עו"ד עדן דרוקמן-טל
עו"ד עדן דרוקמן-טל. צילום: צילום אישי.
לוגו קמפיין שוויון זה לכולם
שוויון זה לכולם. צילום: דף הקמפיין בפייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בנט לא אח: נלחמים על המשפחה שלנו

חג פורים הסתיים, ושוב צורר בא לאיים על משפחתנו, הפעם זה אויב מבית, הבית היהודי. המפלגה הגישה ערר על חוק השיוויון בפונדקאות, במטרה לקבור ולא לדון לעולם בחוק הראשון בסדרת חוקי השוויון לזכות למשפחה. עלינו כקהילה להתגייס ולפעול נגד המלחמה שהכריזו עלינו אוייבי הקהילה: הצטרפו לדף "שוויון זה לכולנו בפייסבוק" והצטלמו לקמפיין חדש

משנכנס אדר מרבין בשמחה. גם אני הרבתי בשמחה, יחד עם בעלי, משפחתי; והשנה גם הייתה תקווה שיש סיכוי ששנה הבאה אקח את ילדיי לעדלאידע בחולון. נכון זאת לא המדינה שמנעה ממני עד היום ילדים, זה הטבע שלא ברא לבעלי או לי רחם, אבל אני יודע שהמדינה תאפשר לי להיות הורה טוב לילדיי העתידיים ותדע להתמודד עם האתגרים שהמשפחות החדשות מציבים לפתחו.

חג פורים הסתיים, ושוב צורר בא לאיים על משפחתנו, הפעם זה אויב מבית, הבית היהודי. המפלגה הגישה ערר על חוק השיוויון בפונדקאות, במטרה לקבור ולא לדון לעולם בחוק הראשון בסדרת חוקי השוויון לזכות למשפחה. הטענה העיקרית לערר הייתה שהחוק פוגע במבנה המשפחה של גבר ואישה, וכי יתכן שהמשפחות החד-מיניות אינן מוסריות ואף לא ערכיות. כעת עלינו להכריע האם משפחות חד-מיניות הם אוסף איברים שנתקבצו יחדיו או "משפחה". הבית היהודי נלחמים נגד הזכות שלי להיות מוגדר כמשפחה. 

לוגו קמפיין שוויון זה לכולם

ריח חדש וליברלי? לא ממש

נכון, מסורת של אפליה כלפי הקהילה הלהט"בית איננה המצאה של הבית היהודי. אבל הייתה תחושה של ריח חדש וליברלי בבחירות החדשות. בנט לא הבטיח שהוא אח של כולנו?! אח אמיתי מבין כמה חשובה לאדם הזכות הבסיסית למשפחה. להתחתן, להביא ילדים. בנט לא אח.

בעבר הסכמתי לקבל את זה שאין ברירה ולא נקבל את מלוא הזכויות שלנו. אז לפני 6 שנים אני ובעלי נאלצנו לנסוע לקנדה להתחתן בלי בני משפחה מלווים, רק עם חבר אחד, ועובר אורח איראני (!) שהסכים לשמש כעד. אימי הזילה דמעה על תמונות החתונה מבעד לפייסבוק. כעבור שנה החלטנו שאנחנו רוצים קצת יותר. ואנחנו, אלוהים ישמור, גם מאמינים במסורת היהודית ובאהבת חינם. לכן קיימנו טקס נישואין דתי בבית כנסת רפורמי בחיפה. אנחנו לטענת הבית היהודי לא משפחה, ואנו למעשה לא שווים. 

אני השקעתי בשירות המדינה 3 שנים עד שנפצעתי קשה בתפקיד; אחרי חצי שנה באשפוז, חצי שנה בכסא גלגלים, ושנתיים על קביים, זכיתי בתואר נכה משרד הביטחון משוקם. בעלי שירת כקצין 4 שנים. חלק גדול מהכנסתנו מועבר לרשויות המס - ביטוח לאומי, מס הכנסה, מע"מ, מס בריאות. אנחנו שואפים לתרום לקהילה ולהחזיר לה. 

אבל כל זה לא מספיק, כי בעיני הבית היהודי - אנחנו בעיה מוסרית ובעיה ערכית. מפלגת "סו קולד" הבית היהודי היא בעיה ערכית ומוסרית בממשלת ישראל. עצוב לנו שמנסים להרוס לנו את הבית. אז מהם דרכי המוצא לביטול הגזירה: או שביבי יורה על קיום דיון מחודש, או שהבית היהודי ימשוך את הערר, או שאורי אריאל יפוטר או יתפטר.

מחכים למרדכי היהודי שיושיע

כולנו מקווים שברגע האחרון יגיח איזה "מרדכי היהודי". אבל זאת לא פנטזיה, זה אפשרי וזה יקרה אם תתגייסו לעזור. אנו יודעים בוודאות שחלק מהשרים החברים בוועדת השרים שינו את עמדתם והצביעו בעד החוק עקב הלחץ החברתי ברשתות החברתיות ובתקשורת. אנו יודעים שהח"כית אילת שקד שוחחה עם יניב ויצמן בטלפון וביקשה ממנו להרגיע את השטח בטענות שווא. זה מוכיח שהם מ-פ-ח-ד-י-ם.

חברים - אנחנו במלחמה על הכרה במשפחות החדשות שלנו, אנו צריכים את כולכם, הצטרפו אלינו לפורום "שיוויון זה לכולנו", עשו לייק לפוסטים, שתפו, החליפו תמונת פרופיל עם שווה על הלחי. תייגו את התמונות על הקירות של שרי הבית היהודי, ושל ראש הממשלה. ביום שני הקרוב 24.3.14 בכיכר רבין יערך יום צילומים מיוחד כחלק מהקמפיין לשיוויון ולזכות למשפחה ללהט"ב. הצלם ליאור כסון התנדב לצלם לכולכם תמונת פרופיל שווה לפייסבוק בסטודיו שלו. אנו מגייסים גם המון מובילי דעת קהל לקחת בו חלק. אשמח לראות שם המון חברים שלי, לא רק גייז ולסביות, אלא גם סטרייטים/ות, משפחה, סטודנטים שלי. 

הרעיון הוא להצטלם עם סימן השווה על הלחי, ואח"כ שתעלו את התמונה כתמונת פרופיל. לא עוד תמונת פרופיל של שווה חסר זהות, ככה נראה לממשלה שלשווה הזה יש המון פנים - וכולנו יחד נביא את השינוי.

למעבר לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן, אל תסתפקו בלהגיע לבד, תביאו חברים, משפחות, אמהות, דודות, שכנות, ידידות, וכל מי שבא ליד. כי שיוויון זה לכולנו.

דף הקבוצה בפייסבוק: https://www.facebook.com/pages/שיוויון-זה-לכולנו/246575762186681

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...