להקת אבבא
להקת אבבא. צילום: AVRO, ויקיפדיה.
עוד בתרבות ובידור
 >  > 

יום האבבא

הוציאו את תלבושות הניטים מהארון, נעלו את נעלי העקב ותלו את כדור הדיסקו שלכם: היום זה הוא יום אבבא הבינלאומי, שימשך אל תוך הסופ"ש בחגיגות ואירועים ברחבי העולם. והיום חגיגי במיוחד, כי הוא מציין 15 שנה למחזמר "מאמה מיה!" ו-40 שנה לזכייה המפורסמת באירוויזיון עם "ווטרלו"

הוציאו את תלבושות הניטים מהארון, האריכו את השיער, נעלו את נעלי העקב ותלו את כדור הדיסקו שלכם: היום זה הוא יום אבבא הבינלאומי. כמעט ולא קיים להט"ב (או סטרייט) שלא מכיר את להקת אבבא. עם מעל ל-380 מיליון אלבומים שנמכרו, ואינספור להיטים שהגיעו למקומם הראשון במצעדי המוזיקה השונים ברחבי העולם, אבבא היא ללא ספק אחת הלהקות המפורסמות ביותר בהיסטוריית הפופ העולמי.

יום אבבא הבין לאומי מצויין ברוזנדאל, הולנד, אליו מגיעים מאות מעריצים מושבעים של הלהקה מרחבי העולם. האירוע, שבתחילה נחגג רק יום אחד (03\28) הפך מהר מאוד לסוף שבוע שלם שכולו מסיבה גדולה אבבא סטייל. למעריצים שמגיעים לחגוג את היום יהיו מספר אטרקציות שכל חובב אבבא מושבע יוכל ליהנות מהן, כמו יריד תקליטי אבבא ומזכרות מההופעות השונות. עוד יהנו החוגגים מחידון אבבא הנושא פרסים שווים, כמו פריטים חתומים אישית על ידי הלהקה, ממסך ענק ועליו יוקרנו להיטי הלהקה אבבא וסרטים שונים הקשורים להיסטוריה המוזיקלית שלה. וכמובן, אי אפשר בלי קצת שופינג - שיבוא בדמות חנות מוצרים של להקת אבבא.

השנה יום אבבא הבין לאומי מציין 15 שנה למחזמר "מאמה מיה!" ו-40 שנה ללהיט ההיסטרי "ווטרלו" שזכה במקום הראשון באירוויזיון 1974 והזניק את להקת אבבא לגדולה.

להקת אבבא הוקמה בשנת 1972 בשטוקהולם שוודיה, ושמה של הלהקה מורכב מ-4 שמות חבריה: אנייטה פלטסקוג, ביורן אולבאוס, בני אנדרסון, אנני-פריד לינגסטד.

בזמן פעילות הלהקה אנייטה וביורן, ובני ואנני פריד היו נשואים, מה שהעניק ללהקה פן משפחתי ותרם, כנראה, ליציבותה הרבה שאפשרה זמן פעילות רב (הלהקה התפרקה בשנת 1982). אבבא הופיעה מסביב לעולם רבות, ואחת ממסעותיה הזכורים ביותר, היה סיבוב ההופעות של הלהקה ביבשת אוסטרליה. במרץ 1977 הלהקה נחתה באוסטרליה ותועדה במסע ההופעות שלה במה שנודע אחר כך "אבבא - הסרט".

בזמן פעילות הלהקה, אבבא יצירה להיטים לא נשכחים כמו "Danceing Queen", "SOS", "Money Money Money", "The Winner Takes It All", "Super Trooper", "Lay All Your Love On Me", Take A Chance On Me", "Mama Mia", "Voules Vous", "Gimme Gimme Gimme (A men after midnight)", "One Of Us", "Thank You For The Music" ועוד רבים וטובים.

כנראה שהסיבה לכך שהלהקה הפכה לחביבת הקהילה הגאה בנוסף לכך שניצחה באירוויזיון, הינם ההופעות הבלתי נשכחות של להקת אבבא ותלבושתיה המוגזמות, הקאמפיות והעליזות. אבבא היא להקה שכולה קצפת מתוקה בעלת דובדבן למעלה, וזה כנראה סוד המשיכה הבלתי נדלה של הלהקה. דבר שבא לידי ביטוי בסרט "מאמה מיה" שיצא לאקרנים ב-2008 והיה הסרט ה-5 המרוויח ביותר באותה שנה.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...