אנחנו יכולים להפוך את חיינו ואת חייהם של גברים הומואים אחרים לעשירים יותר, נעימים יותר ומלהיבים יותר. אנחנו צריכים רק לבחור בצורה חכמה ונכונה את המילים שלנו, לדבר מהלב.

הנה שמונה דברים שיהיה נחמד אם גברים הומואים יגידו אחד לשני לעתים קרובות יותר.

1. אני גאה במי שאתה
ברצינות. אני לא רק גאה במה שאתה שאתה עושה. אני יודע שאתה תמיד עושה דברים נהדרים. אבל אני באמת גאה במי שאתה כבן אדם. הדרך בה אתה מנהל את חייך, הדרך בה אתה מתייחס לאחרים. הדרך בה אתה מתנהל בעולם. גם אם התוכניות שלך לא מסתדרות בצורה שאתה רוצה (ואפילו אם כן), אני אוהב אותך בדיוק אותו דבר.

2. בוא, תצטרף אלינו!
אם זו מסיבה, בילוי בבר, או מפגש קבוצתי רנדומלי. אם אתה רואה בחור שעומד לבד, תזמין אותו להצטרף אליכם. תן לו מקום בקבוצה. עזור לו להכיר אנשים חדשים. להיות חלק ממשהו. אני בטוח שגם אתה הרגשת לבד בחדר מלא באנשים, בנקודה כזו או אחרת בחיים שלך. עכשיו תורך לתקן את החוויה עבור מישהו אחר. תזמין אותו להצטרף.

3. מה אתה רוצה מהחיים שלך?
כשאנחנו פוגשים אנשים חדשים, אנחנו נוטים לשאול "מה אתה עושה בחיים שלך". בינינו, זו שאלה שגרתית וקצת צולעת, ועדיף להחליף אותה ב"מה אתה באמת רוצה מהחיים שלך". התשובות תהיינה מגוונות ומעניינות: הכל מהכל. מכונית מדהימה, חבר חתיך, אפילו כלב מתוק, טיול מטורף בחו"ל. זה כל כך מעניין לשמוע מה יש לאנשים לומר. זה עלול להיות קצת מביך בהתחלה כשאתה שואל זאת גבר אחר, אבל תזרום עם זה. 

4. איך אני יכול להיות חבר טוב יותר?
אנחנו בדרך כלל נמצאים שם בשביל חברינו, ברגעים הטובים וגם הרעים. אבל האם אנחנו שם עבורם, בצורה בה הם באמת צריכים אותה? באופן אישי, אני לא יודע אם אי פעם שאלתי את החברים הקרובים שלי, איך אני יכול להיות חבר טוב יותר. אולי אמרתי את זה בצורה אחרת. אולי בצורה עקיפה, דרך התנהגות. אולי אמרתי את זה, אבל לפני הרבה מאוד זמן. המשפט הזה, יכול לחזק חברות בצורה יוצאת מן הכלל וכדאי לומר אותו לעתים יותר קרובות.

5. אני בן אדם חזק, אבל אני פגוע עכשיו
כאילו, באמת פגוע. הפרידה הייתה נוראית. בכיתי כמה פעמים מאז אתמול, או שלא בכיתי כלל כי אני מרגיש משותק. גיליתי רק היום שלאימא של החבר הכי טוב שלי יש סרטן ואני לא יודע מה לומר באמת. אני רק צריך מישהו שיהיה כאן בשבילי. בן אדם חזק, וזו עובדה, מספר לאדם אחר שכואב לו. אנחנו צריכים להישען אחר על השני. שתפו כאשר באמת כואב לכם. לא, לא "הכל בסדר".

6. אני מפחד להיפתח
זה מפחיד, זה מרגיש כמו סיכון, פגיעות היא לא דבר קל. והבולשיט הזה שרוב הגייז חושבים שזה קל לנו להיפתח יותר רק כי אנחנו הומואים, זה ממש לא נכון. זה הזמן לפתוח את דלתות הארון הסגורות האחרות. הדלת לפגיעות. להודות שלפתוח את הכל ולהציג את הצלקות, זה הצעד הראשון בפיתוח חברות חזקה ואותנטית יותר.

7. אתה מוכן כבר לרדת מהטלפון?!
אני מודה שגם אני משתמש הרבה בסלולרי בזמן שאני מבלה עם החברים. אבל אני נשבע שאני נעשה טוב ביותר בלהוריד אותו או להרחיק אותו ממני. תניח את המכשיר בצד, או אפילו תשאיר אותו בבית מדי פעם. ואם מישהו מזניח אותך כי הוא עסוק במכשיר שלו, אל תפחד לצלצל אליו, כשהוא שקוע במשחק, ולא בשיחה איתך. תזכיר לו שאתה שם, לידו. חברים ראויים ליותר ממולטיטסקינג. 

8. כל דבר חיובי ומחזק
אני יודע, לכולנו יש את מנגנוני ההגנה הציניים שלנו - אנחנו אנושיים, אחרי הכל. אבל אנחנו יכולים לשים בצד את השליליות שלנו כלפי עצמנו וזולתנו? הרבה גברים הומואים מלאים באנרגיה חיובית. בואו נציף את אותה אנרגיה בעולם סביבנו - בברים, בחופים ומעבר. זה מדבק, וזה יעשה את החיים להרבה יותר מהנים וטובים.

מה אתה חושב? מה עוד אנחנו כגברים הומואים יכולים לומר אחד לשני, יותר?

מתוך הבלוג The Thoughtful Gay Man. תרגום: אורון רז.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...