סלין לה דיווין
סלין לה דיווין. צילום: יחסי ציבור.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

"הגיע הזמן שסצינת הדראג תעיר את באר-שבע"

בירת הדרום לא ידועה במיוחד בחיי הלילה הסוערים שלה או בתרבות בילויים שוקקת. אבל כעת, ליין ה-TWINK מבקש לנער את העיר מהתרדמת ולהביא את הגלאם לדרום. המלכה מאחורי הליין, סלין לה דיווין, מספרת על הליין והחיים הקווירים בעיר

כדי להכיר את מלכת הלילה, סלין לה דיוויין, אני מבקש ממנה שחור חזק, בלי סוכר, שני שליש מים רותחים ושליש קרים. רק ככה, אני יכול להתמודד עם הסיפור שלה, שקורע את הלב. "עליתי מצרפת בתור זונה בשנת 1832, אני מופיעה כבר שש שנים על הבמות ברחבי הארץ ובדרום בפרט. רזידנטית ליין הגייז "מונרו" שרץ כבר שלוש שנים בבאר-שבע ומחזיקה בתואר מלכת היופי של ישראל לשנת 2010-2030 בשוחד בלבד". 

מיד אפשר להבחין בהומור המושחז, הבוטה לפעמים אך מלא הקסם של לה דיוויין, שאחראית לליין הסטנד-דראג TWINK שמארח מדי שבועיים במוצאי שבת מלכות ומלכי דראג לסשן נפלא של הומור ושוואו. 

"מאז ומתמיד היה דראג בבאר שבע, פשוט היה צריך להעצים את זה", היא מספרת, כשאני שואל אותה על היוזמה. "אני חושבת שסצינת הדראג התפתחה מאוד בארץ בשנים האחרונות מבחינת המודעות והאנשים שנכנסו אליה. גאה להיות חלק ממנה ולפתח את התחום בדרום בקרב הקהילה הסטרייטית, להט"בית ובכלל לכל מי שבא לו ליהנות מהומור טהור, זריקת צבע, ניצוץ לחיים ופאן היסטרי".

איך האנשים הגיבו כשסיפרת להם שאת מתכננת להעלות ערב שכולו דראג?

"אנשים מטבעם חשדנים אבל מסוקרנים", היא אומרת בקריצה. "כשסיפרתי לחברים ולאנשים בסביבתי על הרעיון כולם התלהבו ופירגנו, עם הזמן באו החששות יותר, תוך תחילת הבנייה והעשייה היה צורך לעורר עניין, להסיר חששות בסביבה הלא מכירה ולהיות מזמינה ומקבלת", היא קורצת שוב.

ואיך הדברים התגלגלו משם?

"בסופו של דבר הגיע הערב הראשון ואיתו הערב השני והשלישי התגובות היו חמות ומפרגנות גם מהחברים ובעיקר מאנשים חדשים, הליין מתפתח ומשתנה בהתאם לקהל שלו ולאהבה שהוא מעניק. בסופו של יום אין אושר יותר גדול מלהעניק לבן אדם שעתיים של פאן טהור, קצת מסתורין ובעיקר המון צבע לחיים".

נשמע די מסובך לפתוח ליין כזה, על אחת כמה וכמה כשהוא בבאר-שבע ובדרום בכלל. 

"נולדתי, גדלתי והתפתחתי בבאר שבע, העיר והסביבה העניקה לי בה המון ועכשיו הוא התור להעניק לה, לפתח את הקהילה ובכלל התודעה הציבורית לאומנות הדראג פה".

ומה, לא קורץ לך לעבור למרכז?

"אין תכנון כזה באופק. המטרה היא הדרום, למרכז יש את המלכות שלו והמגוון שלו, מידי פעם אני קופצת לביקורים, הופעות ואו סתם לפרגן ולבלות, אבל הלב הוא בדרום".

דראג והומור תמיד הלכו ביחד, ובכל זאת, איך משלבים את זה ומגישים את זה לקהל מעורב (סטרייטי והומואי)? איך מתנהל ערב שכזה?

