שוויון זה לכולנו. צילום: ליאור קסון, יחסי ציבור.
קמפיין The Welcome - United Nations Free & Equal. צילום: מתוך הקמפיין.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שוויון זה לכולנו

למעלה מ-300 איש ואשה, סטרייטים ולהט"בים, מפורסמים, שחקנים, בדרנים, אנשי תקשורת, אנשי לילה ואנשי תרבות, השתתפו בקמפיין ישראלי חדש לשוויון זכויות. במקביל, קמפיין ויראלי של האו"ם צובר תאוצה - בוליווד סטייל

קמפיין "שוויון זה לכולנו" שהצטלם בשבועות האחרונים יוצא למאבק עבור כולנו. הקמפיין הופק על ידי פורום "שוויון זה לכולנו" וצולם על ידי הצלם ליאור קסון. במקביל, קמפיין ויראלי של האו"ם יוצא בקריאה לשוויון זכויות לקהילה הגאה בעולם, בוליווד סטייל.

הקמפיין של האו"ם הוא יוזמה של החטיבה לזכויות אדם בארגון, והוא התחיל בהפצה ויראלית של סרטון בן שתי דקות וחצי, תחת השם "The Welcome". הסרטון שעלה היום (רביעי) לרשת, מציג בחור צעיר המביא את בן זוגו למשפחתו בפעם הראשונה, והוא נועד להילחם בדעות קדומות, להט"בפוביה, וחוסר שוויון לקהילה הגאה בכל הקשור לזכויות נישואים, הורות ועוד.

בקמפיין השתתפו יותר מ- 300 איש ואישה, סטרייטים ולהט"בים, מפורסמים, שחקנים, בדרנים, אנשי תקשורת, אנשי לילה ואנשי תרבות אשר הצטלמו במסגרת הקמפיין כשהם לבושים בחולצה לבנה ופניהם מעטרים בשני פסים לבנים. מטרת הצילומים היא לייצר תמונת פרופיל לפייסבוק, לאינסטגרם ולרשתות החברתית, כאשר כולן הציפו את הרשת בבת ביום חמישי ה-24.4 בשעה 19:00. המאבק קורא לממשלת ישראל - התייחסו לשוויון זכויות עבור הקהילה הגאה.

מי עומד מאחורי הקמפיין? "פורום שוויון זכויות לכולנו זו התארגנות שהינה שותפות אזרחית נטולת אג'נדה מפלגתית, אשר שמה למטרה להביא לשוויון זכויות של קהילת הלהט"ב ולהגנה על כבוד האדם של חבריה", מספר דף הפייסבוק שמציג את היוזמה. "חברי הפורום הגיעו למסקנה שהגיעה העת של הקהילה שלנו להיתפס, הן על ידי דעת הקהל והן על ידי חוקי המדינה, כשווי זכויות וחובות במדינה".

"להבדיל מארגונים חשובים אחרים של הקהילה, ההתארגנות איננה גוף ממוסד אשר נתמך על ידי כספי מדינה, גוף פוליטי ומטרתו היחידה היא להוות כלב השמירה של זכויות הקהילה הלהט"ב. ההתארגנות פתוחה לכל אדם ומתנהלת מתוך תפיסה שוויונית של החברים בה, והיא תשתף פעולה עם כל ארגון אשר חותר למטרה דומה", מסרו המארגנים.

 להצטרפות למאבק שלנו לחצו לייק לעמוד בפיסבוק.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...