"אני לא יודעת עדיין ומחפשת את עצמי קצת, עולה לבמה, כוסית הורסת, מצחיקה, שותה, רוקדת והולכת. ועכשיו ברצינות ולמען הסר ספק, יש תורה שלמה מאחורי ניהול ערב כזה, ואפילו לא פשוטה בכלל. זו לא עוד הופעת סטנדאפ פשוטה, מדובר פה בערב סטנדראג שבעצם מכליל בתוכו הופעות, הומור ומשחק עם הקהל. ערב סטנדראג לרוב אינו צפוי, אני אשקר אם אומר שהכול כתוב מראש ומוכן, הרבה נוצר תוך כדי עבודה על הבמה".

אילתור הוא חלק מהעניין?

"בדיוק, הרי חלק מהאפקט הנוצץ של הערב הוא האילתור ושיתוף הפעולה והתגובות של הקהל. בכל ערב נותנים סיפור ושואו חדש ושונה שגורם לקהל להגיע לכל ערב לחוויה מחודשת של הומור ודראג. אי אפשר לראות הופעה פעמיים, כל הופעה שונה לגמרי ממה שהיה קודם".

איך בנוי המופע?

"בליין שלנו הערב בנוי משני חלקים, לרוב ערב שלם נע בין 8-10 נאמברים (הופעות) דראג כמו שכולם מכירים, תלבושות נוצצות, חיוך גדול וזוהר, תזוזה ומשחק עם השירים שכולם אוהבים, סיפור על הבמה, והכי חשוב גלאם ושואו שלא משאיר אנשים אדישים אליו, הדבר כולל הכנות תפירות מיקסוס של הנאמברים וחזרות. כל מלכה ומלך שמתארחים איתי בערביי הטווינק יודעת שזו במה של גדולים וזו במה מפנקת עם קהל מפנק ולכן היא נותנת לרוב את ה-10000% אחוז שהיא יודעת - מעניקה לקהל אהבה והוא מעניק אליה בחזרה".

ואיפה משתלב הסטנדאפ?

"בין הנאמברים השונים יש המון המון קטעי סטנדאפ, הורסים וכייפים, שיחות עם הקהל וסיפורים על החיים בנושאים אקטואליים, מוזיקה טובה, אוכל כייפי, אנשים טובים, הופעות הורסות ובטן שלא מפסיקה להתרגש. צריך יותר מפינוק כזה של שעתיים?"

למה דווקא TWINK? מהיכן השם?

"כי אני ילדה קטנה וחלקה", היא צוחקת. "אבל זו לא הסיבה. המילה פשוט כיפית, והומוריסטית ומייצרת עניין, מתגלגלת לנו טוב על הלשון ומתפרשת להמון כיוונים שונים- בדיוק כמו הערב הזה! טווינק זה טווינק, בלי הגדרה או פירוש, עוד יום אחד יוסיפו במילון במילה הזו פירוש של "ליין הסטנדראג ממכר, איכותי והורס!", מילה שלי שזה יקרה! (שכבתי בזמנו עם אבן שושן, והוא הבטיח לי שזה יקרה)". 

השמועה אומרת שביום שבת הקרוב מתוכננת הפתעה מיוחדת. 

"נכון", היא עונה, "הפעם ליין הטווינק יגיע במהדורת הפופ – בלונד – אירווזיון – חגיגות העצמאות – טראש. כל מה שכייפי. סלין לה דיווין, מלכת הדראג של באר שבע והדרום (שזו אני!), מארחת את אחיותיה מלכות הדראגוויזיון ההורסת לשנת 2012 גלורי הוליווד, והכוכבת העולה זוכת 2014 סילה מקיאטו לערב שכולו פאן, דראג, בלונד והומור. את הערב כמו כל ערב ילווה על הסאונד d.j  שי סקלר ההורס שבתחילת וסוף המופע ירים את האווירה". 

המסיבה הקרובה תתקיים במוצ"ש, ה-3/5, בשעה 21:00.  החלוץ 33, העיר העתיקה, באר שבע. כניסה ב-20 ש"ח (לגילאי 18 ומעלה, בהצגת תעודת זהות). פרטים נוספים ניתן למצוא בדף האירוע בפייסבוק.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...